Skocz do zawartości

SZD-22 Mucha standard skala 1:4 3,75m


oldgliders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pragnę przedstawić Państwu nową propozycję firmy OLDGLIDERS:

 

Model cało drewniany, znanego polskiego szybowca SZD-22 Mucha standard w skali 1:4.

 

post-14400-0-97096900-1427186428_thumb.jpg

 

Dane techniczne modelu:

 

Rozpiętość skrzydeł: 3,75m

Długość: 1,75

Waga przewidziana do lotu: 4,5-5 kg

 

Waga pustego modelu bez wyposażenia to 3150 gram.

 

post-14400-0-23805600-1427186416_thumb.jpg

 

post-14400-0-16952900-1427186439_thumb.jpg

 

post-14400-0-31129300-1427186458_thumb.jpg

 

Model zaprojektowany jest do lotów termicznych, posiada 10% profil.

 

Model dostępny w sprzedaży będzie w trzech wersjach:

ARC

ARF

KIT

 

W przypadku wersji ARF będzie możliwość pomalowania go w dowolnych barwach stosowanych już w mniejszej Musze w skali 1:5.

 

Wersja ARC to skończona drewniana konstrukcja, w zestawie są naklejki, koło i zamontowane hamulce, jest to konstrukcja gotowa do oklejenia.

 

Wersja KIT sprzedawana będzie jako podstawowa (elementy,plany,płyta), wersję tą będzie można dowolnie rozszerzyć i dokupić wszystkie niezbędne akcesoria takie jak hamulce, koło, balsa itd...

 

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

email: rc@oldgliders.com

telefon: 516-649-970

 

pozdrawiam

 

Zbigniew Peksa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 6 miesięcy temu...

Piękna!

 

Ja bym zabrał jeszcze ten znak SZD bo w tym czasie jeszcze nie istniał.. W czasie eksportu do Szwajcarii ten znak jeszcze nie był umieszczany no chyba, że właściciel tak ozdobił swój szybowiec.

 

Typ szybowca był malowany literowy na stateczniku pionowym na górze jak pamiętam. Znak graficzny SZD jak na tym modelu to koniec lat 60-tych i 70 -tych jak pamiętam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna!

 

Ja bym zabrał jeszcze ten znak SZD bo w tym czasie jeszcze nie istniał.. W czasie eksportu do Szwajcarii ten znak jeszcze nie był umieszczany no chyba, że właściciel tak ozdobił swój szybowiec.

 

Typ szybowca był malowany literowy na stateczniku pionowym na górze jak pamiętam. Znak graficzny SZD jak na tym modelu to koniec lat 60-tych i 70 -tych jak pamiętam.

 

Podziwiam Twoją wiedzę w temacie starych szybowców i szczegółów które miały lub nie miały. Ja nie mam takiej wiedzy, ale do każdego zestawu szybowca który ma w nazwie SZD daje właśnie naklejkę logo "SZD". Moja Mucha w kolorze zielonym ma również taką naklejkę i gwoli wyjaśnienia , znaki boczne w żadnym wypadku nie przynależą do Szwajcarii. Poniżej przesyłam Tobie Roman zdjęcia, myślę że ten model i jego charakterystyczne oznaczenia wraz z numerem bocznym HB bardziej pasują na malowanie szwajcarskie. Nie nakleiłem na niej znaczka żeby Ciebie więcej nie drażnić ale klient ten znaczek dostanie.

 

post-14400-0-95201900-1444633358_thumb.jpg

 

post-14400-0-04800100-1444633362_thumb.jpg

 

post-14400-0-18589400-1444633364_thumb.jpg

 

post-14400-0-26399400-1444633366_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie drażni ani, ani ! Ten zielony jest z tego miotu co HB-ten sam okres.

Jeden produkuje i się nie przejmuje (słusznie), drugi krytykuje (konstruktywnie) bo nie produkuje. I tak to leci...

Dołączanie naklejki SZD oceniam jako dobry początek malowania w dowolnej wersji-przed,po remontach i projektach kolorowania.

 

Tak przy okazji to te prześwitujące miękkie pokrycia są bardzo fajne choć nie odpowiadają realiom 1:1 z powodów oczywistych . Ale fajnie pokazują użebrowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

silnik HACKER 42,,,,,, z długą ośką ,na 5 cel ,może być X POWER, serwa KST na lotki  [ hs 125mg za slabe zrywają tryby ] ako 5 cel 5000mah 60\80 C SLS QANTUM dwa mini serwa w stateczniku poziomym cyfrowe HITEC regulator 80A z BEC FOXY na wyczep HS645 mg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.