Skocz do zawartości

[P] plany Cessna 182 3,8-4m


MironRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 10 miesięcy temu...

Mam ten model w oryginale (jeszcze nie zrobiony). Plany obrysowywałem osobiście, na własne potrzeby, ze skanowanych oryginałów. PDFy są oryginalne Top Flite, ale nie sprawdzałem, czy nie ma "antypirackich" niedokładności - w razie potrzeby mogę to zweryfikować. Za Cessnę zabiorę się jak podgonię dwa inne rozgrzebane modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Robercie, a może zamieść gdzieś te plany i podaj linka bo inaczej to Cię zamęczymy tymi prośbami.

 

Również z chęcią bym przygarnął takie plany bo lada moment będę robił w piwnicy małą modelarnię a ten model mi się strasznie podoba.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden problem dotyczący praw autorskich. Mnie jako legalnemu nabywcy oryginalnego kita Top Flite wolno zrobić kopię elektroniczną posiadanych planów na własny użytek. Obawiam się, że publiczne udostępnienie tych planów może być potraktowane jako piractwo. Niech więc zostanie tak, jak do tej pory. PDFy można znaleźć u Top Flite, a jak ktoś chce plany w formacie DWG (AutoCad) i PDFy to info z adresem email na PW.

 

PS: Chcę w tym roku zabrać się za ten model i potraktować go (jak na moje możliwości) makietowo. Poszukuję dokładnych zdjęć / planów górnej powierzchni skrzydeł Cessny 182Q z powiększonymi zbiornikami paliwa (wlewy paliwa stosunkowo daleko od kadłuba, bliżej zastrzałów), pokazujących szczegóły podziału blach, nitowania, wlewów paliwa, klapek rewizyjnych itp. Przejrzałem / mam pewnie ponad tysiąc zdjęć, ale użytecznych w tym obszarze jest może kilka  :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, Cessna jest dość typowym modelem i na większych lotniskach powinieneś spokojnie jakąś na żywo złapać.

 

Spróbuj może dorwać właściciela i zapytasz czy możesz pstryknąć kilka fotek do projektu.

Wtedy masz pewność że na zdjęciach jest to co Ci jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.