Skocz do zawartości

WYPOSAŻANIE DIM'a


bleriot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poznałem też, dzięki uprzejmości p. Andrzeja z AeroArt końcowe ustawienia

oblatanego prototypu Dima.

Duża pomoc, jednak na razie zrezygnuję z części maksymalnych ustawień i zacznę trochę ostrożniej. Chciałbym w powietrzu panować nad wszystkim i mieć czas na reakcję, bo to dla mnie nowy model.

Z tą ostrożnością uważa,j byś nie przeciągnął w drugą stronę...

Ustaw wychylenia jakie zaleca producent, bo jak będziesz miał za małe, to może się okazać że model (nie mylić z zabawką) zareaguje inaczej niż miał zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej dyskusji to tylko kulka powinna być w środku zakętomierza

 

Dla ścisłości to chyłomierza poprzecznego, a nie zakrętomierza. Zakrętomierz to zupełnie inne urządzenie choć zwykle znajduje się w tej samej obudowie co chyłomierz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, jakieś wrażenia z lotów? Film ładnie nakręcony ale sporo szybowców lata tak samo i pytanie czy warto akurat inwestować w Dima. Nie widziałem na filmie żadnych ewolucji typu beczka, czy pętla. Nie było też jakiegoś ładnego korkociągu itp. Pytam ponieważ tak samo lata mój piankowy HERON, no może poza szybkimi wzrotami po okręgu. Dopóki nie będzie na filmie widać więcej ewolucji lub nie napiszesz czegoś więcej to Dim pozostanie jednym z wielu modeli tyle, że droższym bo laminatowym I trudniejszym do transport bo z całym skrzydłem. Ile waży gotowy do lotu?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe skrzydło to rzeczywiście same zalety oprócz transportu i tylko o takiej wadzie pisałem ;)

 

 

[edit] wracając do mojego poprzedniego postu i oceny jego reputacji na "-2" to się zastanawiam dlaczego pisanie prawdy jest oceniane negatywnie :lol: miałem w sumie ok. 12 szybowców w tym 1 laminatowy i troszkę wiem o czym piszę.

 

Sporo modeli fornirowych lata tak samo jak przeciętne laminatowe a i często zdaża się, że ktoś kupuje dobry model a potem lata nim jak pianką, czyli spokojnie, majestatycznie, delikatnie, raz na 15 min przyśpieszy i wtedy jest w 7-ym niebie zadowolony że model zapiernicza i świszczy stąd pytania o więcej wrażeń.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Damian,

 

nie mam specjalnych wymagań co do filmu jaki wrzucisz, proszę tylko o film na ktorym jest coś więcej niż spokojne latanie. Cieszę się, że odpowiada Ci cena do jakości i jesteś ogólnie zadowlony. Zastanawiam się nad zakupem stąd tyle pytań. Wrzucę jakiś filmic z Herona jak tylko uda mi się pożyczyć kamerkę. Próbowałem kręcić komórką ale obiektyw zbyt oddala model I nic sensownego nie widać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Twój post się zdublował więc dubluję również mój dla zachowania ciągłości tematu:

 

Cześć Damian,

 

nie mam specjalnych wymagań co do filmu jaki wrzucisz, proszę tylko o film na ktorym jest coś więcej niż spokojne latanie. Cieszę się, że odpowiada Ci cena do jakości i jesteś ogólnie zadowlony. Zastanawiam się nad zakupem stąd tyle pytań. Wrzucę jakiś filmic z Herona jak tylko uda mi się pożyczyć kamerkę. Próbowałem kręcić komórką ale obiektyw zbyt oddala model I nic sensownego nie widać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości wolnego miejsca a kadłubie. Jak jest go wystarczająco dużo to tak jak pisał Wojtek, rób ładną półęczkę I będziesz zadowolony. Jeżeli nie ma gdzie upchać półki to wiadomo, trzeba wciskać gdzie się da, np. jak w mniejszych moddelach z arthobby i Blejzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.