Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciągarka do lekkich szybowców.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 samolocik

samolocik
  • Modelarz
  • 1338 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 27 luty 2015 - 19:26

Znalazłem ciekawy pomysł. Poniższe zdjęcie pochodzi z ok. 20tej sekundy filmu ze strony: http://www.modellbau...riendly_Video!!

Model ma 3 metry rozpiętości i waży ok. 2kg

wyciagarka.jpg
  • 1

#2 TeBe

TeBe

Stolarz amator

• Modelarz
  • 4976 postów
  • SkądWarszawa, Mokotów
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 luty 2015 - 19:50

Haha :-) Świetne :-)

• 0

#3 awot

awot
  • Modelarz
  • 176 postów
  • SkądToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 27 luty 2015 - 20:35

Widzę, że na ten sam pomysł wpadło niezależnie wiele osób. Też zmontowałem wyciągarkę ze starego roweru, tylko niestety wciąż nie udało mi się jej przetestować w praktyce  :(

Rafał

• 0

#4 GośćKamyczek_RC_*

GośćKamyczek_RC_*
  • Guests

Napisano 28 luty 2015 - 00:31

W Graupnerze swego czasu była też prosta wyciągarka elektryczna montowało się ją z prostego zestawu szpulowego i rozrusznika do modeli spalinowych . Była też wersja na dwóch silnikach szczotkowych speed 700 . Była też wersja krajowa na rozruszniku z UAZ-a darła wszystko ;) . Przy obecnych cenach silników 3F zrobienie sobie mikro wyciągarki na silniczku 3F , przekładni i regulatorze z testerem serw i starym lipolu to kwestia inwencji i pomysłu konstruktora ;)

• 0

#5 mike217

mike217
  • Modelarz
  • 1948 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 28 luty 2015 - 10:08

Ja swego czasu miałem na rozruszniku od Żuka , gdzieś ta wyciągareczka  nadal służy bo sprzedałem . Wolnobieg od roweru na łańcuszku miała, była mała i zgrabna. Duralowy bęben mieścił z 1 km żyłki 0,90 co wystarczało do wszystkiego. Dużo mocy to miało ale i bardzo dużo prądu zjadało.  Rozrusznik miał tylko przedni dekiel nowy zrobiony na łożyskach.

• 0

#6 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 950 postów
  • SkądGóra Kalwaria
  • Imię:Arek

Napisano 04 marzec 2015 - 13:16

a nie można do wyciągarki podpiąć drugiego odbiornika i wykorzystać drążek gazu w aparaturze do jej obsługi. 

• 0

#7 zbjanik

zbjanik
  • Modelarz
  • 767 postów
  • Skądopolskie
  • Imię:Zbyszek

Napisano 04 marzec 2015 - 13:39

Byłą kiedyś bardzo fajnie opracowana wyciągarka z wciągnika do lawety samochodowej. Rewelacja- przeróbka polegała najbardziej na usunięciu niepotrzebnych szczegółów. jak znajdę linka, to zamieszczę.

• 0

#8 Grzegorz POL

Grzegorz POL
  • Modelarz
  • 54 postów
  • GG:
  • SkądTuszyma.
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 marzec 2015 - 15:29

Dobrym pomysłem jest wyciągarka jednoosobowa Onewinch

Więcej info na stronie domowej http://onewinch.com

• 0

#9 GośćJerzy Markiton_*

GośćJerzy Markiton_*
  • Guests

Napisano 15 czerwiec 2015 - 21:13

Wystarczy do 1 koła samochodu przykręcić na 2 śrubach bęben z żyłką, koło podnieś na lewarku - i dodać gazu.......

Żyłkę zamienić na linkę, po przeciwnej stronie koła zabezpieczyć klockami i można holować ultralajta 1:1 ? Do 1:1 nie potrzeba nawet rolki zwrotnej ?

- Jurek

• 0

#10 BRoman

BRoman
  • Modelarz
  • 690 postów
  • SkądPrądnik
  • Imię:Roman

Napisano 23 czerwiec 2015 - 22:16

• Nowy użytkownik
  • 1852 postów
  • SkądRybnik
  • Imię:Jerzy

Napisano 15 June 2015 - 21:13

Wystarczy do 1 koła samochodu przykręcić na 2 śrubach bęben z żyłką, koło podnieś na lewarku - i dodać gazu.......

Może oba koła napędzane w górę ? A jak jest stały napęd na obie osie ? Inaczej lipa...

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych