Skocz do zawartości

CANARY 1570MM. PHOENIX MODEL


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Czy ktoś posiada / lata / latał modelem z linku ?

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=39_40&products_id=14534&language=pl

 

lub ten :

 

http://www.marvio-rc.pl/soprano-46-arf-airline,3,4,1232

 

Zastanawiam się nad zakupem i wsadzeniem do niego ASP FS 61, który mam obecnie w stanie wolnym.

 

Proszę o jakieś konkretne opinie i czy warto się w to ładować ..

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeden model to górnopłat o szerokim płacie i wysokim profilu czyli przeznaczony zasadniczo do nauki spalinowego latania, drugi to dolnopłat o bardziej smukłym skrzydle i cieńszym profilu który będzie szybszy i będzie wymagał nieco więcej od pilota.

 

Sam się określ czy umiesz latać i czego oczekujesz po wybranym modelu. Silnik moim zdaniem dość duży do jednego jak i drugiego co zapewne będzie skutkować koniecznością doważenia ogona.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o charakter konstrukcji i charakter lotu. Szukam taniego modelu do rekreacyjnego polatania i jeden i drugi nie sprawiłby mi problemu. Nie mam czasu w tej chwili na budowę a mam wolny silnik, który będę montował w budowanym obecnie Jitterbugu. W poniedziałek zaczynam urlop i potrzebuję coś taniego "na już" by oswajać się ze spaliną. Mam Michasia Max gotowego do lotu, ale mam jakąś blokadę i wolę najpierw polatać gotowcem ze sklepu bo odejdzie mi pewien czynnik stresu i żal w razie kraksy ;)

 

Chodziło mi głównie o solidność wykonania podanych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model Canary,i muszę powiedzieć że dla mnie bajka.Oblatałem go pod koniec sezonu 2014.W tym roku był w powietrzu kilka razy.Model bardzo stabilny w locie,i bardzo przyjemnie się nim lata.Ja w moim mam silnik ASP 40,i spokojnie daje radę.Do latania rekreacyjnego,jak najbardziej.Ja mojego mam na sprzedaż ponieważ chcę przejść na modele akrobacyjne,ale jeśli chodzi o mnie to model godny polecenia dla osób szukających pierwszego spaliniaka...Jeśli chodzi o solidność wykonania,no cóż.......Patrząc na mój model,jest to konstrukcja sklejkowo/balsowa,poszczególne elementy modelu są wykonane starannie.Podwozie wykonane z drutu stalowego fi 4mm.Ogólnie model wykonany czysto,dokładnie.Jeśli chodzi o wytrzymałość konstrukcji przy spotkaniu z matką ziemią.....no to wiadomo... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mowa o siliniku 4T i jest on w górnym typoszeregu doboru zalecanego przez producenta obu zestawów.

Nie jestem jednak zwolennikiem montowania mocnych silników do rekreacyjnych modeli bo to uczy złego nawyku - przeświadczenia, że nie skrzydła służą do latania a silnik.

Majac juz doświadczenie w lataniu, wybór drugiego z proponowanych modeli jest słuszny a mocny silnik pozwoli na sporo szaleństwa - powodzenia.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Model zamówiony (ten drugi) a jemu mocny silnik nie zaszkodzi ;) Bardziej się martwiłem o wyważenie. W poniedziałek mam nadzieję paczka już będzie to się pochwalę jak to wygląda. Silnik powinienem zamontować w ten sam dzień to tylko modlić się o pogodę bo coś ostatnio nie mam do tego szczęścia.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.