Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z nożycami


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Boogie

Boogie
 • Modelarz
 • 239 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 23:06

Boogie jak się ma ustawienie mikserów do innych faz lotu, czy innych akrobacji, np. zawis?Rozumiem, że jako master jest tutaj ster kierunki i tylko wtedy uruchamiany jest mikser, ale czy nie wpłynie to negatywnie na inne figury?


Z reguly sa to tak male wartosci, ze przy np. zawisie mozna je pominac (i tak kontrujemy ciagle model podczas zawisu). A przy innych figurach to nawet pomaga.

#2 skidan

skidan
 • Modelarz
 • 109 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 22:53

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

DJDIT rzeczywiście, trening, trening i jeszcze raz trening. Dzisiaj wylatałem 4 pakiety, czyli ponad godzienę lotu i zaczyna mi to "ładnie" wychodzić i nie sprawia tak dużego kłopotu jak na początku. :jupi:

Boogie jak się ma ustawienie mikserów do innych faz lotu, czy innych akrobacji, np. zawis?Rozumiem, że jako master jest tutaj ster kierunki i tylko wtedy uruchamiany jest mikser, ale czy nie wpłynie to negatywnie na inne figury?

dzięki.

#3 DJDIT

DJDIT

  DJDIT

 • Modelarz
 • 122 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 17:09

Niestety to nie jest tak, że przechylisz model lotkami i będzie sobie leciał sam na żyletkę...
Np w mojej extrze przy bezwiecznej pogodzie faktycznie prawie to tak wyglada, ale przy wietrze trzeba na bieżąco korygowac położenie lotkami tak aby model się nie "ukręcił"
Szczególnie modele giętkie z wszelkich pianek czasami potrafia przyspożyć dużo problemów oraz z małymi kadłubami przy czym, w pierwszym przypadku konczy sie na mutowanym wysokim "kadłubie" i tak czy siak ladnie leci na zyletę tyle ze ma tendencje do mocnych korekcji lotkami.

No i ćwiczyć jeszcze raz ćwiczyć, modele same nie lataja i nawet wszelkie żyroskopy tutaj nie zrobią tego za ciebie ;-) z czasem sam zobaczysz że to nie jest trudne a twoja reakcja na lotki będzie tak szybka, że nawet nie będziesz o tym myślał.

#4 slawko_k

slawko_k
 • Modelarz
 • 7 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 07:49

Konieczność kontroli lotkami w locie nożowym może u ciebie wynikać z tego że masz ciężki akumulator i resztę wyposażenia umieszczoną mocno nad osią silnika i w twoim przypadku będzie on ciążył i obracał model.

#5 Boogie

Boogie
 • Modelarz
 • 239 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 00:55

Jak widac z fotek, model nie ma duzej powierzchni bocznej, co troche utrudnia nauke lotu nozowego. Ale jak chcesz to probuj latac na takim modelu, mimo, ze wg mnie jest to dosc niefortunny model do tego celu.

Jesli chodzi o to przekrecanie to nalezy ustawic odpowiedni mikser, albo raczej dwa korygujace zachowanie sie modelu po wychyleniu steru kierunku.

Pierwszy to jak zauwazyles powiazany jest ze sterem wysokosci. Jako master ustawiasz ster kierunku, jako slave ster wysokosci. Gdy wychylasz ster kierunku przydanej predkosci, to ster wysokosci o tyle sie powinien wychylac w dana strone, ile musiales podtrzymac.
Analogiczna sytuacja jest dla steru kierunku i lotek.
Zaczynasz miksery od malych wartosci rzedu 5-7%, stopniowo dochodzac do odpowiednych.

Po tych zabiegac zauwazysz, ze bedziesz mogl robic plaskie zakrety praktycznie bez kontry sterem wysokosci i lotkami (o ile reszta jest Ok- model prosty, katy itd.) to tak wlasnie powinno byc.

#6 skidan

skidan
 • Modelarz
 • 109 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 00:09

Witam.

Mam problem z wykonaniem czystego lotu nożowego i nie wiem czy jest to wina samolotu czy po prostu pilota.

Przechylam samolot przez lewe skrzydło i podciągam kierunek w prawo. Niby powinno wystarczyć (jak na symulatorze :D ) ale zaczyna skręcać w lewo, więc koryguje to delikatnie SW. Dodatkowo po chwili samolot zaczyna się przechylać na lewe skrzydło i muszę to korygować lotkami. :crazy:

Jeśli tak ma być to trudo. ponoć trening czyni mistrza :lol2: Ale wydaje mi się jednak, że coś trzeba poprawić w samolocie.

A oto mój speed:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

P.S. Zdjęcie trochę nieaktualne. Zwiększyłem 2-3 razy powierzchnię SK i SW i poprawilem wychylenia