Skocz do zawartości

Samochód RC Kyosho Sky Bomber 14X - Problem z silnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, niedawno nabyłem "model" Kyosho Sky Bomber 14X w skali 1:14  za bardzo niewielkie pieniądze (50zł z przesyłką)

Model w pełni oryginalny ze sterowaniem proporcjonalnym i dwubiegową przekładnią., produkowany w latach 1986-1988, więc prawie już  antyk :)

W modelu musiałem nasmarować i przeczyścić serwo, dorobić cyngiel do aparatury, i dorobić klapkę pod baterię.

Po tych zabiegach okazało się jeszcze że układ napędowy piszczy/hałasuje, po rozebraniu okazało się że wszystkie tryby, dyferencjał i półosie są dobre, a za hałas odpowiedzialny jest silnik który ma lekko stopione plastikowe mocowania wirnika, przez co ma luzy i hałasuje/piszczy.

 

Czy da się to jakoś naprawić, zregenerować, pozbyć się luzów?

Nie mam pojęcia jakiej klasy to może być silnik? 380? lub niżej, jak to sprawdzić?

Oryginalnie montowany był silnik Kyosho Lemans X5 10V 22500RPM - niestety ale ja nie potrafię znaleźć zamiennika.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

Katalog Kyosho z lat 80tych: -strona 4 - Kyosho sky Bomber 14X

http://www.retromodelisme.com/pdf_petit/doc/catalogue/kyosho_5/1989_kyosho_mini_catalog.pdf

Kilka zdjęć modelu: Na zdjęciu opakowania widać specyfikacje silnika

http://www.tamiyaclub.com/showroom_model.asp?cid=94879&sid=21824
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontować, pomierzyć. Średnica silnika, długość, średnica wału, rozstaw mocowań.

 

Wymontowałem i pomierzyłem.

Długość: 30mm

Średnica 24mm

Średnica ośki: 2mm

Rozstaw mocowań nie ma znaczenia,

 

Zębatkę atakująca udało się zdjąć.

Kształt wałka na której osadzona jest zębatka jest gładki bez żadnych wycięć.

 

Szukałem takiego silnika, ale nie udało mi się go znaleźć, te które znalazłem miały sfrezowany wałek i/lub  napięcie 7,2V - ten z tego co jest napisane na pudle ma 10V, 22500 RPM.

Wymiary silnika prawdopodobnie pasują pod model 280,300,350,370 - na moim  nie ma żadnych oznaczeń oprócz: "Kyosho Japan"

 

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu silnika który by tam pasował.

 

 

 

Zdjęcie mojego:

WP2015022_wnhnaqw.jpg

 

 

Czy taki by się nadał do samochodu, czy to silnik do modeli latających: (chodzi mi o obroty)

http://allegro.pl/show_item.php?item=5112457456&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, po wysłaniu kilkudziesięciu email'i do różnych sklepów rc nie otrzymałem pozytywnej odpowiedzi dotyczącej posiadania pasującego silnika.

Wpadłem na pomysł poszukania silnika w starych sprzętach zgromadzonych na strychu, na pierwszy rzut poszło stare radio samochodowe, ale niestety silnik okazał się być za duży.

Drugie urządzenie jakie rozebrałem to maszynka do strzyżenia ubrań ( z biedronki za 11zł), ku mojemu zdziwieniu silnik wymiarami pasował, tylko że był zasilany 3V. Rozebrałem swój zepsuty silnik, wyjąłem z niego wirnik i magnesy i przełożyłem do "biedronkowego" silnika.

Wszystko działa, silnik chodzi cicho i równo - jak nowy.

 

Pojawił się za to problem ze sterowaniem.

Serwo skrętu działa dobrze, natomiast przy jeździe do przodu lub do tyłu autko przerywa,wygląda to mniej więcej tak że przy jeździe obojętnie w którą stronę włącza się na chwile przeciwny kierunek jazdy, autkiem zaczyna szarpać.

Pytanie brzmi co zepsułem? to bardziej usterka nadajnika czy odbiornika? Wcześniej wszystko działało dobrze.

Baterie jak i zasięg są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22303__XK2435_4600KV_Brushless_Inrunner.html

 

tutaj masz zbliżoną wielkość.

 

 

Ale

 

To jest bezszczotka, więc musisz pokazać, czy można zmienić regulator na pasujący

Trzeba sprawdzić przełożenie, aby określić prędkość silnika.

 

Jak chcesz mogę Ci troszkę doradzić. Jeżeli jesteś w stanie wydać około 100 - 150 zł na napęd do Twojego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22303__XK2435_4600KV_Brushless_Inrunner.html

 

tutaj masz zbliżoną wielkość.

 

 

Ale

 

To jest bezszczotka, więc musisz pokazać, czy można zmienić regulator na pasujący

Trzeba sprawdzić przełożenie, aby określić prędkość silnika.

 

Jak chcesz mogę Ci troszkę doradzić. Jeżeli jesteś w stanie wydać około 100 - 150 zł na napęd do Twojego autka.

Dzięki za pomoc, ale jak już napisałem w poście nad Twoim, to silnik udało mi się reanimować.

Teraz potrzebuje pomocy co do sterowania, a mianowicie czy to wina odbiornika czy nadajnika, jak to sprawdzić?

Dodam że nie mam drugiej aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.