Skocz do zawartości

Korek do benzyny


bart07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak rozpoznać korek do zbiornika mogący pracować z benzyną? Mam zbiornik 550 ml z HK. Korek jest czarny, ale po moczeniu w benzynie nic się z nim nie stało (organoleptycznie) Gumowy tłoczek od strzykawki rozwarstwił się od razu.

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dobre pytanie :) Ja bym go zanużył w słoiku z benzyną i zostawił tak na 24h. Jak się nic nie zacznie dziać, nie zacznie się robić maziowaty i kolor nie będzie zostawał na palcach to chyba jest szansa, że w normalnej eksploatacji tym bardziej nic mu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz bawić się z układem paliwowym (może nie od razu, ale na "stufkę" np. po zimie) to zostaw to co masz z HK i zrób sobie porządny zbiornik z butelki po pepsi, coli albo po innej gazowanej popitce, załóż dobrą galanterię, wężyk tygon i będzie OK na "forever". Jeżeli zrobisz sobie układ paliwowy HK to będziesz go co jakiś czas naprawiał, aż w końcu zrobisz nowy - ten na "forever". ;-)

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, taki żółty z ogrodniczego (do kosiarek) mam. Po zimie z paliwem zrobił się twardy... Mam też taki niebieskawy ze starych zapasów z sklepu z częściami do malucha. Kupiony za grosze. Ten jest elastyczny. Ale nie tak jak to coś z zestawu.

 

 

Przy okazji - tankowanie podpinam na trójnik do powrotu z gaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty z ogrodniczego, ale czy to na pewno tygon ? w moich modelach zawsze zakładałem wężyki tygona, te grubo ścienne i jakoś nie twardnieją.

Bartosz wężyk o którym piszesz (z ogrodniczego) miałem kiedyś taki i ten właśnie po jakimś czasie twardnieje, może właściwie będzie lepiej, jak zrobisz tak jak radzi Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żółty z ogrodniczego, ale czy to na pewno tygon ? w moich modelach zawsze zakładałem wężyki tygona, te grubo ścienne i jakoś nie twardnieją.

Bartosz wężyk o którym piszesz (z ogrodniczego) miałem kiedyś taki i ten właśnie po jakimś czasie twardnieje, może właściwie będzie lepiej, jak zrobisz tak jak radzi Darek.

Witam z tego ci wiem to korek czerwony jest do benzyny a czarny od metanolu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.