Skocz do zawartości

„Zbieg okoliczności”


.bercik.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów :)

Również u siebie posiadam motorek, który chętnie szczepiłbym do jakiegoś małego modeliku na uwięzi. Permot 1.5ccm. Ładny, nowy motorek produkcji DDR, świetna kompresja. W komplecie nie mam rozpylacza, ale to nie problem. Może ktoś posiada wolny rozpylacz? ;)

 

Zbudowałbym małą akrobatkę, bez klap, na krótkich linkach można by świetnie się pobawić, przypomnieć sobie jak to było 15 lat temu ;)

 

A może ktoś się spotkał z jakimiś zestawami pod takie silniczki?

post-1345-0-76317700-1456651128_thumb.jpg

post-1345-0-09826500-1456651141_thumb.jpg

post-1345-0-81364600-1456651149_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów :)

Również u siebie posiadam motorek, który chętnie szczepiłbym do jakiegoś małego modeliku na uwięzi. Permot 1.5ccm. Ładny, nowy motorek produkcji DDR, świetna kompresja. W komplecie nie mam rozpylacza, ale to nie problem. Może ktoś posiada wolny rozpylacz? ;)

 

Zbudowałbym małą akrobatkę, bez klap, na krótkich linkach można by świetnie się pobawić, przypomnieć sobie jak to było 15 lat temu ;)

 

A może ktoś się spotkał z jakimiś zestawami pod takie silniczki?

Jak chcesz to udostępnię Ci plany Perkoza bo chyba nic lepszego nie wybudujesz pod ten motorek  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akrobatek to model na silnik 2,5 ten cox nie da rady

Marek dobrze prawi, także albo zmień silnik na dedykowany do Akrobatka czyli dobra 2,5 -podkreślam dobra, bo miąłem kiedyś takowe modele i np. z Sokołem made in CCCP to słabizna czyli w kółko a z Rytmem lub Zeissem to już było coś,  albo przeskalujesz model albo coś mniejszego zbuduj , czyli Perkoza ;)  który w zamyśle był dedykowany pod COX-a 1,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy prawią - to Akrobatek na 2,5cm. Na planach jest nawet rysunek Rytma made in ZSRR. Na takim właśnie zestawie i dedykowanym do niego silniku nauczyłem się latać na uwięzi, jakieś...35 lat temu :rolleyes: . Zapach eteru o poranku - niezapomniany :D

Silnik od niego mam po dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście wyrywni. Oczywiście macie racje a ja nie napisałem nic o wielkości modelu. Przeskalowałem Akrobatka pod ten silnik bo to jest dla mnie oczywiste. Będzie miał 84 cm rozpiętości i 17 dm2 powierzchni.

Ciekawe czy wykręcić cały program akrobacji?

Kesto kiedy przestałeś latać w F2B? Bo ja zacząłem zawodniczo w 1998 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy prawią - to Akrobatek na 2,5cm. Na planach jest nawet rysunek Rytma made in ZSRR. Na takim właśnie zestawie i dedykowanym do niego silniku nauczyłem się latać na uwięzi, jakieś...35 lat temu :rolleyes: . Zapach eteru o poranku - niezapomniany :D

Silnik od niego mam po dzień dzisiejszy.

Spróbuję Krzysiek wirtualnie i realnie! otworzyć flaszkę z eterem.... :D może poczujesz  ;) Dzieli nas tylko 100 km. W tamtym tygodniu to czułem bo paliwo mieszałem. W ostatnim sezonie to czułem na bieżąco bo latałem swoim Playboyem dosyć często a ten zapach to przyciągał na lotnisku starych weteranów jak lep na muchy! Normalnie stawali z tyłu i wąchali spaliny co powodowało że stawali lub stawaliśmy się o te Twoje 35 lat młodsi. Niektórzy krzyczeli : Komuno wróć... a ja myślę że może nie dosłownie z tą komuną ale czas to bym cofnął, bez telefonów ,tych kompów i tylko prawdziwi modelarze którzy lepiej lub gorzej potrafili coś sami zbudować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy prawią - to Akrobatek na 2,5cm. Na planach jest nawet rysunek Rytma made in ZSRR. Na takim właśnie zestawie i dedykowanym do niego silniku nauczyłem się latać na uwięzi, jakieś...35 lat temu :rolleyes: . Zapach eteru o poranku - niezapomniany :D

Silnik od niego mam po dzień dzisiejszy.

Krzysztof, a pro po wspomnień, pamiętasz były takie zawody  ? post-2568-0-68459800-1456947318_thumb.jp

post-2568-0-68459800-1456947318_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sylwek, teraz to będzie festiwal wspomnień. Nie mam co prawda takiego historycznego plakatu, ale zdjęcia z tych zawodów mam. Poznajesz tych młodych ludzi jeszcze bez zarostu i siwych włosów? :D

Plakat wypisywany ręcznie, bez żadnych szablonów. Dzisiaj ze świecą szukać ludzi, którzy jeszcze potrafią pisać odręcznie :rolleyes:

post-2918-0-41144800-1456994134_thumb.jpg

post-2918-0-31754600-1456994143_thumb.jpg

post-2918-0-25815400-1456994152_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.