Skocz do zawartości

Aurora 9 odwrotne zasilanie


willyams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z aurorą. Odkupiłem od kolegi po odwrotnym zasilaniu.

Standardowo poleciał kondensator tantalowy. Oprócz tego aparatura nie chciała skalibrować ekranu  (Dotyk był przesunięty do góry o jeden wiersz)

Przywróciłem ją do stanu. Tzn zrestowałem do fabrycznych zrobiłem wszystko od nowa i aparatura zaczęła działać prawie poprawnie.

Teoretycznie było wszystko jak należy ale serwo działa strasznie wolno i w zasadzie skokami.

Sygnał z telemetrii odbiornika jest prawidłowy. Zbindować też się daje bez problemu.

Problem zaczął się jak chciałem na nowo wrzucić soft . Posiadam 1.0.9(0)

Po podpięciu programatora w trybie HP-22 dane są zapisywane i odczytywane na PC i w radiu, natomiast przełączenie w tryb aktualizacji softu nie wykrywa już połączenia z programatorem

Podejrzane wydają mi się regulatory napięcia (5pin pod kondensatorem) lub układ U12

Problem jest z dostępem tych częsci.

Pomierzyłem wszystko co ważne i teraz mam zgryz bo na U12 większość minów ma 0 v lub 7.7 czyli zasilanie (lipol 2S)

Może ktoś z szanownych forumowiczów ma akuratnie rozebraną sprawną aurorkę żeby zmierzyć jakie wartości powinny tam być.

Lub ew. może ktoś dysponuje zapasową lub uszkodzoną płytą główną ? 

 

post-14790-0-87300100-1434033036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.