Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mistrzostwa Europy 2015 - Kyjov - Czechy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 JacekK

JacekK
  • Modelarz
  • 690 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Jacek

Napisano 05 March 2015 - 14:21

Jako, że czasu nie jest aż tak wiele jak by się mogło wydawać, może warto poruszyć temat tych zawodów w oddzielnym wątku. 

Dostałem od braci południowych link do wytycznych: 

http://www.escg2015....d=88&lang=en_US 

I zapytuje kto oprócz mnie, Stefana i Daniela wybiera się do Czech? 

19-23 sierpnia 2015

• 0

#2 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 2544 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Mirek

Napisano 06 March 2015 - 15:15

Są pierwsze jaskółki w temacie, że pojedziemy też z Krakowa.

Trudno jednak coś na 100% deklarować bo to czas wakacji ale chęci sa i postaramy się przełozyć je na możliwości.

Mam jednak wątpliwości z innej strony, czy jak pojedziemy to nie okaże się zbyt mocnym sygnałem, że akcpetujemy ten ich EPA Regulamin??

ms

• 0

#3 JacekK

JacekK
  • Modelarz
  • 690 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 March 2015 - 15:54

Mirek, a jak nie pojedziemy, to zrozumieją że nie akceptujemy?

Proszę Cię, nie żartuj. Jak chcesz dyskutować o regulaminie, nie spotykając się z Czechami? Uważasz że same maile wystarczą?

• 0

#4 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 2544 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 March 2015 - 16:13

Nie to miałem na myśli, jechac trzeba i sam mam na to ochotę.

Chodzi mi o start w wwII i fakt zmuszenia nas do latania wg.ich regulaminu. Dyskutować trzeba ale można wystartowac w wwI a zbojkotowac wwII , choc sam nie wiem co to da. Na złość mamie można sobie odmrozić uszy ale przecież nie o to chodzi.

Mnie to właśnie irytuje, że nie chcą dyskutować a narzucić swoje zapisy, zwłaszcza w kwestii 7 minut latania wwII. Mistrzostwa u nich są tego najlepszym dowodem, że własnie ich zapisy będą wymagane a nas traktują na zasadzie "musicie się dostosować" ... albo spadajcie na drzewo.

Znam problem od podszewki i pewnie nic nie wskóramy, już teraz trzeba zacząć latać na treningu 7 minut.

System "Beta" był kiedyś lepszy od VHS ale przegrał ilościowo i tak samo my przegrywamy, choż uważam nasze zapisy za lepsze

ms

• 0

#5 JacekK

JacekK
  • Modelarz
  • 690 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 March 2015 - 16:27

No dobra, teraz rozumiem. 

WWI - nie widzę zasadniczo problemu, chyba że kogoś uwalą na pomiarach modelu. 

WWII - tu jest problem i to spory. 

Jako były NC - powiedz, bo to za Twoich czasów było: w jaki sposób oni dostali organizację ME? Głosowanie, czy byli jedyni chętni?

Jako gospodarze mają pewien handicap w kwestii regulaminu...

• 0

#6 Olorin

Olorin
  • Modelarz
  • 238 postów
  • GG:
  • SkądWrocław

Napisano 06 March 2015 - 18:22

Cześć!

Nikt żadnego pozwolenia zapewne nie dostawał bo ESA/EPA nie jest zorganizowana międzynarodowo. Dlatego zrobili jako pierwsi takie mistrzostwa i dyktują warunki. Jakbyśmy My je organizowali i dali nasz regulamin to nasze było by na wierzchu.

• 0

#7 GośćKamyczek_RC_*

GośćKamyczek_RC_*
  • Guests

Napisano 06 March 2015 - 20:48

Nie ma złych regulaminów są tylko mało elastyczni piloci . Choć patrząc na liczbę zmian w polskim ESA to powinniście być na wskroś uniwersalni bo co roku regulamin stawialiście do góry kołami . Koledzy zbieracie żniwo decyzji podejmowanych we wspólnym gronie przez ostatnie 4 lata nie miejcie pretensji do innych że mają swój regulamin . Tu istnieje jedna opcja wyboru zrobić modele pod taki regulamin jaki jest i nauczyć się nimi latać tak żeby wygrać reszta opcji to gorzkie żale do samych siebie ....

• 0

#8 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 2544 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 March 2015 - 09:05

Zmiany naszego regulaminu szły w kierunku Czeskiego i dziś możemy latać wwI bez żadnych obaw.

Jako NC1 byłem przeciwny wydłużaniu czasu lotów w wwII do 7 minut oraz radyklanej zmianie modeli ESA na EPA z akceptacją wagi ponad 500g

Pierwsze mistrzostwa pokażą różnice w szerokiej skali bo mam nadzieję, pojawią się modelarze z innych krajów.

Czesi latają na hektarach powierzchni i mają w wwII za czym gonić przez te 7 minut a u nas na małych boiskach po trzech minutach nie ma tasiemek.

Nie uważam, że musimy przyjmować na własne podwórko wszystko a jedynie wybrać to co uważamy za słuszne - tak sie stało z wwI.

