Skocz do zawartości

Zdjęcie

„Zbieg okoliczności”

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#21 .bercik.

.bercik.
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądŚwiętochłowice
  • Imię:Roman

Napisano 19 March 2015 - 13:14

Odnośnie dźwigni , to są one lutowane na lut twardy i jest mało prawdo podobne ażeby spojenie puściło (aczkolwiek prosi się dołożyć dodatkowy równoległy kołeczek do dźwigni)  Co do oklejenia to klamka zapadła na korzyść folii , znalazłem resztki ORACOVER'u tak więc szkoda ażeby się ta folia marnowała . W przypływie czasu wyciągam żelazko i ruszam z oklejaniem . cdn

pozdrawiam wszystkich kibicujących roman

• 0

#22 Paweł Praus

Paweł Praus

Wujek Samo Zło

• Modelarz
  • 1529 postów
  • SkądŚląsk
  • Imię:Paweł

Napisano 19 March 2015 - 13:21

Ja jednakże na folię się nie zdecyduję, jakoś odpustem mi zalatuje.

• 0

#23 symon5

symon5
  • Modelarz
  • 245 postów
  • Skądolsztyn
  • Imię:marek

Napisano 19 March 2015 - 17:48

jednak wzrok mnie nie zawiódł ;)

• 0

#24 ahaweto

ahaweto
  • Modelarz
  • 1659 postów
  • SkądJastrowie
  • Imię:Adam

Napisano 19 March 2015 - 19:56

Witajcie. Od uwięzi zaczynałem. Moja mała uwaga poparta moim doświadczeniem. Roman i Paweł. Na waszych zdjęciach skrzydła widać orczyki. W jednym z moich modeli miałem wykonany dokładnie taki sam, z blachy stalowej 1mm. Przy ostrym wyprowadzeniu z nurkowania siła odśrodkowa poprzez linkę wygięła ramię orczyka. Wyglądało to tak jakby ramię się podwinęło. Model rozbiłem dokumentnie :( . Od tamtego wydarzenia moje orczyki wyglądały tak jak orczyki z zestawów modeli na uwięzi z Krosna. Przypominały trójkąt z zaokrąglonymi wierzchołkami. I więcej takiego przykrego przypadku nie miałem.

• 1

#25 Slaw

Slaw
  • Modelarz
  • 17 postów
  • SkądSosnowiec
  • Imię:Sławomir

Napisano 19 March 2015 - 22:07

Też latałem Akrobatkiem na Rytmie. Pierwszego już nie ma ale drugi jeszcze istnieje. Zmieniłem w nim silnik też na Coxa 2,5. Następny model robiony na wzór Akrobatka już jest oklejony (wybrałem folię). Do napędu dam MVVS 2,5, myślałem nad KMD ale problem z paliwem a do przerobienia to jest on dosyć trudny. Latania jako takiego się nie zapomina chociaż mistrzem nigdy nie byłem. Akrobacji przyjdzie się uczyć ponownie. Pozdrawiam Sławek

• 0

#26 sylkub

sylkub
  • Modelarz
  • 48 postów
  • SkądKorytów A
  • Imię:Sylwester

Napisano 19 March 2015 - 23:55

Witam wszystkich,

ja też będę budował akrobatka jak skończę trochę poważniejszy model na uwięzi. Paweł ma rację co do zakończenia wyprowadzenia cięgieł ze skrzydła.Takie zakończenie prowadzi do rozbicia modelu w przypadku utraty naciągu i zarzucenia się linki na wystające zakończenie i katastrofa gotowa.Dotyczy to również zakończenia mocowania linek przy uchwycie sterującym. Co do wyboru folii to bardzo trafny wybór . Przy modelach tej wielkości folia nie doda wagi tak jak papier japoński cellonowany i lakierowany lakierem bezbarwnym.Sugeruję dokładnie zabezpieczyć przejście skrzydło w kadłub w miejscu gdzie będzie odkładał się olej z wydechu bo folia będzie się odklejała.Jeszcze jedna uwaga, wszystkie zagięcia popychaczy powinny być skierowane na zewnątrz kręgu tak aby siła wpychała je do dźwigni  a nie odwrotnie. 

Życzę sukcesów w budowie i oczywiście lataniu. 

Pozdrawiam

POL-2503

• 1

#27 .bercik.

.bercik.
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądŚwiętochłowice

Napisano 21 March 2015 - 09:17

Żelazko poszło w ruch :D

Załączone miniatury

• P1120134.JPG
  • P1120137.JPG

• 0

#28 .bercik.

