Skocz do zawartości

Auto rc własnej konstrukcji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum jestem już jakiś czas że latanie jak na razie idzie mi kiepsko postanowiłem zbudować model auta w skali około1:5 aby się odstresować Założenia model w cenie nie przekraczającej 1000 zł  rama aluminium silnik od podkaszarki 4-5 KM (nie których pewnie wzdrygnie) ale liczą się koszta  Potrzebuje rad względem przeniesienie napędu układu zawieszenia  A może ktoś z was zbudował coś podobnego ?  Chciał bym się wzorować na Baja 5b ale to nie jest priorytet liczy się funkcjonalność i cena Toczenie jak i spawanie zostawiam fachowcom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat znalazłem ale ale brak zdjęć Mam pytanie odnośnie sterowania kół przednich zamierzam użyć silnika przekładnią od fiata 126p  do tego taki mostek H

http://botland.com.pl/sterowniki-silnikow-moduly/3164-l298-dwukanalowy-sterownik-silnikow-modul.html

Ktoś biegły doradzi czy to dobre połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek z linku może mieć problemy przy ostrej jeździe. Silniki wycieraczek potrafią 6-7A szarpnąć.

Podkaszarka, jeszcze lepiej piła nie jest zła. Przy silniku z piły najłatwiej wykorzystasz sprzęgło, bo dopasujesz jedynie odpowiednie koło zębate i jazda.

Łańcuszki rowerowe bez problemu ogarniają takie maszynki.

 

Do podobnego celu nabyłem tej zimy mini quada. Idę na łatwiznę bo tam - kiepsko to kiepsko - ale jakoś już jeździ.

Rozrusznik, napęd, hamulce a nawet światła już gotowe  :)

Została mi konwersja do rc i znalezienie miejsca w którym niebałbym się tym szaleć (wyobraźnia podpowiada, że 50kg samochodzika mogłoby zrobić problem). 

 

Chętnie popatrzę jak Ci idzie budowa, zakładaj temat i do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do podobnego celu nabyłem tej zimy mini quada. Idę na łatwiznę bo tam - kiepsko to kiepsko - ale jakoś już jeździ.

Rozrusznik, napęd, hamulce a nawet światła już gotowe  :)

Została mi konwersja do rc i znalezienie miejsca w którym niebałbym się tym szaleć (wyobraźnia podpowiada, że 50kg samochodzika mogłoby zrobić problem). 

 

 

 

 

Czekam na relację bo mam identyczny plan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gdzieś na forach ze 2 A starczy od silnika z 126p jeszcze nie bardzo ogarnąłem które przewody wyjąć z serwa W temacie silnika się zmieniło będzie to silnikhttp://olx.pl/oferta/nowy-silnik-mini-scigacz-cross-quad-pocket-bike-cylinder-tlok-49ccm-CID5-ID5tMVJ.html zdjęcia przykładowe do tego zębatka odbiorcza 54 zęby Zawieszenie przód niezależne dwu wahaczowe   tył oś sztywna na amortyzatorze Rama niestety bezie stalowa koszt alu i spawania Na razie zbieram wiedze i pomału kompletuje Co do mostka H i podłączenia jet to dla mnie czarna magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, poza przewodami do silnika musisz jeszcze swoją przekładnię wyposażyć w potencjometr do kontroli położenia spiety mechanicznie z przekładnia i podłączyć go odpowiednio w miejsce oryginalnego potencjometru z serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek zamówiłem ten większy połączenie z serwem ogarnę jak wszystko będę miał.Silnik mam nowy od pocket Bika mieszanka na dotarciu jak wyczytałem to 5 l benzyny w stosunku 1:30  a potem 1:45/50  Dokładnej instrukcji silnika nie znalazłem :( chyba ze słabo szukam.

Zawieszenie przednie I układ kierowniczy będę się wzorował nahttps://www.youtube.com/watch?v=wOQZBEquEmg

chciał bym żeby wyszło podobnie Tył oś wleczona na amortyzatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu: http://serwis.avt.pl/manuals/AVT1756.pdf masz opis.

 

Wejścia są 2 In1, In2. To między nimi to masa. Podanie stanu wysokiego na In1, lub In2 powoduje pracę silnika w jedną lub w druga stronę.

 

Jeśli dobrze rozumiem chcesz w to miejsce podpiąć zasilanie które podaje sterownik serwomechanizmu na swój silnik?.

 

Nie wiem czy to zadziała, ale "czystrzym" rozwiązaniem, było by zastosowanie jakiegoś RC Switch-a.

 

 

A no i nigdy nie podawaj jednocześnie stanu wysokiego na oba wejścia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.