Rolą nowych NC będzie dalsza integracja regulaminów a czy Czesi ustąpią ze swojego zobaczym po zawodach w Kijov-ie. Może jak po trzech minutach zgolimy im ogony to pójdą po rozum do głowy, że nie ma po co latać dalszych minut  :P Zobaczymy jednak ile osób się pojawi na zawodach i czym latają bo nasze makietowo wykonane ESA (pogrubione kadłuby) moim zdaniem nie powinny mieć ujemnych punktów.

ms

• 0

#9 JacekK

JacekK
  • Modelarz
  • 690 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 March 2015 - 09:42

Dokładnie tak, myślę że nasze modele są już bardziej EPA niż ESA. Nie widuję już prawie na zawodach żadnych "płaszczek" - a te co są zakładam, że w Czechach nie wystąpią.

W kwestii WWI problemu nie widzę, modele są pięknie wykonane, pełnokadłubowe i z pilotami. 

WWII - tu rola pilotów, żeby pokazać bezsensy czeskiego regulaminu. Bo jak sami rozumiecie - aby dyskutować, trzeba mieć argumenty.

• 0

#10 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 1228 postów
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 26 July 2015 - 14:40

no i jak? kto sie wybiera?

trzeba by stworzyc jakis team... moze chociaz koszulki zebysmy mieli no nie? :)

• 0

#11 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 2544 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 July 2015 - 16:56

Marku - jedziemy i nie trzeba nam koszulek innych niż "ESKADRA KRAKÓW" :-)

Na ten widok drżą już kolana Czechom a jak jeszcze okleimy samochód to niech się boją ..... bo mają czego.

Może jakieś opaski biało-czerwone na kaski albo małe chorągiewki przyczepiane do paska nadajnika???

Proponuje jednak wyjazd w środę rano bo jak pojedziemy we wtorek po pracy to racząc się czeskim narodowym trunkiem możemy stracić sporo bojowego zapału na drugi dzień :-)

ms

• 0

#12 Stefanpasz

Stefanpasz
  • Modelarz
  • 115 postów
  • SkądSkierniewice/Łódź
  • Imię:Stefan

Napisano 26 July 2015 - 21:39

Mirku,

mieli byście jedno miejsce? Chętnie bym się dołączył. 

• 0

#13 Olorin

Olorin
  • Modelarz
  • 238 postów
  • GG:
  • SkądWrocław

Napisano 27 July 2015 - 10:26

Wierzcie Mi koszulki Team'owe bardzo dobrze wyglądają a reprezentujecie jak by nie było Polskę.

Tak to wyglądało jak byliśmy w Austrii na Mistrzostwach Świata Air Combat 2014

36.jpg

20140708133251+%25287%2529.jpg

Także jak macie możliwość to zorganizuje sobie takie koszulki, czapki. Koszt nie jest duży a wygląda się na prawdę lepiej no i to jak by nie było są zawody "drużynowe" w pewnym sensie.

• 0

#14 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 1228 postów
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 28 July 2015 - 15:35

właśnie dostałem wiadomość od Roberta - organizatora mistrzostw: przychylili się do mojej/naszej sugestii i zawody rozpoczynają się w CZWARTEK 20sierpnia :)

chłopaki! do boju! 2 dni urlopu są do załatwienia! :)

• 0

#15 Stefanpasz

Stefanpasz
  • Modelarz
  • 115 postów
  • SkądSkierniewice/Łódź
  • Imię:Stefan

Napisano 28 July 2015 - 23:24

To może Marku będziemy jechali 19-tego po południu?

• 0

#16 skidan

skidan
  • Modelarz
  • 532 postów
  • SkądIwiny k/Bolesławca
  • Imię:Daniel

Napisano 31 July 2015 - 17:58

Chyba wszyscy mieli problem z dostarczeniem zgłoszenia na oficjalną skrzynkę pocztową, ale za radą Marka wysłałem zgłoszenie na prywatny adres organizatora.

• 0

#17 mirolek

mirolek
  • Modelarz
  • 2544 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 August 2015 - 19:46

Ja też wysłałem na skrzynkę prywatną ale podobnie jak z oficjalnej skrzynki e-mail zawodów, dostałem zwrot poczty.

Sam nie wiem czy jestem zapisany :-(

ms

• 0

#18 marek rokowski

marek rokowski
  • Modelarz
  • 1228 postów
  • GG:
  • SkądInwałd k/Wadowic

Napisano 02 August 2015 - 16:45

przez "Y' -ale jestes ;)

http://www.escg2015....=167&lang=en_US

• 0

#19 JacekO

JacekO
  • Modelarz
  • 281 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 August 2015 - 11:19

Zdaje się, że za chwilę europejska impreza ruszy ;)

Koleżanko i koledzy - powodzenia!!

Trzymamy za Was kciuki i pokażcie jak się lata w Polsce :)!
  • 0

#20 JacekK

JacekK
  • Modelarz
  • 690 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 August 2015 - 12:10

A reszta Europy wie? 

Dajcie im popalić!

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0