.bercik.
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądŚwiętochłowice

Napisano 28 March 2015 - 22:40

Prace ruszyły , jeszcze tylko rączka i linki :D

Załączone miniatury

• P1120143.JPG
  • P1120144.JPG
  • P1120145.JPG
  • P1120147.JPG
  • P1120151.JPG

• 0

#29 skuter

skuter
  • Modelarz
  • 231 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza
  • Imię:Tomek

Napisano 28 March 2015 - 23:08

Wyszło super. Jak wychodzi wyważenie z tym lekkim Medalionem?

• 0

#30 Paweł Praus

Paweł Praus

Wujek Samo Zło

• Modelarz
  • 1529 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 28 March 2015 - 23:10

Ten zbiornik z zestawu zaraz Ci odpadnie, totalne nieporozumienie z jego mocowaniem.

• 0

#31 adamus

adamus
  • Modelarz
  • 83 postów
  • SkądŚwiętochłowice
  • Imię:Adam

Napisano 28 March 2015 - 23:16

jeszcze jakieś znaki by się przydały,np Sp-Swiony:)

• 0

#32 Paweł Praus

Paweł Praus

Wujek Samo Zło

• Modelarz
  • 1529 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 March 2015 - 01:30

???

• 0

#33 kesto

kesto
  • Modelarz
  • 1502 postów
  • SkądEłk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 March 2015 - 10:37

No proszę, model moich szkolnych lat. Nauczyłem się latać na uwięzi właśnie Akrobatkiem z Rytmem, chyba jak większość przedmówców :) .

Paweł ma rację co do mocowania zbiornika. Dokręcenie go na sztywno do kadłuba to niedobry pomysł.

• 0

#34 Paweł Praus

Paweł Praus

Wujek Samo Zło

• Modelarz
  • 1529 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 March 2015 - 11:59

Co do uchwycenia zbiornika na sztywno to nie ma problemu, natomiast blaszka z której jest wykonane "fabryczne" mocowanie ma chyba 0,2 mm i na pewno długo nie pożyje...

• 0

#35 .bercik.

.bercik.
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądŚwiętochłowice

Napisano 29 March 2015 - 20:53

Faktycznie Pawle to rozwiązanie nie jest zbyt szczęśliwe , pomyśle o jakiejś opasce . Co do wyważenia to niestety model jest za lekki "na dziób" , wykroiłem w ogonie co się dało ale niestety czeka mnie doważanie . Druga sprawa to niezbyt sztywny ogon, kratownica była by dużo lepsza . Dzisiaj się zorientowałem że zapomniałem wkleić ciężarek do prawego skrzydła (ale gafa :D ) . Tyle na razie jutro zabieram się za przygotowanie linek .

ps

Znajomi przypomnieli mi ażebym potrenował sobie najważniejsze okrzyki podczas puszczania modelu na uwięzi :

"uwagaaaaaa linki !!!!!! linki !!!!"

• 0

#36 woj-tech

woj-tech
  • Modelarz
  • 135 postów
  • SkądDęblin
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 March 2015 - 22:41

Jaka wyszła ci waga tego modelu?

• 0

#37 .bercik.

.bercik.
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądŚwiętochłowice

Napisano 31 March 2015 - 20:20

Dokonałem ważenia "zawodnika" i wyszło ok 600g  . Myślałem że będzie mniej ale nie będę rozpaczał z tego powodu . :D

Zostały do zrobienia linki ale muszę zdobyć odpowiednią rureczkę do zrobienia oczek na końcach linek .

cdn. pozdrawiam roman

Załączone miniatury

• P1120161.JPG

• 0

#38 Paweł Praus

Paweł Praus

Wujek Samo Zło

• Modelarz
  • 1529 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 31 March 2015 - 21:17

Igła lekarska 0,8x40 lub 1x40 nadaje się idealnie.

Koszt niewielki więc kup od razu 4 takie i 4 takie, sam z takich robię i jestem zadowolony.

• 0

#39 .bercik.

.bercik.
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądŚwiętochłowice

Napisano 22 April 2015 - 20:24

Wreszcie zrobiłem linki , oczka zrobione z igły lekarskiej (jak zalecił Paweł) . Teraz tylko muszę nabrać odwagi  , trafić na odpowiednią pogodę i wzrost adrenaliny mam gwarantowany :D

Załączone miniatury

• P1120173.JPG

• 0

#40 Paweł Praus

Paweł Praus

Wujek Samo Zło

• Modelarz
  • 1529 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 22 April 2015 - 23:37

Zrób sobie krążek na linki, bo z tym co masz obecnie to przy każdym zwijaniu i rozwijaniu linek problem gwarantowany.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych