Skocz do zawartości

Toto-7 relacja z budowy


endriuRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

i jak postępy?? pokazuj jak ci idzie :)

Myślałem że dzisiaj powycinam części na kadłub a tu klapa włączam drukarke a tu tuszu brak :/ 

 

Jutro lub w piątek je wydrukuje i wytne z depronu elementy depronowe modelu  :rolleyes:

 

Na bocianmix.pl niema listewek 6x3 :/ a takie są u motylastego to jakie zabrac inne aby pasowały najlepiej 

 

http://www.bocianmix.pl/36,163,sklep,modele.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką metodą obrabiasz, ale za pomocą noża do tapet i listewek z papierem ściernym przyklejonym na CA o odpowiednich szerokościach można zdziałać cuda, jak nie masz piłki do drewna to od biedy nada się brzeszczot do "nożówki" (piły do metalu) którym przy odrobinie wprawy można zdziałać cuda.

 

Na desce montażowej zrobionej z tablicy korkowej lub płyty pilśniowej miękkiej (kiedyś używana była do ocieplania domów) będzie Ci się o wiele wygodniej montowało, od biedy ujdzie też kawałek płyty kartonowo gipsowej. Chodzi o wbijanie pinesek w podłoże, a najlepsza była by deska modelarska np taka http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/Maty-i-deski-modelarskie/Great-Planes-Deska-modelarska-srednia.html

 

Powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką metodą obrabiasz, ale za pomocą noża do tapet i listewek z papierem ściernym przyklejonym na CA o odpowiednich szerokościach można zdziałać cuda, jak nie masz piłki do drewna to od biedy nada się brzeszczot do "nożówki" (piły do metalu) którym przy odrobinie wprawy można zdziałać cuda.

 

Na desce montażowej zrobionej z tablicy korkowej lub płyty pilśniowej miękkiej (kiedyś używana była do ocieplania domów) będzie Ci się o wiele wygodniej montowało, od biedy ujdzie też kawałek płyty kartonowo gipsowej. Chodzi o wbijanie pinesek w podłoże, a najlepsza była by deska modelarska np taka http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/Maty-i-deski-modelarskie/Great-Planes-Deska-modelarska-srednia.html

 

Powodzenia w budowie

Super że mi przypomniałeś o tym kawałku listewki i na to papier ścierny dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa folia=dodatkowa waga na twoim miejscu zerwalbym to co teraz jest a pozniej okleil sklejony kadlub stery moga zostac chociaz widac ze w niektorych miejscach jest po pare warstw folii

Kadłub bedzie okl,ejony tak jak jest (warstwy są bo niekiedy wystawało troszke depronu). Skrzydła będa tylko w paski co 5cm także zaoszczędze na wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.