Skocz do zawartości

Kobuz elektro 2600mm/3500mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem że dam radę dokończyć  kadłub do piątku ale się  nie udało, w następnym tygodniu  zlecę cięcie. Póki co brakuje półki pod serwa i paru wzmocnień w tym otworów w półżeberkach statecznika pionowego na rurkę węglową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dorysować jeszcze parę dupereli ( godzina roboty) i zrobić offsety. Nie jest to jakiś skomplikowany model. Zamówię wycinankę kadłuba w tym tygodniu, może w przyszłym uda się odebrać wycięte elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy szybko? Za mało mam czasu  na modelarstwo. 2-3 godziny dziennie wystarcza żeby narysować taki kadłub w 7-10 dni. Średnio na model wychodzi około 50-70godzin przy komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś formatki ze sklejki. Bez problemu udało się zmieścić elementy na jednym arkuszu. Podzieliłem go więc na pół. Będzie łatwiej transportować. Dziś jeszcze wrzucę resztę elementów na sklejkę 0.8 i balsę 3mm. Dzwoniłem do p. Andrzeja i obiecał wyciąć mi te elementy w przyszłym tygodniu, odbiorę je osobiście bo mam nie daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie potrzeba jakiś zestawów to pewnie się da załatwić, wpierw muszę jednak zrobić jedną latającą sztukę. Kończę właśnie mostki w formatkach bo chcę je najdalej jutro rano wysłać do cięcia. Do sklepu modelarskiego raczej nie zdążę przed majówką ale 8-ego będę w Krakowie to wskoczę do chłopaków z marvio-rc i zakupię trochę drewna itp. Muszę się śpieszyć z tym Kobuzem.

 

Kobuz to wersja 3. czyli KOBUZ-3. Milo zrobił super robotę rysując a CAD napis Kobuz-3, zrobię szablon do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie potrzeba jakiś zestawów to pewnie się da załatwić, wpierw muszę jednak zrobić jedną latającą sztukę. Kończę właśnie mostki w formatkach bo chcę je najdalej jutro rano wysłać do cięcia. Do sklepu modelarskiego raczej nie zdążę przed majówką ale 8-ego będę w Krakowie to wskoczę do chłopaków z marvio-rc i zakupię trochę drewna itp. Muszę się śpieszyć z tym Kobuzem.

 

Kobuz to wersja 3. czyli KOBUZ-3. Milo zrobił super robotę rysując a CAD napis Kobuz-3, zrobię szablon do malowania.

 

Czolem,

Jaki program CAD uzywasz?

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatki poszły do cięcia.

 Program to TurboCAD 15 Deluxe licencjonowany. Nie wszystko się da na nim zrobić ale niekoniecznie muszę używać zaawansowanych narzędzi 3D. Wystarczy to co jest chociaż jedną z bardziej upierdliwych jest  ograniczenie ilości wycinanych jednorazowo otworów w bryłach 3D. Jest na to sposób ale trochę upierdliwy. Mam kilka innych programów typu Google Sketchup i klika triali ograniczonych ilością zapisów plików ale nie mam czasu się za nie zabrać i najprawdopodobniej zostaną usunięte z komputera.

 Wyższe wersje TurboCAD-a Deluxe nie są mi potrzebne bo nie wykorzystam i tak ich funkcji. Do rysowania używam może ze 20-tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpocząłem chwilę od rysowania i zabrałem się za poziomy. Konstrukcja typowa, żeberkowa z pokryciem skorupowym z balsy 1,5mm. W środku jako usztywnienie rurka węglowa  o średnicy 5mm na długości 1/3 rozpiętości statecznika. Statecznik mocowany będzie do kadłuba na dwie śruby poliamidowe ( pewnie i tak  u mnie będą stalowe) wkręcane od góry. Połówki SW będą napędzane osobnymi popychaczami z jednego serwa. Na screenach widać położenie statecznika na półce ( oczywiście będzie ona dodatkowo obudowana wyprofilowaną balsą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.