Skocz do zawartości

Przełączniki ( jakość?)


rcflyer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najtaniej byłoby wymienić przełączniki. Może jest gdzieś temat w internecie o wymianie na jakieś inne...

 

no i dotykamy kwestii jakości komponentów. trochę szukałem przed zakupami i co?

i jeden przełącznik MTS za 1,20 PLN wytrzymuje 10000 cykli (jak dobrze pójdzie) a opór złacza to 0,5 oma i rośnie z każdym pstryknięciem a inny kosztuje 9,99 Euro, wytrzyma 40000 cykli a opór do końca ma 0,03 oma.

 

na pulpicie 6 przełączników i mamy albo 7,20 złotego albo niemal 60  Euro - wybór należy do Ciebie

 

 

Nie macie się co kłócić bo zostaje Wam TYLKO MULTIPLEX !!!!!  :-) oczywiście ja latam na MULTIPLEX-IE Royal Pro !

 

o to, to ! gdyby jeszcze serię Profi kontynuowali / robili w przystępnych dla EastEurope cenach.... się rozmarzyłem

no dobra, klasyk graupnera (MC22Hott) lub futaby (FX22) też może być - jakość bez porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Halo Sławku, może spotkamy się kiedyś na wspólnych lotach w Ostrowcu ? Chętnie obejrzymy Twoje modele, wymiana poglądów i doświadczeń z lotów jest zawsze bardzo inspirująca. Latamy bardzo często na Romanowie ale możemy się spotkać tam gdzie Ty latasz. Masz jakąś fajną miejscówkę ? Wszyscy latamy na Graupnerach typu MX i moglibyśmy skonfrontować je z Futabą której Ty używasz. Pozdrawiam serdecznie, Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wszyscy latamy na Graupnerach typu MX i moglibyśmy skonfrontować je z Futabą której Ty używasz. Pozdrawiam serdecznie, Marek.

Hej Marku

Nikt tutaj nie napisal na tym forum o jakichkolwiek wadach Graupnera MX ani o potrzebie konfrontacji tych marek...

MZ  to inny produkt oraz innej jakosci niz MX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

MX jest jak najbardziej dobrym wartym swej ceny nadajnikiem wiec o co chodzi?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troche bardziej merytorycznie i na temat - wszystkiego dobrego z okazji dnia kobiet ;)

 

A co do przelacznikow - to ta ilosc cylki tyczy sie przelaczania pod maksymalnym obciazeniem okreslonym przez producenta - a tu - przelaczniki sygnalowe co i ulamka tego obciazenia nie ma :) wiec moim zdaniem ten magiczny wzrost rezystancji jest znikomy a i tak wplyw to ma taki jak zachmurzenie w chinach do aktualnej pogody w Warszawie :)

 

Fajnie sie rzuca frazesami :)

 

Zastanawiam sie kogo obrazic - musze kogos obrazic zeby nie robic offtopa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mechanika sie zgadza - ale moja wypowiedz to tylko odpowiedz - na post dotyczacy jakosci -> wzrostu rezystancji. :) Dla mnie jesli wymienial bym co sezon przez 10 lat a i tak byli by duzo taniej - znaczy ze sie oplaca :) byle by sie przez ten czas nie rozsypalb :lol:

 

Przepraszam za offtop, nastepnym razem kogos obraze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urządzeniach elektronicznych (bardzo różnych) które umarły mi w ostatnich latach - tak z 3-4 lat, 80% awarii dotyczył uszkodzenia stycznika/przełącznika czy innego klawisza. Z reguły części, która w detalu kosztuje poniżej 20gr. 

 

10% awarii dotyczyło uszkodzenia części za 5zł w podzespole za 2k zł, o charakterystyce niewystępującej w handlu (produkcja tylko dla jednego odbiorcy) 

 

Pozostałe 10% to awarie kondensatorów na zasilaniu - z czasów produkcji kondensatorów na kradzionej linii technologicznej (lub podobnie).

 

Te rzeczy wqr.ą na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro moderator pousuwał tylko część moich przekazów do Kamila w tym te których jeszcze nie przeczytał ja wywaliłem resztę swoich postów.

