Skocz do zawartości

Pobór prądu przez odbiornik


Slaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądając opisy aparatur na pasmo 2,4Ghz zauważyłem znaczne różnice w poborze prądu przez odbiorniki. Od około 9,5mA do nawet 200mA(dotyczy odbiornika Hitec Optic 6). Zastanawia mnie skąd takie różnice i czy ma to znaczenie w użytkowaniu, ewentualnie czy można zmniejszyć prądożerność odbiornika poprzez np. zmianę ustawień. Podejrzewam że duże zużycie energii jest powodowane przez telemetrię. Odbiornik wysyła dane do nadajnika co wymaga sporych ilości prądu. Jak się to ma do czasu pracy układu odbiorczego zwłaszcza w modelach zasilanych z pakietu napędowego poprzez układ BEC(motoszybowce) gdzie po wyciągnięciu modelu na pułap lot może trwać dość długo. Czy nie zabraknie prądu na bezpieczne dokończenie lotu? Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś w końcu zabraknie - akumulator ma swoje dno.

Jeśli masz telemetrię, to będziesz wiedział o tym w odpowiednim czasie.

Jednak napęd który pobiera 20A przez 30s wyciągu, użyje tyle samo energii co odbiornik (max 0,2A) pracujący przez godzinę.

Oczywiste jest, że najpierw regulator odepnie napęd a dopiero duuużo dużo później zabraknie prądu dla odbiornika i serw.

W praktyce lot bez silnika nie trwa zwykle tak długo aby rozładować zasilanie do groźnie niskiego poziomu. A jeśli trwa to albo jest poprzedzony próbami i wiadomo ile czasu można bezpiecznie polatać, albo jest wspomniana wcześniej telemetria (lub inne sygnalizatory niskiego napięcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.