Skocz do zawartości

Ripmax Bossanova 3D ARTF


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku lipca planuje zakupić ten oto model

http://www.modelarski.com./index.php?page=product&id=51

Proszę kolegów którzy mają lub mieli okazje nim latać o opinie i jakość wykonania.

Bardzo pomocne będą informacje o zastosowanym wyposażeniu, ja zamierzam wstawić w nim silnik Saito 0.91.

 

Już powinien działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Widziałem ten model i bardzo ładnie sie prezentuje w powietrzu jak i na ziemi. Widziałem go z silnikiem OS Max 55 AX i przy wychodzeniu z zawisu mocy trochę brakowało. Serwa na lotkach HS 325 HB i na kierunku i wysokości HS 475 HB chodziły bardzo dobrze. Nie było żadnych problemów. Model w sumie bardzo dobry. Jakość wykonania też jak widziałem dobra. I co ważne samolot jest bardzo lekki. Model godny polecenia.

 

Pozdrawiam

 

Edit: W modelu został zmieniony silnik na ASP FS91AR i teraz jest mocy wystarczająco :) Nawet przy dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja już oblatałem swoją Bossanove, powiem wam że rewelacja, model cholernie stabilny można polatać bardzo dynamicznie jak i powolutku sunąc po niebie. Ostre zaciągnięcie wysokości nie powoduje zerwanie strug ale to dotyczy wszystkich FF.

Malowanie modelu jest genialne zero problemów z pomyleniem w jakiej pozycji jest samolocik nawet na dużych wysokościach. Zawis sam mód, lądowanie zero stresów prawie jak latawcem :lol: , latanie na żyletkę bez problemu na stosunkowo niewielkiej szybkości.

Może będę trochę radykalny ale moim zdaniem Bossanove można polecić jako pierwszy model spalinowy omijając fazę trenerka, wystarczy zmniejszyć wychylenia sterów i mamy latadło do nauki, z czasem zwieszamy wychylenia i zaczynamy robić cuda w powietrzu.

 

Jest w tym wszystkim jeden szkopuł a mianowicie lot harrierem model ma tak dużą siłę nośną lub mam za duży motorek ze trudno jest znaleźć odpowiednią prędkość przelotu model ma tendencje od razu do stójki w pionie.

 

Moja Bossanova dostała takie oto wyposażenie:

 

silnik SAITO 91 (troszkę mały oryginalny zbiornik 240 ml pod ten silnik, 8 minut ostrej jazdy)

śmigło APC 15x4W

pakiet 4 cele sanyo 2700

lotki 2xHS-475 HB

wysokość HS-475 HB

kierunek HS-635 HB

gaz HS-322HB

waga zatankowanego pod korek 2750 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Jest w tym wszystkim jeden szkopuł a mianowicie lot harrierem model ma tak dużą siłę nośną lub mam za duży motorek ze trudno jest znaleźć odpowiednią prędkość przelotu model ma tendencje od razu do stójki w pionie.

 

To jest problem raczej umiejętnosci i odpowiedniej techniki najpierw zaciągaj max wysokosc a potem dopiero operuj gazem trzymając całkowicie zaciągnięty ster to ma ogromne znaczenie. Ważne też aby miec niskie wolne obroty, bo samolot może faktycznie mocno zadzierać i kiwać skrzydłami. Miałem Bossanove z silnikiem 55AX i latało się świetnie mimo, że to fun fly wykonuje wiekszość zaawansowanych figur jak rolling harrier, harrier, a nie wszystkie fun fly chcą tak latać :D Model faktycznie można polecić na start pod warunkiem, że zmniejszy sie wychylenia i lata sie wysoko

 

silnik SAITO 91 (troszkę mały oryginalny zbiornik 240 ml pod ten silnik, 8 minut ostrej jazdy)

 

Jaka masz swiece ? ja na oryginalnej Swiecy Saito miałem 2 obroty wiecej wykręconą iglice niż na swiecy OS F po prostu szok po wymianie dokrecajac paliwo myslałem, że przedłużka od iglicy wypadła i kręce w powietrzu, a faktycznie dokreciłem tyle :shock: teraz pali tak mało, że aż miło.Mam FA 100 zbiornik 280ml i po 10min loto zostaje ponad połowa zbiornika

 

witam , zamierzam włozyć do bossanowy saito 72 czterotakt , czy ktoś z kolegów ma coś takiego albo zdanie na ten temat ?

 

72 jest za słaby 82 to minimum najlepiej 91 lub 100 z smigłem 15-16 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam U can do z saito 100 - ten model waży 3,5 kg i lata super wiec pomyslałem że o kilogram lżejsza bossanowa z saito 72 bedzie o.k ( tym bardziej że silnik mam ). skąd przekonanie że saito 72 bedzie zbyt słaba ? Jeden kilogram masy to myślę że dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.