Przed moderacją proponuję przemyśleć swoje działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na tym forum moderatorzy bardzo się nudzą.

Na innych forach zwykle dopóki dyskusja nie schodzi poniżej pewnego poziomu przyzwoitości, nie robi się chamska i nikt nikogo nie obraża to nikt nie interweniuje. A to, że czasem nieco wybiega poza główny temat to nikomu to jakoś nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, dlaczego kasujesz moje posty. Zadałem pytanie i czekam na odpowiedź. Zmieniłeś nazwę tematu na nic nie mówiącą a przecież kolega w pierwszym poście napisał że dotyczy konkretnie Graupnera. Potem usunąłeś 2 strony wg, Ciebie nic nie wnoszących postów, niestety tylko Ty tak uważasz. A teraz kasujesz niewygodne posty. Zamiast moderować temat trzeba go było przenieść do hyde parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dałem wcześniej tutaj:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/52174-prze%C5%82%C4%85czniki-jako%C5%9B%C4%87/page-3&do=findComment&comment=552734

 

Uznałem, że pojechaliście wzajemnie po bandzie. Piszę do Ciebie PW w tej sprawie, ale wolisz robić OT. Każdy ma swój sposób moderowania, ja wybrałem taki. Usunięte posty nie zasługują na HP. 

 

Zresztą chwilę później wyedytowałeś swoje posty do (..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliłeś mi połowę odpowiedzi do tego człowieka więc to co zostało pousuwałem sam.Wymienialiśmy rzeczowe poglądy. A czym jest ten HP że temat nie zasługiwał na przeniesienie. Moderowanie to nie kwestia wyboru jego sposobu tylko odpowiedniego zadziałania w zależności od sytuacji. Chcesz to kasuj moje posty bo będzie to oznaczało że je przeczytałeś, tamtemu nie dałeś szansy przeczytania moich postów, mogłeś mu wysłać chociaż kopie w HTML-u.

 

 

aaaa i jeszcze jedno. Powiedz mi jak się dodaje użytkowników do ignorowanych bo czterech trafi tam odrazu, byli tam na starym silniku forum i chcę żeby tu też się tak stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marku

Nikt tutaj nie napisal na tym forum o jakichkolwiek wadach Graupnera MX ani o potrzebie konfrontacji tych marek...

MZ  to inny produkt oraz innej jakosci niz MX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

MX jest jak najbardziej dobrym wartym swej ceny nadajnikiem wiec o co chodzi?????

 

Po prostu chętnie obejrzałbym Futabę w akcji, nie rozumiem o co Ci chodzi z tym nadużywaniem wykrzykników. W naszej modelarskiej wspólnocie bardzo cenię sobie wymianę poglądów i doświadczeń na temat sprzętu i modeli. Dlatego chciałem zaprosić Kolegę Sławekmod na nasze wspólne latanie, po prostu. Oglądałem nowe nadajniki MZ Graupnera i niestety przyznaję że nie robią tak dobrego wrażenia jak MX który notabene eksploatuję bezawaryjnie już czwarty rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu ustalenia czołówki aparatur RC na świecie oraz na tym forum  pod względem mechaniki, osprzętu , mikroelektroniki, softu, serwisu etc. proponuję prześledzić zestawienia systemów RC używanych na mistrzostwach świata MODELI MAKIET SAMOLOTÓW RC z następujących powodów:

1) makieta samolotu RC wymagająca kilku tysięcy godzin pracy nie uznaje kompromisu ani cenowego ani jakościowego.

2) zawodnicy startujący w kategorii makiet samolotów RC mają nie tylko aktualną wiedzę na temat jakości systemów sterowania ale też dysponują wieloletnim doświadczeniem na temat poziomu i progresu jakości tych systemów co wyraża się zaufaniem do SPRAWDZONYCH urządzeń pozwalających na bezpieczny pilotaż drogocennych modeli samolotów.

Powyższe bardzo szybko pozwoli ustalić czołówkę urządzeń RC, pod każdym względem a kwestia jakości przełączników czy elementów dyskretnych zostanie rozwiązana kompleksowo.

Dziwię się, że o tym nie wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.