Skocz do zawartości

Kompatybilność aparatury z taniego modelu RC


desstructo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

 

Jestem nowy na tym forum, chciałbym zacząć bawić się samolotami RC.

 

Od 2 lat używam helikoptera DH 9116, tani model ale przelatałem nim masę godzin, troche się psuje ale naprawiam na bieżąco i lata fajnie ;) Wykorzystując jego radio zrobiłem sobie przy okazji łódkę napędzaną śmigłem z ogona helikoptera, do tego jedno serwo i nawet spoko pływa.

 

Tak jak wspomniałem na początku chciałbym zacząć temat samolotów, są trochę prostsze i mniej wymagające niż helikoptery (widziałem latające zbudowane z kartonu a helikoptera takiego nikt nie zrobi :D) i moje pytanie brzmi czy mogę zaadoptować transmiter z tego helikoptera do samolotu.

 

wygląda on tak:

po włączeniu "pika" aż połączy się z helikopterem. Problem polega na tym że używając prawego "drążka" i ruszając nim lewo-prawo ruszają się oba serwa na raz, to samo jest z góra-dół. Czy zmieniając odbiornik w modelu można to zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy drążek góra-dół zwiększa ciąg wirnika głównego, lewo - prawo zmienia prędkość silnika na ogonie

 

 

Wyciągnąłem oba serwa z helikoptera i położyłem je obok siebie, w takim samym położeniu względem siebie, wyglądało to mniej więcej tak:

 

2zi0w89.jpg

 

prawy drążek:

 

ruch w lewo <--- oba serwa idą w dół

ruch w prawo ---> serwo nr 2 idzie w górę

ruch w górę /\ serwo nr 1 idzie w górę, nr 2 w dół

ruch w dół \/ serwo nr 1 idzie w dół

 

znalazłem filmik na youtube gdzie od 2:08 min widać jak działa kontroler z serwami w helikopterze, proszę pamiętać że serwa w helikopterze są ułożone względem siebie inaczej niż w momencie jak je opisywałem wyżej,

 

link do filmu:

https://youtu.be/tAPAIVFMVJ0?t=2m8s

 

w heli serwa są do siebie tyłem, mniej więcej tak

qmxrx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.