Skocz do zawartości

cc3d dziwny start


rozrabiaka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pożyczonego cc3d, ustawienia przeszedłem bez problemu.

 

W nadajniku mam wybrany tryb jako samolot, ponieważ gdy wybierałem helikopter to konfigurator nie chciał przejść przez hold mode throttle.

 

Problem jest taki, że na 1/4 przepustnicy startują dwa silniki (chyba 1 i 3 - nie pamiętam w tej chwili) w pobliżu 1/2 startuje silnik następny a powyżej 1/2 przepustnicy dopiero czwarty silnik rusza gdy quad jest już lekko przechylony.

 

Co muszę zmienić w ustawieniach cc3d aby ruszamy wszystkie jednakowo? Chyba, że tak ma być...?

 

Pozdrawiam, Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skalibruj akcelerometr, skalibruj regulatory i wyważ model. U mnie wstaje najpierw przód modelu bo póki co mam baterią dłuższą i ciąży na tył ale nowe nanotechy są krótsze i będzie ok. Jak wejdziesz w ustawienia OP to tam w zakładce SYSTEM wyświetla ci się horyzont. zobacz czy jest w poziomie. Jeśli nie to skalibruj go jeszcze raz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali poprzednicy - jezeli nie rowno startuja Ci regultory tzn ze musisz przeprowadzic ich kalibracje. Inaczej CC3D nie bedzie poprawnie startowal. Musisz tez okreslic minimalna wartosc sygnalu, przy ktorej regultory startuja. Inaczej w czasie manewrow moze dojsc do zatrzymania silnikow.

 

Ja dzisiaj oblatalem nowa konstrukcje z CC3D i po przelozeniu bebechow okazalo sie ze zle skonigurowalem regulatory w Ground Station (byly przypisane do zlych kanalow), przez co quadro przy starcie albo podrywal dupe, albo kladl sie na bok. Dopiero prawidlowe podpiecie zaowocowalo poprawnym startem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.