Skocz do zawartości

Dobór do rozmiaru samolotu silnika z śmigłem.


Michal11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczne może pierw od malutkiej histori budowania samolotu.

Zaczne od tego, że zrobiłem mały samolocik z filmiku pod tytułem ,,How to make the micro ZERO''.I zrobiłem taki sam z tą różnicą,że nie robiłem z tyłu samolotu tego statecznika czy jak to sie nazywa do skrętów.Wziołem też silniczek pierwszy lepszy z śmigiełkiem i odbiornik od heli.Jak sie okazało podczas lotu gdy go pusciłem i dodałem gazu na pilocie samolocik się wzbijał ale skrecał w prawo i spadał(pewnie przez to,że bateria przeważała samolot bo była o pojemnosci 150mAh).Postanowiłem, że nie poddam się i zbuduje jeszcze raz taki sam ale z tą różnicą, żeby latal i skrecał.Mam silniki i smigiełka takie + schemat tego samolotu:

post-17241-0-55856400-1431367222_thumb.jpg

post-17241-0-95118800-1431367232_thumb.jpg

post-17241-0-25029600-1431367245_thumb.png

I mam do nich kilka pytań:

1.Który użyć silnik i śmigło?

2.Jaki musi być rozmiar samolotu?

3.Czy podkłady pod panele 4mm mogą być ?

4.Mam też bateria 60mAh i czy może być użyta. Jakby co jestem w stanie kupic mniejszą.

5.Pod jakim kątem nachylić skrzydła?

6.A może zrobić taki samolocik ze silniczkami na skrzydłach( śmigiełka te mniejsze z bokami kwadratowymi mam 5 a silniczków takich jak na obrazku po po kilka z kazdego).

Dodam jeszce, że mam odbiornki z helikopterków.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Masz jakieś mikro serwa? Jeśli nie, to musisz zrobić dwusilnikowca i skręcać ciągiem, lub jednosilnikowca z śmigłem z tyłu jak w np. helikopterze. Oś góra-dół możesz kontrolować ciągiem, czyli skrzydła przymocować pod kątem (natarcie wyżej od spływu). Przy większej prędkości samolot będzie się wznosił, a przy mniejszej opadał. Silniki oczywiście jak największe ;) . Samolot na długość jakieś 18-22 cm, proporcje wg. planu. Podkład pod panele 4mm będzie dobry (oczywiście im cieńszy, tym lepszy), ale nie wyprofilujesz go tak jak w planach - trzeba będzie użyć papieru ściernego. Śmigła są za małe. Możesz kupić w modelarskim (o ile znajdziesz) 2x większe lub zrobić z jakiegoś kawałka plastiku, choćby bardzo twardej folii z wszelakich opakowań np. po słuchawkach. W tak małych modelach musisz się dużo nakombinować. Na bateriach popróbuj obydwóch. Sam robiłem podobny, powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podkład pod panele 4mm to jest naprawdę za duży

Nie znamy rozmiarów ,,samolocika''ani wagi tej elektroniki,

Przy takich projektach to tak naprawdę najlepszym sposobem na odpowiednie zadanych pytań to metoda prób i błędów.

 

Ale dam ci jedną radę

W tym modelu waga jest na wagę złota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.