Skocz do zawartości

Domowe HLG


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

... pakiet waży 24 g z wtyczkami, schudło mu się (nalepki zostawiłem :D ), kadłub z belką ogonową 13,6 g, ale jeszcze laminowanie i śruba, nie wiem, oklejać kadłub folią, czy pomalować rzadkim cellonem?? Fotki za czas jakiś, bo aparat zdechł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Kompletna elektronika ze złączkami 48,5 g.

 

Jak dla mnie to ciężko. Jeżeli chcesz ten model maksymalnie lekko zrobić (widząc pomiary wagi łatwo dojść do takiego wniosku ;D ) to radzę lżejszą elektronikę. Ja na akumulatorze ni-mh, 2 serwach, odbiorniku mam prawie 50g. Odbiornik corona, dwa serwa Conrad, pakiet ni-mh 250 mAh (pozwala na loty 1-2 godzin w zależności od używania drążków) i wiem że to ciężko. Serwa można śmiało mieć po 5g, odbionik ok. 7g, akumulator li-pol 1s1p 12g Wtedy wychodzi ok 30g, a to już sporo lżej. Radzę pomyśleć nad wyposażeniem jeżeli chce Pan oszczędzać na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEQ - połowa elektroniki to pakiet, ale wydłubie lipo z telefonu starego (akku nowe :D ) i mam przynajmniej połowę wagi pakietu, jak nie lepiej do przodu... a złączki to sam sobie udłubie :P i mam prośbę dajmy sobie luzu z panowaniem 8)

 

fotki aktualne

 

Picture%20001.jpg

 

Picture%20002.jpg

 

nie ma czasu kurcze, a chciałby się ulotnić w ciągu 2 - 3 tygodni... :?

 

edit

 

ach te literki... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki oklejone solarfilmem zółtym i pomarańczowym, w natarcie centropłata wklejony kołek węglowy ustalający skrzydło w kadłubie, w spływ gniazdo na śrubkę do kadłuba, gniazdo w kadłubie z nylonu + epoxy + sklejka ,7 mm żeby nylon nie wylazł, może zdążę okleić skrzydła dziś to zważę i fotkę zamieszczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione dwie cele, czyli po spakietowaniu 300 mah 2s1p, waga powinna wyjść poniżej 15 g, zostało laminowanie łączenia skrzydeł (2 x 33 g/m szkło + NHP130) i ofoliowanie (jakieś 30 minut), laminowanie łączenia stateczników, montaż elektroniki i jak będzie ok. to w górę :?: mam nadzieję ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejone dźwigienki sterów, założone bowdeny, serwa owinięte taśmą papierową (maskującą) i wklejone na soudal d4b4, wtępna przymiarka do wyważenia z akku 24 g, chyba powinno dać się wyważyć samą elektroniką. Jak wszystko będzie ok. to w niedzielę wstepna regulacja i oblot. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już trochę za późno to mówię ale trudno...

Masz źle zrobione stateczniki. Z tego co widzę to jest to ażurowana deska balsy. Bez żadnych poprzecznych wzmocnień na końcach. Ja zrobiłem tak samo w Zipperze i niestety stateczniki miały bardzo brzydką tendencję do łamania się! :( Jest to w moim modelu istotny problem gdyż raz przy wyrzucie (mocnym wyrzucie z całej siły) statecznik pękł i model jakimś cudem wyprowadziłem tuż nad ziemią na pełnej prędkości. W Twoim przypadku jest to mniejszy model i będzie miał mniejszą prędkość wznoszenia i nie powinno być takich problemów. Natomiast jeżeli zahaczysz o coś lądując, możesz je uszkodzić, tak samo jak przy transporcie. Radzę na to uważać lub po prostu zrobić nowe/naprawić. Model bardzo ładnie wykonany. Natomiast obawiam się o jego stateczność i sterowność. Masz bardzo małe powierzchnie sterowe(patrz jakie ja mam w zipperze) głównie chodzi mi o kierunek. W moim modelu przyznam że duży kierunek świetnie zastępuje lotki- bez problemu można krążyć płasko, ale można też bardzo ładnie model przechylić. Duży wznios powoduje że jest bardzo samostateczny, nie trzeba mu przeszkadzać w locie. Twój z racji małego wzniosu i małych sterów może się okazać mało sterowny,i będą problemy z lataniem. Wiem że skrzydło już gotowe... Ale może warto pomyśleć nad zwiększeniem wzniosu w miejscu łączenia? Bo myślę że lotek dorabiać nie warto. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już trochę za późno to mówię ale trudno...

Masz źle zrobione stateczniki. Z tego co widzę to jest to ażurowana deska balsy. Bez żadnych poprzecznych wzmocnień na końcach. Ja zrobiłem tak samo w Zipperze i niestety stateczniki miały bardzo brzydką tendencję do łamania się! :( Jest to w moim modelu istotny problem gdyż raz przy wyrzucie (mocnym wyrzucie z całej siły) statecznik pękł i model jakimś cudem wyprowadziłem tuż nad ziemią na pełnej prędkości. W Twoim przypadku jest to mniejszy model i będzie miał mniejszą prędkość wznoszenia i nie powinno być takich problemów. Natomiast jeżeli zahaczysz o coś lądując, możesz je uszkodzić, tak samo jak przy transporcie. Radzę na to uważać lub po prostu zrobić nowe/naprawić. Model bardzo ładnie wykonany. Natomiast obawiam się o jego stateczność i sterowność. Masz bardzo małe powierzchnie sterowe(patrz jakie ja mam w zipperze) głównie chodzi mi o kierunek. W moim modelu przyznam że duży kierunek świetnie zastępuje lotki- bez problemu można krążyć płasko, ale można też bardzo ładnie model przechylić. Duży wznios powoduje że jest bardzo samostateczny, nie trzeba mu przeszkadzać w locie. Twój z racji małego wzniosu i małych sterów może się okazać mało sterowny,i będą problemy z lataniem. Wiem że skrzydło już gotowe... Ale może warto pomyśleć nad zwiększeniem wzniosu w miejscu łączenia? Bo myślę że lotek dorabiać nie warto. :wink:

 

TEQ tutaj jest wszystko zgodnie z planami więc czemu sądzisz że jest źle? myślę że kolega nie jest pierwszą osobą która go robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.