Skocz do zawartości

Budowa Extry 330 20-30cc Styrodur + Styropian


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trochę poszlifowałem i wyszły dość ładne stateczniki :D całość waży 84g.

 

No i oczywiście zdięcia

 

post-5692-0-17035900-1425676596_thumb.jpgpost-5692-0-16492500-1425676619_thumb.jpg

post-5692-0-24262600-1425676647_thumb.jpg

Pierwsze dwa zdięcia wyszły jak by stecznik pionowy był krzywo :( lecz naprawde wszystko jest do kąta 90o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat nie stał w miejscu wrzucę pare fotek. Postanowiłem zrobić nowy kadłub od początku. Ten nie jest klejony na ciepłym kleju tylko. ; zywica epoksydowa wraz z włóknem szklanym, soudal no i coś bardzo podobnego do UHU POR. Kadłub jak narazie tylko posklejany... Teraz muszę tylko ściąć tył no i nadać mu kształtu.

 

Chciał bym tylko oszczec tych co będą budować pierwszy raz tak ja z XPS... A mianowicie jak będziecie kupywać XPS to do 5cm grubości są one w produkcji pardziej "napompowane". Taki XPS się bardzo źle szlifuje i jest on o wiele "miększy" niż ten 5cm i w góre... Po przekrojeniu lub ułamaniu zaraz to widać.

No i dlatego też nowy kadłub i robiony z XPS 5cm.

 

post-5692-0-67028100-1426546400_thumb.jpgpost-5692-0-15722800-1426546426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że wersja mobilna pfmrc jest źle zrobiona. Prubowałem już na 3 telefonach i jak się kasuje tekst on się kopiuje. Nie mam dostępu do komputera więc pozostaje mi tylko telefon... Jak bym miał patrzeć na wszystkie ą ę to bym pisał taką wiadomość 30min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze, nic się jak narazie nie dzieje przy modelu :(

 

Jak narazie to kase udaje a efektów nie widać :) Pokupowałem serwa do niego no i nową aparaturę sobie sprawiłem :)

 

Gdy coś będzie zrobione to zaraz będe zdięcia wstawiał.

 

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie, jestem :) Trochę pomyślałem no i ściołem tył.

 

Przyczepiłem dwie grube listewki do kadłuba po to by mi piła przy ścinaniu nie uciekła, tak jak w poprzednim kadłubie.

 

Jak narazie nic nie szlifowane ani ścinane:(

 

post-5692-0-43042000-1427527823_thumb.jpg

 

post-5692-0-38512800-1427527840_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bo?

Przecież od początku pisałem,że na modelarni miałby projekt być zrealizowany, a tak padł, jak wiele innych tego typu.

Przecież na forum nie jestem od 2 dni i od razu wyławiam "kwiatki" i "lotniskowce"

Jeszcze do tej pory się nie pomyliłem, miło by było żebym kiedyś się pomylił :)

Życzę chłopakowi jak najfajniejszych modeli, ale jeszcze bardziej szkoda mi ludzi,którzy odchodzą od modelarstwa po zabraniu się za wysokie progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Nie poddałem się :) Poprostu buduje dalej na spokojnie, po co mam wstawiać zdięcia z budowy jak i tak one będą przez "specjalistów" skrytykowane. Tak buduje sobie na spokojnie bez stresu. Mam szkole i inne obowiazki. Zreszta nie musze sie chyba tłumaczyć. Zdiecia wstawie jak bede zblizal sie do konca budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mariusz, ja trzymam za ciebie kciuki.

Gdyby ktoś studził mi zapał tak jak niektórzy w tym wątku to bym się zirytował.

A to uwagi co do pisowni, a to wiek nie pasuje... Ludzie, zapomnieliście już jak to fajnie jest coś tworzyć? Nieważne czy to będzie doskonałe i jak będzie latać. Liczy się proces samodzielnego tworzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.