Skocz do zawartości

Gloster Gladiator "Na Polskim Niebie"


Klucha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja poskladalem ten SK starlem co wyplynelo i wyszedlem z domu, wiecej nie musze mowic co sie porobilo, teraz czeka mnie scinanie i szlifowanie, ale tak jest jak sie niedopilnuje. Wazne ze rowno sie skleilo. Zastanawiam sie czy ewentualni idzie to jakas szpachla bialo porawic tak aby nie bylo zbyt sztywne. Zastanawiam sie czy kolo ogonowe robic na sztywno czy skretne> Mysle aby podpiac pod serwo na osobnym ciegnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke pomeczylem dzis skrzydla, mysle ze taki profil na koncowkach jest ok. Od spodu troszke bardziej sa sciete jak na rysunku. A moze ktos wie jaki kat wzniosu maja miec skrzydla.

 

Wklejajac klin wziolem juz sobie do serca rady co do soudala i jest owiele lepiej :)

post-15713-0-32579700-1428338335_thumb.jpg

post-15713-0-57286300-1428338330_thumb.jpg

post-15713-0-72533900-1428338332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soudal-" piękny klej " trzyma jak złoto  i podobnego jest koloru -niestety nie obrabia się tego pioruństwa tak lekko jak złoty kruszec.Moje pytanie brzmi następująco : Po co bawicie się z tym "naprawdę dobrym klejem-nic złego na jego temat nie powiem " mając do wyboru UHU - Por -tubka 16 zł  -smaruję punktowo lub cienką kreską po obrysie elementu, dotykam do drugiej części ,odkładam idę zapalić # w kominku - aby ciepło było w domku #. Po powrocie łączę obie części ,przytrzymuję  ze dwie minuty góra -odkładam i po kłopocie. Soudal kosztuje 14,60 za te małe opakowanie -które wykorzystasz w góra 30 procentach -jak wiesz jak z nim postępować.teraz używam go tylko do ESA ,tam wyglad jest obojetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcecie długo używać Soudala to:

 

- należy kupić strzykawkę 10 lub 20-tkę 

- wyjąć tłoczek i zatankować ją do pełna zaślepiając wylot pod igłę palcem.

-potem należy zalożyć tłoczek, obrócić strzykawkę i poczekać aż bańka powietrza znajdzie się w okolicy wylotu

-odpowietrzyć i zaślepić strzykawkę starą zapchaną igłą lub kawałkiem wężyka od kroplówki z zatopionym końcem.

 

-BARDZO WAŻNE: wytrzeć dokładnie z resztki kleju gwint butelki, ścisnąć ją aby jak najmniej powietrza zostało wewnątrz i dokładnie zakręcić. Klej trzymać w SUCHYM miejscu.

 

 

Klejenie (np połączenie dwóch skrzydeł):

 

- posmarować cienko jedną klejoną powierzchnię

- drugą zwilżyć lekko wodą (gąbką lub palcami) i potraktować przyśpieszaczem do CA

- krawędzie elementu z naniesionym soudalem posmarować klejem CA

- złączyc oba elementy. W pierwszej kolejności zwiąże CA zabezpieczając w pewnej mierze soudala przed wyciekaniem na zewnątrz - za to klej ten doskonale spenetruje wolne przestrzenie pomiędzy kulkami epp tworząc bardzo trwałą i elastyczną spoinę :)

no i nie trzeba czekać aż coś zaschnie - od razu można działać z elementem dalej.

Pełne wiązanie kleju to jakieś 12-24 godziny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie nie widać i potrzebna jest solidna spoina i nie ma potrzeby szlfować Soudal 66A jest super.Ja do pianki stosuję też Soudal 62A,który jest przeznaczony do miękkiego drewna i tektury i coś tam jeszcze.Spoina jest pewna i przeżroczysta.Klej nanoszę szkolnym pędzelkiem do malowania.Miałem przypadek, że z braku jednego kawałka pianki, skleiłem statecznik pionowy klejem Uchu-por.No niestety, po jakimś czasie niechcący zawadziłem nim o coś i okazało się że ze statecznika zrobiły się dwie części.Był za elastyczny.

Ja do tych klei mam zaufanie bo je często stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jeszcze mały tutorial jak wykonać łezki na masce Gladiatora :)

 

maska_lezki.jpg

 

1. wycinamy rurę z epp

 

2. następnie z tejże rury wycinamy kształtki w formie bocznego profilu naszej łezki

 

3. przykeljamy łezkę szczytem do maski, a następnie op kawałku doklejamy krawędzie stosownie je doginając

(najlepiej kleić to klejem CA i przyspieszaczem, dociskając łezkę przez koszulkę polietylenową -taką na dokumenty dom segregatora.

Polietylen nie reaguje na CA, dzuięki temu unikniemy sklejonych palców, stołu itp rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciete bylo po linijce metalowej, moze to byc efekt po wepchnieciu preta w szczeline. Jak postawilem skrzydlo na krawedzi natarcia to jest rowne i po przylozeniu linijki na skrzydlo tez wszystko jest rowne niema wybrzuszen. Gdzieniegdzie klej zlapal za szybko i sie szczelina nie domknela. To drugi model w ktory wklejam wegle. Staram sie to robic powoli i dokladnie, alw jak to klej raz lapie szybciej raz wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac ciag dalszy, wegle w skrzydla powklejane, teraz poraz wzmocnic lotki.

Na zdjeciu widac roznice miedzy platem gornym a dolnym, w gornym wegle sa owiele ladniej ukryte. Powoli nabywam umiejetnosci pracy z CA i Soudalem. Mysle ze miejsce laczenia dwoch polowek plata jest dosc wzmocnione. Od gory jest jeden wegiel przez cala dlugosc i od spodu 2 dlugie i jeden kawalek dodatkowo w miejscu laczenia.

post-15713-0-48659200-1428928404_thumb.jpg

post-15713-0-31775000-1428928407_thumb.jpg

post-15713-0-27584600-1428928410_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota .Ale do tych serw  straciłem zaufanie -Wygląda na zdjęciu jak turnigy -9-cio gramowe ? W czwartym locie Fokkera DR-1 - serwo się spi...ło i model do  remontu.Teraz wolę poczekać ,uzbierać więcej kasy i zapłacić 2-3 razy więcej i mieć spokój -nawet w trenerkach za 90 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa Tower Pro SG90 9g, aktualnie juz pomierzone i gotowe do wklejenia, Glownym moim dylematem jest jaki silnik zastosowac. Model bedzie mial wage okolo 800g wliczajac silnik i pakiet. (waga przyblizona) Problem jest taki ze minimalna dlugosc smigla to 12. A wszystko przez srednice kadluba 145mm . Mysle ze przeloze silnik z FUN CUB-a i zrobie testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niepotrzebnie się stresujesz tym śmigłem.

Pamiętaj, że najwięcej ciągu wytwarzają końcówki łopat, przyjmuje się, że największy ciąg jest generowany przez 1/3 ich długości

Jest zasada 60%, tzn. przekrój czołowy maski nie powinien być większy niż 60% pola pracy śmigła.

 

Twoje pole przekroju czołowego to ok. 165cm2, więc już 275cm2 pola omiatanego przez śmigło Cię urządza.

 

Teoretycznie wystarczyłoby 8-calowe, a w praktyce 10-ka powinna sobie spokojnie dać radę.

Jak się mylę (albo rąbnąłem w obliczeniach), to niech mnie ktoś poprawi.

 

Pozostaje jeszcze kwestia prędkości strumienia zaśmigłowego... ;)

 

P.S.

Zdecydowanie pomyśl nad wyprowadzeniem powietrza spod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.