Skocz do zawartości

Zdjęcie

PZL P.1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 stema

stema
  • Modelarz
  • 1183 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 14 December 2015 - 18:06

teraz mam piękne białe zacieki, także ten fragment poszycia i tak do wymiany :P

Nie przejmuj się białymi zaciekami i tak skrzydło będziesz chyba malował?

• 0

#22 sławek

sławek
  • Modelarz
  • 1107 postów
  • GG:
  • SkądWrocław
  • Imię:Sławek

Napisano 14 December 2015 - 19:37

Pomysł nie mój tylko był już gdzieś na forum wspominany. Jeśli będziesz malował P1 a zacieki są tylko przebarwieniem a nie przestrzennym glutem to szkoda pracy (może i to naprawi rozpuszczalnik....
  • 0

#23 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 411 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 15 December 2015 - 10:27

Ze względu na masę mam zamiar namalować tylko czerwone akcenty a resztę zostawić. Mam słabe doświadczenia z białą farbą - nie kryje dobrze i trzeba by położyć wiele warstw, a to już się robi ciężkie.

• 0

#24 stema

stema
  • Modelarz
  • 1183 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Stefan

Napisano 15 December 2015 - 13:25

Ze względu na masę mam zamiar namalować tylko czerwone akcenty a resztę zostawić. Mam słabe doświadczenia z białą farbą - nie kryje dobrze i trzeba by położyć wiele warstw, a to już się robi ciężkie.

Jedna biała warstwa natryskowo.

• 0

#25 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 December 2015 - 13:51

Może zrobię test czy to pokryje, ale raczej zostawię jednak naturalne wykończenie z czerownymi akcentami.

• 0

#26 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 337 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Jerzy

Napisano 16 October 2016 - 10:56

Ciekaw jestem co dalej z projektem, bo to jeden z niewielu tematów nadających się do działu "Mini i mikromodele". Niestety większość tematów z tego działu kwalifikuje się raczej do "parkflyerów...", czy modeli "3D" (które również powinny być opisywane w dziale :parkflyerów... :), a to zupełnie co innego. Szkoda, że moderatorzy nie "sprzątają" na tym forum, bo tak mielibyśmy lepszy obraz co się dzieje na polskim gruncie w sprawie wcale niełatwych w budowy, jak się czasem komuś wydaje, latających, małych elektryków RC w skalach: pistachio i peanut. Prośba również do modelelarzy o samokrytycyzm: umieszczajmy raczej tematy w dziale "parkflyery" jeżeli choć trochę czujemy, że nie podołamy z modelem, aby można go było opisywać w tym dziale

Moja propozycja na modele do tego działu (nie odbiegająca zresztą od tego co już zostało ustalone, a nie jest przestrzegane) :

rozpietość modelu: max 51 cm (20 inch) - możliwe odchyłki in plus

waga do startu: max 100 g. (3,5 oz) - starajmy się tego trzymać, co by ten dział miał sens istnienia

Pozostałe modele umieszczać w innych działach.

(EDIT - ponownie) Jako, że miałem dzisiaj trochę czasu przeczytałem wszystkie wątki na pierwszej stronie działu: "Mini i mikromodele" (na dalsze czytanie czasu za mało). TOTALNA PORAŻKA. Tylko trzy tematy z pierwszej strony (w tym dwa kolegi Piotra-jethrotull, jeden niedokończony) mogłyby się tu w zasadzie znajdować, reszta nadaje się do działu: "Parkflyery...". Jeśli na kolejnych stronach jest tak samo to nie wiem po co jest ten dział, skoro ludziska nie rozumieją co to znaczy 100g masy startowej - robi się  tylko niepotrzebne zamieszanie i dubluje dział: "Parkflyery...".

• 2

#27 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 January 2017 - 20:21

Przepraszam za obsuwę, ale, jak napisałem, nie ma strachu, PZL na pewno zostanie oblatany.
Po zlutowaniu może z pięciu wzmacniaczy (i dokumentnym zantagonizowaniu sąsiadów w związku z próbami dźwięku) wracam do samolotów, i na pierwszy ogień idzie pezetelka, która wymaga już właściwie tylko malowania.
  • 0

#28 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 337 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 January 2017 - 17:28

Fajnie, że nie zrezygnowałeś! Czekam z niecierpliwością, bo Twoje konstrukcje są dobrze przemyślane i wykonane.

