Skocz do zawartości

Alpina 3001 Champ Elektro-Tangent


Rodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W skrzydłach luzu gora dol niema,  tylko w jednym lekko jak ruszasz przod tyl. A mi chodzi o ten luz jak zlaczysz skrzydla z kadlubem i tam jest wyczowalny luz gora dol. Powiedzielismy sobie ze wkleje kolki i sprawdze czy się polepszylo.A kolega Robert stwierdził ze nie może być zadnego luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bagnet wchodzi w kieszen w skrzydłach bez problemów tylko na 1 jest minimalny luz przod tyl. A mi chodzilo o luz w kadlubie z bagnetem a tam niema już kieszeni.

Bagnet wchodzi w kieszen w skrzydłach bez problemów tylko na 1 jest minimalny luz przod tyl. A mi chodzilo o luz w kadlubie z bagnetem a tam niema już kieszeni.

przód tył??

W skrzydłach luzu gora dol niema, tylko w jednym lekko jak ruszasz przod tyl. A mi chodzi o ten luz jak zlaczysz skrzydla z kadlubem i tam jest wyczowalny luz gora dol. Powiedzielismy sobie ze wkleje kolki i sprawdze czy się polepszylo.A kolega Robert stwierdził ze nie może być zadnego luzu.

W skrzydłach luzu gora dol niema, tylko w jednym lekko jak ruszasz przod tyl. A mi chodzi o ten luz jak zlaczysz skrzydla z kadlubem i tam jest wyczowalny luz gora dol. Powiedzielismy sobie ze wkleje kolki i sprawdze czy się polepszylo.A kolega Robert stwierdził ze nie może być zadnego luzu.

nie może być luzu promieniowego, czyli na średnicy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w srednicach ok. Ale jak byś miał bagnet naprawdę bez najmniejszego luzu to się wytwarza napięcie wstępne a przy bagnecie w formie v będzie jeszcze większe a jakoś go trzeba przez kadłub wsadzić.Chyba że źle to rozumiem czy minimalny luz jest dopuszczalny czy nie. Jak nie to będę musiał od wewnątrz kadłuba wkleic sklejke która ten luz zniweluje a te miejsce wzmocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zona wygonila mnie do garazu. Zdjecia pogladowe kadluba. Pulka pod serwa od producenta ma sie znajdowac 8cm od krwedzi natarcia. Bowdeny wklejone przez producenta.Zaraz bede sie zajmowal uzbrajaniem skrzydel,czesci juz doszly.

post-14378-0-55693900-1435770038_thumb.jpg

post-14378-0-13884200-1435770047_thumb.jpg

post-14378-0-08451900-1435770062_thumb.jpg

post-14378-0-11740600-1435770074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem moge i glebiej to automatycznie bedzie wyzej tylko bedzie maly Problem, z lutowniem tej koncowki do bowdena co do niej snap bedzie wkrecony.


Dziury pod serwa sa ale ciut za male.Producenci serw malo kiedy pisza wszystkie wymiary serw naprzyklad bez uchwytow jak tym razem.Ale to zaden Problem.Musze gorna i dolna scianke podpilowac a pod srodkowe ucho wyciac poprostu miejsce by zachowac symetrie.Wedlug instrukcji serwo ma byc przyklejone do oslony serwa, ale nie umnie po usunieciu nadmiaru styropianu i wklejeniu sklejkowych kostek bezie serwo przykrecone w skrzydle.A o to zdjecia.


Jednak oba gorne i dolne ucho weszlo.Teraz tylko wyciac szpare pod trzecie lub obciac ucho:P

post-14378-0-95557900-1435772342_thumb.jpg

post-14378-0-24484300-1435772358_thumb.jpg

post-14378-0-58543000-1435772366_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są takie małe, delikatnie tylko podszlifuj pod śrubę tą po drugiej stronie dźwigni. Wsadź go pod kątem tak byleby wlazło.

Te śruby naprzeciwko siebie spokojnie przykręcisz śrubokrętem pod kątem.

Kable które idą przez sewro podklej albo jakoś przymocuj nad serwem tak żeby omijały serwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekni profil,po wydlubaniu styropianu doszlem do drzewa.Jak wytne dziure pod gorne ucho to moze zyskam 1mm moz3 1.5mm.serwo dotyka drzewa dolna czescia.A oslona serwa wchodzi we wneke i jest rowna z plaszczyzna skrzydla.

post-14378-0-01596200-1435773947_thumb.jpg

post-14378-0-09940200-1435773966_thumb.jpg

post-14378-0-93446400-1435774094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One byly chwilowo schowane jak frezem wycinalem szczeline na ucho .Mam tak zostawic Czy przesunac serwo w gore by wiecej miejsca bylo.A ten lej po bomnie to nie Taki duzy to bylo zaledwie 2mm styropianu.A prosze zobaczyc na wglebienie oslony na serwo to nastepne 2mm stracone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Na zdjęciu widać troche inaczej. Serwo daj tak blisko lotki jak tylko możliwe, oczywiście żeby szło przykręcić śrubę. Czym krótszy popychacz tym lepiej. A dziurę to możesz zrobić głęboką aż do powierzchni skrzydła. Ten wypust na dekielek jak będzie w jednym miejscu goły to się nic nie stanie. A i tak dekielek przykryje dziurę, wiec się nie ma co przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolnej czesci uw tej duzej dziury jest 9mm a u gory okolo 13mm czyli jak bym wycial w gornej Ramie wneke na gorne ucho to zyskam troche glebokosci powiedzmy na kable. Bo to nie Laminat ze wpuszcze kable w pusta przeszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ta ramka która jest tylko na dekel od serwa . Jest znowu warstwą lekkieko drzewa. A i tak w te miejsca wkleje sklejke by te serwo przykrecic. I tak też chyba zrobię. Zewzgledu na kable. Ale to nie na dziś syn wolą do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam napisze w skrocie bo lece do kościoła.

Wycialem rowki by schować kable od serw, zwłaszcza tam gdzie leca podwojne kable..Zlutowalem razem serwa,i wkleiłem klocki do mocowania serw.Zostalo mi w jednym skrzydle zlutować serwa.Czym najlepiej wkleic dzwignie lotek na epoxy 30min czy na UHU endfest, dzwignie z laminatu.Pozdrawiam.

post-14378-0-15165200-1436025803_thumb.jpg

post-14378-0-25155300-1436025818_thumb.jpg

post-14378-0-20060700-1436025830_thumb.jpg

post-14378-0-32651000-1436025850_thumb.jpg

post-14378-0-60100600-1436025858_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.