Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze aparatury do 600PLN


Slaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę co wybrać. Wiem że podobne tematy były wielokrotnie poruszane, jednak po przeczytaniu nie mogę się zdecydować. Limit ceny to jak w temacie 600PLN raczej nieprzekraczalne. Dla mnie jest to powrót do modelarstwa po długiej przerwie. Posiadam aparaturę Hitec Focus 4 FM na 35MHZ ale ma ona sporo latek i nie jestem jej zbyt pewny. Niby działa poprawnie ale dawno nie była latana. Myślę o zakupie prostej i niedrogiej aparatury 5 do 6 kanałów na pasmo 2,4GHZ. Moje typy:

1.Hitec Optic 6 Sport +odbiornik Optic6. Cena to 550 PLN w komplecie zasilanie nadajnika i odbiornika.

2.Graupner/SJ MX 10 HOTT + odbiornik GR12 z zasilaniem nadajnika. Cena 450PLN. MX12 lub MZ12 odpada ze względu na cenę.

3. Sanwa SD-5G +RX60 za 379PN lub Sanwa SD-6G +RX 600 niestety chyba bez zasilania.

Jedna z tych aparatur myślę że wystarczyłyby do mojego latania (tylko rekreacyjne polatanie motoszybowcami i trenerkami) na dłuższy czas.

Niestety sam nie bardzo jestem w stanie dokonać wyboru. Skłaniam się do Hitec Optic 6 Sport ale proszę o radę. Ceny odbiorników niby spore ale po jakimś czasie na jeden dodatkowy da się uzierać.

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sławomirze. Odpowiem Ci żeby temat się rozkręcił bo koledzy często mają dość odpowiadania w takich tematach. Nie potrafię Ci odpowiedzieć która z tych aparatur będzie dla Ciebie najlepsza. Zapewne każda sie sprawdzi jesli potrzebujesz tylko 5-6 kanałów. Mogę Ci jedynie napisać żebyś wziął jeszcze pod uwagę modele aparatur turnigy9x, turnigy9XR oraz ewentualnie może uda się trafić tylko trochę drożej używanego Taranisa? Do turnigy 9x i 9xr polecam dokupić moduł FrSky który pozwoli Ci latać daleko i bezpiecznie. W Taranisie siedzi stockowo FrSky

Osobiście mam turnigy 9x z modułem Spectrum i zmienionym softem na er9x. Wystarcza mi to w zupełności, ale podoba mi się coraz bardziej taranis. Nie wypowiem się na temat podanych przez Ciebie typów gdyż nie miałem ich w łapkach. Otaczają mnie wszędzie turnigy i taranisy ostatnio. Dla mnie było ważne żeby aparatura była dość znana bo wtedy dużo łatwiej o pomoc nawet na forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od tych marek m.in. odciągnęła cena odbiorników i samej aparatury ...i zakupiłem już chyba sławną i powszechną turnigy 9x + wystarczyło jeszcze na dodatkowe odbiorniki.

Podobnie - mam zamiar jej używać rekreacyjnie (bez żadnego latania wyczynowego) i powinna wkrótce spełnić moje oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam sanwę SD-6G, jedynie czego mogę sie doczepić to zbyt długie przełączniki dwupozycyjne, które można łatwo uszkodzić. rozważałem sanwe SD 5G lecz stwierdziłem że wraz z rozwojem będę potrzebować kolejnego kanału co potwierdziło się w zupełności. Także polecam jeśli chodzi o zasięg, jakość softu i wykonanie.

 

Wysłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzałbym Optica Sport -o wiele lepszy jest zwykły Optic 6 .Reszta aparatur jakie wymieniłeś na pewno cię zadowoli.Ja w listopadzie zeszłego roku po dość długim namyślę kupiłem sobie Hiteca Flash 7 -  z odbiornikiem Optima 7 kosztował 699 zł.

(nowość na polskim rynku)I jestem naprawdę zadowolony. Oprócz badziewnego włącznika nie ma się do czego przyczepić.Nie rozpracowałem jej jeszcze do końca ,ale do rekreacyjnego latania starczy na długie lata. Odbiorniki są dosyć drogie ale u chińczyka zamienniki (bez telemetrii ,co prawda ) -od 12 do 19 ęuro.

Pozdrawiam Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.