• 0

#29 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 January 2017 - 20:19

Oblot miał być dziś, ale niestety nie będzie. Uszkodzeniu uległo serwo steru kierunku. Mam jeszcze gdzieś serwo lotek które pasuje do tego odbiornika, jesli je znajdę to spróbuję użyć.
W przeciwnym przypadku mam opcje:
- zastosować inne wyposażenie, ale to spowoduje natychmiastowy wzrost masy
- przerobić model na latający swobodnie. Timer już mam.
  • 0

#30 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 337 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 January 2017 - 22:04

Eee, no nie!  Daj na razie chociaż jakieś fotki wykończonego modelu. ;) Jaka jest ostatecznie masa startowa? Możesz podać dokładnie setup, jakiego używasz w tym modelu (z masą poszczególnych elementów)? Zbieram doświadczenia w mini / mikro, gdyż jestem przed  kompletacją swojego zestawu do tego typu modeli. W pierwszych modelach - maluchach (po długiej przerwie w hobby) wyposażenie będę miał częściowo typu DIY (aparatura RC, napędy z przekładniami i actuatory)

• 0

#31 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 January 2017 - 10:47

Całość wyszła 30g, z tym że nie mam jeszcze kosmetyki - owiewek, detali, więc z gram czy dwa jeszcze dojdzie.
Ok. połowa masy to wyposażenie, druga połowa - płatowiec. Szczegółowych mas elementów nie znam, poza tym co napisałem na początku.
  • 0

#32 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 337 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 January 2017 - 14:22

Dobra, nie widzę na razie oklejonego modelu, ale już mam dalsze pytania natury techniczne. O jakiej gramaturze japonki użyłeś do oklejenia malucha i czym glutałeś - klasycznie nitrocellon, czy jakiś nowszy wynalazek? Sorry za głupie pytania, ale ponad 40 lat przerwy w hobby robi swoje (to jakby przenieść raptem jaskiniowca do 21 wieku  :D  ), zwłaszcza, że niebawem będę się przymierzał między innymi do maluchów w stolarce balsowej i na dodatek będą to moje pierwsze modele elektryczne (kiedyś, daaawno temu bawiłem się w szybowce, spalinki wolnolatające-F/F i na uwięzi-C/L). :rolleyes:

PS OK, cellon, co wynika z wcześniejszych wpisów, a japonka jaka?

• 0

#33 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 January 2017 - 14:56

Zdjęcia jeszcze zrobię, tylko już pewnie nie dzisiaj.
Japonka 10g/m^2 przyklejana na klej w sztyfcie (UHU Purple Stick) i malowane dwa razy rozcieńczonym cellonem.
  • 0

#34 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 January 2017 - 09:21

Zdjęcia.

Niestety, w takiej formie model zapewne nie poleci, nie mogę znaleźć zapasowego mikro serwa, pewnie wsiąkło w czasie przeprowadzki.

Załączone miniatury

• DSCN0998.JPG
  • DSCN0999.JPG
  • DSCN1000.JPG

• 0

#35 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 337 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 January 2017 - 19:28

Może jednak cooś wygrzebiesz? :rolleyes: Modelik przyjemnie wygląda i szkoda byłoby nie zobaczyć go w powietrzu. Jakie masz śmigło i napęd? Tzn. jaka jest długość i średnica tego minisilnika, który widać na fotce nieoklejonego kadłuba i jaka jest przekładnia?

• 0

#36 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 January 2017 - 13:14

Śmigło bodajże 4 cale, silnik 6x17mm, przekładnia na oko 3:1.
Plan jest taki że daję sobie kilka miesięcy żeby spróbować natrafić na zapasowe serwo z moich śmieciach (jestem prawie pewien że go nie wyrzucałem), jeśli to się nie uda model będzie przerobiony na swobodnie latający.
Kupowanie kolejnego kompletu mikrowyposażenia byłoby ekonomicznie nieuzasadnione, a wpakowanie tam wyposażenia mini spowodowałoby ok. dwukrotny wzrost masy więc mijałoby się z celem.
  • 0

#37 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 337 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 January 2017 - 15:12

Kupowanie kolejnego kompletu mikrowyposażenia byłoby ekonomicznie nieuzasadnione, a wpakowanie tam wyposażenia mini spowodowałoby ok. dwukrotny wzrost masy więc mijałoby się z celem.

No niestety z tym jest u nas w kraju problem. Temat mini / mikro jest mało popularny (trzeba by drugiego "Schiera", żeby to teraz spopularyzował  ;)  ). Jak wiadomo popyt napędza rynek i dla tego w sklepach niewiele jest. :rolleyes: Actuatorów fabrycznych w ogóle nie uświadczysz (niektórzy modelarze nawet nie wiedzą co to jest), a tym bardziej odbiorników do nich i mikrokonwerterów - trzeba sprowadzać, ewentualnie robić samemu. Szukając ostatnio po necie mikroserw liniowych znalazłem chyba tylko w jednym sklepie krajowym i to tylko jako część zamienna w cenie ok 80 PLN/szt (w HobbyKing te same serwa kosztują niecałe 5 dolców).

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych