Skocz do zawartości

FrSky Taranis X9D PLUS - 12CH PPM?


Vex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Myślę o aparaturze FrSky Taranis X9D PLUS, którą docelowo chcę używać z LRS RangeLink. Moduł LRS obsługuje sygnał PPM max 12CH. Czy w zwiazku z tym, będę w stanie wyprowadzić taki sygnał z FrSky? Czytam na sieci, ale nigdzie nie jest to dla mnie jasne. Aparatura ma kilka trybów dla modułu RF - D8 D16 12LR. Czy w tym ostatnim na wyjściu będe w stanie uzyskać 12 kanałowy PPM, czy może potrzebuję jakiśadapter SBUS -> PPM?

 

Będę wdzięczny za sugestie.

 

Dzięki!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale wydaje mi się ze mieszasz pojęcia.

D8, D16 i 12LR są to tryby pracy modułu nadawczego FRSky XJT. A Ty będziesz używał innego modułu nadawczego jak rozumiem.

Zatem te tryby Cię nie interesują.

Na wyjściu na zewnętrzny moduł nadawczy masz 16 z 32 kanałów PPM co dalej z nimi zrobisz to ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tego mi było trzeba! Czyli na wyjściu jest PPM z 16 kanałami. Z informacji którą dostałem od Sid'a odnośnie Range Linka, ten przyjmie tylko PPM 12CH, a pewnie nie ma opcji "przycięcia" PPM z FrSky :(

 

"Only handle CPPM channel up to 12CH"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tego mi było trzeba! Czyli na wyjściu jest PPM z 16 kanałami. Z informacji którą dostałem od Sid'a odnośnie Range Linka, ten przyjmie tylko PPM 12CH, a pewnie nie ma opcji "przycięcia" PPM z FrSky :(

 

"Only handle CPPM channel up to 12CH"

 

Ale nikt nie zmusza Cię do używania wszystkich 16 ... przynajmniej nie wyczytałem czegoś takiego w konstytucji :)

Można ustalić ile na wyjściu jest kanałów podawanych od 4 do 16, zatem sadzę ze można ustawić i 12 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie to jest pytanie. Czy FrSky umożliwia ustawienie ile kanałów jest podawanych w PPM? Jeśli tak, to super, natomiast jeśli jest to zafixowane 16CH to LRS tego nie przyjmie. Jeśli z kolei będzie 8CH to dla mnie za mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.