Skocz do zawartości

THERMIK XXXL od Valentamodel


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam,

 

Rozwazamy z Kolega zakup 2 szybowcow Thermik XXXL w wersji calo węglowej.

 

Mam pytanie do posiadaczy tego lub innych modeli od Valenta Model.

 

Ja wygląda jakość wykonania modeli tego producenta ?

 

Bede wdzięczny za uwagi i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr pomęcz trochę Ryszarda I on jest w stanie dużo Ci powiedzieć na temat thermika xxxl Lata nim jak każdym innym a lata świetnie aż miło popatrzeć . 

 

 

Ja przystąpię do klubu 5metrowców pół makietą   VENTUSA 2cx w pełnym laminacie 4,80cm oblot na wiosnę i już czynię podchody do Rysia jako pierwszego oblatywacza bo jestem pewien że tylko tak przetrwa następne loty. Model jest gotowy teraz bawię się w umiejscowienie wyposażenia. I tu parę dylematów czy pakować 5 servo w skrzydło w końcowe lotki przy wingletach ? czy połączyć  mechanicznie ? czy pozostawić nie sterowne i je zablokować. skrzydło posiada 4 seva

1 - hamulce na kablu Y 

2 i 3 klapa dwa serwa na 1 klapę nie są rozcięte 

4- latka 

5-? lotka przy wingletach 

                                                                                                                                                                              Pozdrawiam Elpazo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołany do tablicy w temacie Thermik 3XL. Jest to mój pierwszy model tego producenta i mogę wypowiedzieć się tylko na temat tego jednego modelu nie oceniając całej gamy modeli produkowanych przez Pana Valentę. W skali ocen jaka stosowana była w moich czasach uczniowskich, czyli od 2 (niedostateczny) do 5 (bardzo dobry) dam modelowi Thermik 3XL ocenę 4 (dobry). Model zrobiony w miarę przyzwoicie. Moim zdaniem mógłby być lżejszy. Na pewno nie można porównywać go do jakości modeli wyczynowych bo to nie jest model wyczynowy. Model jest wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chciałbym przedstawić THERMIKA 3XL , którego ulotniłem na wiosnę i wylatałem nim w tym sezonie około 15 godzin.

Model zakupiłem pusty- nowy - z drugiej ręki  od kolegi z forum, który niestety zrezygnował z naszego hobby.

W filmiku są podstawowe informacje co do wyposażenia modelu. Chętnie udzielę odpowiedzi jeżeli byłyby jakieś pytania.

Dziękuję kolegom z forum za pomoc i udzielone informacje dotyczące wyposażenia modelu.

 

Zapraszam zatem do oglądania ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=GrKkdW1YwNY&feature=youtu.be

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce filmik z naszego 3miejskiego podworka pokazujacy jak fajnie tak duzy model jak XXXL Thermik startuje 'z reki'.

 

 

 

wiecej fotek naszego 'Chwarznienskiego Thermika' mozna znalezc tutaj:

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/67225-3city-rc-pilot-team-czyli-gdańsk-gdynia-sopot-i-okolice/page-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.