Skocz do zawartości

Nadajnik ZD Fly T-6A a symulator


aacee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz wszystkich maniaków :D

Świeżo co rozpoczynam przygodę z modelarstwem i zanim rozpocznę pierwsze manewry na heli klasy 450 (wybór padł na Hausler 450P wraz z aparaturą ZD Fly T-6A) http://modelmotor.pl/helikopter-rc-hausler-450-p-700mm-z-nadajnikiem.html  chciałbym potrenować trochę na symulatorze. Pytanie czy ten nadajnik nada się jako kontroler do komputera i wystarczy mi zakup samego programu ? Czy może nadajnik musi być dedykowany pod konkretny symulator ?

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to taki trochę ... szrot. Niełatwo go poprawnie ustawić, wszechobecne luzy i słabej jakości materiał. Radio jest programowanie przez komputer więc kabel być musi a przynajmniej powinien więc sądzę, że do symulatora także podejdzie. Ogółem polatać tym 3D będzie ciężko, nie wiadomo jak trzyma gyro, serwa zwykłe klasyczne "dziewiątki" .... pakiet starczy Ci na 6-7 minut zawisu, polatasz w przód i tył, jakieś proste akrobacje ale przedtem tak z 2 razy nim przyśrutujesz i do wymiany będzie części za luźno stówę. Teraz mocno wieje to i tak przy niewielkich umiejętnościach konkretniej nie polatasz. Nie pchałbym się w ten model, w ogóle nie pchałbym się na Twoim miejscu w 450tkę tej jakości za te pieniądze. Nie nacieszysz się nim, więcej włożysz w niego pracy niż wyciągniesz przyjemności z latania. Sam zaczynałem od kupna używanego CopterX 450 i pierwsze co musiałem zrobić to rozłożyć go na części pierwsze i złożyć od nowa, dałem za niego 450 zł (ARTF) i dobre drugie tyle włożyłem na usprawnienie, ulotnienie, wymianę mechaniki oraz krety. Tyle dobrego, że miał wyjątkowo porządne wyposażenie i lata jako tako do dzisiaj u kumpla (idzie pokręcić 3D ale raczej do nauki latania, bez ostrej przeginki). Doszło ogółem do tysiaka jeśli o wydatki chodzi - miałbym używkę rexa albo nawet i nowego. Potem przesiadłem się na rexa 250. Także do tego Hauslera luźno możesz 3 stówy liczyć dodatkowo na części zamienne, porządny imbus 3ka kosztuje parę dych (ja mam HUDY, bez niego bym nie rozłożył mojej 450tki, załamałem się na początku) a w Hauslerze wątpię aby śruby imbusowe były dobrej jakości jak i zarówno reszta. Także licz 1000 zł na start - za to złożysz sobie u chińczyków 450tkę, HK-ulca 450 i jakąś nawet fajną aparaturę. Na początek zamów sobie radio, ładowarkę i KIT'a, podczas nauki symka zaczniesz powoli składać i potem sobie domówisz wyposażenie. Sporo jest do nauki jeśli chodzi o mechanikę i programowanie kosiarki, namęczyłem się z tym trochę ale pomogły mi warsztaty Strefy Hobby na youtube.

 

Kup sobie może jakiegoś mikrusa 6ch, nie do ubicia, nic przy nim nie robisz, po parunastu lotach zaczniesz już fikołki robić. RTF kosztuje z 3 stówy na banggood, dokupisz sobie 5 pakietów i wio na hale. Ja latałem za domem nawet przy lekkim wietrze, da się bez problemu, miałem WlToys V922. Nie myśl, że kupując Hauslera podepniesz pakiet i polecisz - to dopiero początek tej popieprzonej zabawy w śmigłowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szrot nie szrot, nie tego dotyczy temat. Sugestie co powinienem kupić a co nie uważam za zbędne bo sprzęt już mam wraz z trzema pakietami. Nie chce się póki co skupiać na akrobacjach bo doświadczenie w lataniu mam praktycznie zerowe(jeśli złapię na to zajawkę to kupie coś lepszego) Ten model ma mi wystarczyć do opanowania podstawowych manewrów i tyle, mam nadzieję że nie jest takim szrotem ze nawet tego na nim nie zrobię. Dlatego pytam o kompatybilność aparatury do symulatora.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.