Skocz do zawartości

Konwersja Porsche


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zabawkę. Nie działa sterowanie.

IMGP7434.JPG

 

Zasilane 6x1,5V, w wyjmowanym koszyczku. Na koszyku jest napisane również 6x1,2V

IMGP7439.JPG

 

Rozkręciłem go

IMGP7435.JPG

 

Napęd jest dość interesujący bo ma mechanizm różnicowy. Całość jest amortyzowana sprężynkami, również przód

IMGP7436.JPG

 

Mechanizm skręcania klasyczny jak dla zabawek, sterownie silniczkiem.

IMGP7438.JPG

 

Silnik napędowy i mechanizm jest sprawny. Chciałbym go reanimować. Zastanawiam się jakiego regulatora potrzebuję, poza tym, ze dwukierunkowego. Silniczek ma wymiary:  średnica 24mm, długość 31mm. Może ktoś podpowie. Chciałbym go zasilać pakietem 7,2V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Moje Porsche się robi.

Wykombinowałem taki sposób sterowania przednimi kołami. Najprostszy jaki tylko może być, przykleiłem dźwignię serwa na CA, nie przykręcałem, bo może w razie kraksy oderwie się zamiast niszczyć zęby w serwie. Serwo do sterowania to HK 939MG o momencie 2,5kg, powinno wystarczyć.

IMGP7504.JPG

 

I już wszystko ułożone

IMGP7505.JPG

Nawet działa, tylko baterie miałem słabe :)

 

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć instrukcję: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/981938200X275523X12.pdf

Co to znaczy protection on/off przy record neutral point, sądzę, że to chodzi o manetkę gazu, ale do czego ta ochrona?

Co to practice/climbing mode?

 

Jeśli jest możliwe to chciałbym zaprogramować kontroler tak aby stopniowo dodawał mocy aby mi zębatek nie pozrywało A przy zmianie kierunku nastąpiło zatrzymanie a potem jazda w drugą stronę, również z tego względu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Climbing według mnie oznacza ze masz gaz od razu w przód i w tył tzn rock crawler'y mają tak ze nie ma hamulca. To Ty chyba ustaw practice. Co do protection to oznacza że wykryje lipo 3s np i wie kiedy pakiet pusty to wtedy ograniczy albo odetnie gaz.

 

 

Czym syn steruje? Jaka aparatura? Pistoletowa masz?

Ja mam taką :

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__44693__Quanum_2_4Ghz_3ch_Pistol_Grip_Tx_Rx_System.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.