Skocz do zawartości

Teraz i ja zrobiłem Fun bat-a


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając po sieci planów jakiegoś prostego do skonstruowania latadełka trafiłem na plany tytułowego Fun bat-a. Jest w sieci wiele filmów z tym modelem jak i wiele rożnych przeróbek tego depronowca, ja na natomiast wolałem zrobić w wersji oryginalnej z tym tylko ze lotki sterowane są dwoma serwami.

Pogrzebalem w moich gratach modelarskich i znalazłem 3 serwa sg90, silnik emax 2822 ze skróconym wałem, piastę prop saver regulator od alpha 1500 i inne poerdołki potrzebne do zrobienia modelu. Po skompletowaniu komponentów zabrałem się za przerabianie planów z wielu stron a4 na jedna a0. Szybki kurs do drukarni i jestem gotów do wycinanki, teraz do ręki skalpel aby wyciąć elementy, a pózniej klej w sztyfcie uhu-por do papieru. Po przyklejeniu wszystkich elementów do depronu pora zabrać się za wycinanie. Swojego funbata kleilem klejem ca plus wzmocnienia żywica 5min mocowanie silnika ze sklejki 3mm. Płat został obklejone taśma pakową kupiona na bazarku a następnie taśma została przyprasowania zwykłym starym żelazkiem. W swoim egzemplażu funbata użyłem pakietu 1300mah 3s teraz czekam na ładna pogodę aby go oblatać

Poniżej pare fotek

post-4218-0-60156000-1425485909_thumb.jpg

post-4218-0-77943500-1425485926_thumb.jpg

post-4218-0-12235700-1425485944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam z rana :)

wczoraj zrobiłem oblot funbat-a

no i muszę przyznać, że lata to naprawdę ładnie, jest bardzo zwrotny, potrafi naprawdę wolno lecieć jak i całkiem szybko a do tego lata jak po sznurku :)

naprawdę bardzo fajny modelik do zabawy w odcinanie wstęgi :)

godny polecenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.