Skocz do zawartości

Budowa funflay - pierwsze podejscie (zdjecia i film).


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomek obejzalem film :wink: Gratuluje pieknego modelu, a co do latania, widzilem ze wszystko robisz na pelnym gazie, petle beczki i inne figury, fajniej wyglada jak w np. petli gdy model leci w dol zdejmuje sie gaz, i w beczce caly czas pulsuje sie gazem i podtrzymuje beczke by model nie opadal :wink: :D

 

Pozdrawiam i zycze wielu udanych lotow... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz

-silnikmilazla regulacje i (z mojej winy) zdjecie gazu calkowicie go wylaczalo

-za duze smiglo powodowalo ze slabo sie rozkrecal

wolalemzabardzo nie ryzykowac i w pierwszym moim locie tym modelem bylo sporo jazdy na full gaz.

Szkoda ze nie ma filmu jak wolno potrafi on leciec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benek to bedzie juz osobny watek w elektrykach.

Myslalem ze uda mi sieprzed wakacjami ale niestey nic z tego nie wyszo.

Za to organy do benka juz od Stoska (Nastik) jada wiec zaraz po powrocie szybko sie roboty zakoncza.

Pelny opis z budowy juz wkrotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i niestety troche pokraksielem madmanem ostatnio wiec czeka mie sporo pracy.

O ile pekniety kadlub skleja sie szybko i przyjemnie ,bo peka w wyznaczonych przez konstgruktora miejscach ,ktore bardzo szybko sie "lata" o tyle skrzydlo to juz inna bajka.

Po pierwszej kraksie w korej na pelnym gazie zaparkowalem na mialym stoku zaoranej gleby mam rozwalona lewa koncowke skrzydla.

Potemniefortunny start w poblizu slupa elektrycznego i teraz z kolei prawa koncowka poszla w niepamiec.

To co stanowi problem to nie wiem jak uzupelnic wyszczerbione dziury w natarciu. Chodzi mi po glowi wyciecie calego kawalka i wklejenie nowego ale to juz zabawa bna kilka ladnych godzin ktorych nie mam.

Hubert kiedys tam wspominal mi o kleju pieniacym sie do drewna ,tyle ze w calych Pulawach go nie moge dostac (co za dziura te Pulawy)

Moze ktos podpowie jak to polatac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po problemie.

Wkleilem balse i doszlifowalem na wymiar , a malutkie dziurki zrobilem tak ze pyl po szlifowaniu balsy w nadmiarze powicisalem w szczeliny i zalallem kropelka i oszlifowalem .Wyszlo moca i gladk ale w klepke i wyglada jak statek piratow. :D

Generalnie sostalo mi oklejanie ale do tego o siezbieram jak pies do jeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnisko w Swidniku.

Model raczej wywazony ok bo ez gazu leci sam prosto bez tendencji do opadania.

Zgadza sie ze zaraz po strcie wyrwalem go do lotu pionowego.To byl kolejny juzlot wtedy i juz dsc dobrze poznalem model.

Generalnie bardzo posluszny ale jak trzeba to pokazuje zabki.

Z racji olbrzymiej powierzchni mozna latac nim jak park flayerem.

Czego nie ma na filmie (jest na Bartkowej kamerze ) to lot ten jest jeszcze dosc wysoki.

Kolejne loty na plecach odbywaly sie 10-30 cm od roslin i tak prawie przez pollotniska :D

Zreszta wkoncu wylecialem poza zakres aparatury ( a aku w aparaturze byl juz na wykonczeniu ) i musialem kilnac model.

Poszedl kadlub w miazge. skrzydlo w 3 kawalk kolka wyrwalo z goleni.

 

Dzis z Bartkiem poskladalismy madmana w calosc i(co wcale nie bylo trudne dzieki Bartka doswiadczenu ) i takze odbyy sie loty.

Tym razem loty odbyly sie bez wiekszych problemow i modle wkoncu w calosci wrocil do domu.

Mam nadzieje ze Hubert cos wrzuci z dzisiejszych lotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 500m moze nawet 600.

Dodam ze odbiorczy pakiet by wyladowany do polowy wiec tu nie szukam problemow.

Moze rozladowany pakiet zasilania nie dawal Amperkow pomimo jakiegos tam napiecia.(9,8-9,9 V)

 

Ale juz w niedziele byly obloty i madman latal jak nowka.

Jedynie nie ustawiony srodek ciezkosci powodowal ze pieknie sie wisialo i nawet w zawisie opadal ,ale zato juz lotu na plecach na 30cm bym juz nie zrobil bo model byl bardziej narowisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, naprawa poszla w miare gladko:) Tak wzmocnione skrzydlo moze sie tylko zlamac w innym miejscu:P Mam na kamerze film pozyczony, musze tylko grabera pozyczyc i zgrac go... Tomek szalal tak ze kazdy sie go teraz boi:) Niskie przeloty na plecach, beczki itp to tylko przedsmak tego co sie dzialo:) No ale nic, pora do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.