Skocz do zawartości

złamane przełączniki MX-20 Hott - jak wymienić?


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj zamiast rzucić DLG poszła do lotu aparatura :) Złamałem dwa przełączniki - trójpozycyjny i dwupozycyjny ze sprężyną.

Niestety nie mogę znaleźć w sklepach zamienników i nie wiem jak je wymienić.

 

Czy macie info gdzie kupić i czy wymiana to tylko wyręczenie i zalutowanie nowego, czy też trzeba wysłać do serwisu?

 

post-9515-0-40642100-1435407393.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tyle że z Turnigy 9x. Sprzęcior spadł mi z niedużej wysokości na podłogę, wprost na przełącznik 3-pozycyjny (ten dokładnie nad prawym drążkiem), uszkadzając go.

 

Z tego, co wyszukałem w sieci, to raczej prosta kwestia wlutowania nowego włącznika. Czy ktoś orientuje się może, jaki będzie pasować?

 

11651349_10205891076027711_1875901263_n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tyle że z Turnigy 9x. Sprzęcior spadł mi z niedużej wysokości na podłogę, wprost na przełącznik 3-pozycyjny.

 

Z tego, co wyszukałem w sieci, to raczej prosta kwestia wlutowania nowego włącznika. Czy ktoś orientuje się może, jaki będzie pasować?

 

 

 Ja w mojej wymieniłem na taki jak wyżej podałem w linku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
znalazłem na stronie http://www.rc-profimodel.com/en-detail-52305-.html lub http://www.rc-modelarka.cz/?section=article&article=8851 gotowy element zintegrowany do wymiany obu przełączników. Wystarczy teraz rozkręcić kilka układów w środku i podłączyć złączkę. Okazuje się proste :)

 

 

post-9515-0-04656000-1438275608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Niestety zmuszony jestem odświeżyć temat - z niewiadomych przyczyn w drodze na "lotnisko" aparatura wypięła mi się z karabińczyka i upadła na ziemię. Upadła na dosyć miękkie podłoże, po drodze obijając mi się o nogę, niestety jednak na tyle niefortunnie, że ułamały się dwa przełączniki (dokładnie w tym samym miejscu, co w aparaturze TommyToma - jak w pierwszym poście tego wątku). Jedyna różnica jest taka, że w mojej apce (Turnigy 9x) jeden przełącznik jest dwupozycyjny, a nie trójpozycyjny. Drugi to przełącznik dwupozycyjny chwilowy, tak jak w apce TommyToma. aparatura działa, ale potrafi mieć problem z włączeniem (SWITCH ERROR).

 

Poprzednim razem ułamał mi się inny przełącznik (opis powyżej) i jego naprawa była banalnie prosta - wystarczył przełącznik trójpozycyjny ON-OFF-ON, kosztował mnie jakieś 3 PLN, a naprawa trwała może 30 minut. Do dziś działa bez zarzutu.

 

Teraz jednak mam wątpliwość, bo na rynku jest dość spory wybór różnych konfiguracji przełączników. Czy moglibyście doradzić, jakie zamienniki kupić?

Dziś będę miał chwilę, żeby rozmontować apkę - może liczba i układ kabli przy przełącznikach wyjaśnią trochę sytuację. Tak czy inaczej - będę bardzo wdzięczny za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.