Skocz do zawartości

Motoszybowiec Ehawk 1500 Mozarta


Mozart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam wszystkich, postanowiłem, że zamawiam za kilka dni motoszybowiec Ehawk 1500 (mm) w wersji KIT http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Samoloty-w-wersjach-KIT/TT-4202-EHAWK-1500-BALSA-KIT.html.
Chciałbym tu zamieścić relację z budowy wraz z wątpliwościami - na które mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź od doświadczonych znawców tematu :)

Z tego co widzę to model nie ma lotek, ale mam zamiar je wyciąć celem poprawienia możliwości lotnych.
Więc będę potrzebować 4 serwa mikro. Myślałem nad Hitec HS 55 na ogon i.... nie wiem jakie na lotki??? Czy mógłby ktoś polecić coś dobrego na tego 1,5 metrowca, co nie rozleci mi się w powietrzu, a nie będzie za ciężkie? Może wziąć tego hiteka razy cztery czy lepiej metalowe????

Jakby ktoś miał jakiekolwiek uwagi, rady, sugestie, krytyki to proszę pisać bez oporów, będę wdzięczny za każdą pomoc! :D

 

Zdjęcie przykładowe!
 

post-16781-0-99898300-1435408262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czemu piszesz,że model nie ma lotek, skoro na załączonym zdjęciu wyraźnie widać wklejone wklejone zawiasy i obrys lotek :D  :P (przynajmniej na prawym skrzydle)

Tak jak pisali poprzednicy - spokojnie wystarczą zwykła serwa 9g. ale jeśli masz trochę zbędnej ;)  gotówki polecam HS-55 ( trochę mniejsze gabarytowo).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomocne informacje na PW i tutaj, gdzie skorzysta z nich potomność.

Co do lotek to w opisach na stronach sklepów nigdzie nie pisze o lotkach, a i niska cena nie wskazuje na nie i tym się początkowo sugerowałem wnioskując o ich braku. Póżniej już sam zobaczyłem, że jednak chyba nie trzeba ich wycinać, bo są w założeniu.

Jutro zamawiam model i od razu zaczynam klejenie. Wyposażenie zamówię w drugim zamówieniu, wraz z tym wszystkim czego będę jeszcze potrzebował do lotu. Folię już mam i powinno jej wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelmotor chyba leci ze mną w kulki, bo zamówiłem w poniedziałek, zadzwoniłem w środę i oni "dopiero ściągają towar z magazynu", dzisiaj miała być wysyłka a tu NIC.

Trochę jest to żałosne, gdyż nie dostałem żadnej informacji, że będzie się to ciągło cały tydzień, ani że towar nie jest dostępny od ręki, szczerze zawiodłem się na tej firmie  :angry:  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Modelmotor - tydzień - super szybko!!! Ja po 8 miesiącach czekania na zamówiony i zapłacony towar (oczywiście dostępny na stronie sklepu) i kilku godzinach rozmów telefonicznych dowiedziałem się że jestem upierdliwym klientem.

Zmykaj do normalnych sklepów jak tylko możesz. To oczywiście tylko moje osobiste doświadczenia z tym sklepem.

pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pracochłonna cześć składania czyli budowa skrzydeł i szlifowanie zakończona w ciągu jednej nocy. Nie obyło się bez małej wpadki, która polegała na tym, że zapomniałem wkleić klocki balsowe przed nałożeniem górnego kesonu (chyba to się tak nazywa?) i musiałem wyciąć i włożyć. Napiszę coś ogólnie o kupionym zestawie. Jakość zapakowania szczerze mnie zadziwiła i się tego nie spodziewałem. Pudełko pięknie spasowane, w środku nic się nie " wala" - elementy balsowe są razem w folii termo skurczonej, tak, że nie mogłyby ulec uszkodzeniu w transporcie, a pozostałe części są posegregowane w woreczkach. Jednym słowem wszystko pięknie po otwarciu. Poza tym po dokładnym przyjrzeniu się, samo powycinanie i jakość drewna i części jest wręcz idealna! Mamy całe wyposarzenie od zawiasów po popychacze, końcówki, śrubki a nawet imbusy. Dołączony jest także pomocny plan z ilustrowana instrukcją angielską (przeważa ilościowa także dodatkowa chińszczyzna ;) ) i spisem części.

Skrzydło w całości skleiłem CA rzadkim, jedynie górny keson przykleiłem na Soudal 65A (markowy wikol ;) ) Plan dosyć dobrze pokrywa się z konstrukcją, ale są małe niedociągnięcia, również na niektóre kwestie trzeba wywnioskować i sobie odpowiedzieć samemu przed przyklejeniem na amen - np. prawidłowe ułożenie listewek czy niektóre rozwiązania z klejeniem. Na pewno osoba, która nie miała wcześniej żadnego kontaktu z konstrukcjami modelarskimi z balsy będzie mieć bardzo ciężko i zachwalanie w sklepach, że jest to kit dla początkujących jest DUŻO na wyrost. Polecam ten kit dla osób które tak jak ja skleiły już kilka prostych modelów i czytają z ciekawością to forum :D. Zostało mi teraz okleić skrzydła i dokończyć usterzenie tylne z kadłubem, ale to już będzie błahostka w porównaniu do budowy skrzydeł, bo z tym było dosyć sporo roboty. Muszę jeszcze zamówić rekomendowane 2m folii oraz 4 serwa (na lotki uznałem, że dam zwykłe TP lub Cys 5g (9g jest za szerokie), a w kadłub 9g lub też 5g, bo jednak szkoda mi wydawać 40 zł na jedno do takiego modelu ;) ) Model jest przystosowany pod jedno serwo na dwie lotki, ale lepsze wydaje mi się rozwiązanie na dwa serwa w skrzydłach. Silnik już mam Redox 900/900 z regulatorem 18A turnigy plush  

post-16781-0-23916600-1436463598_thumb.jpg

post-16781-0-74908200-1436463605_thumb.jpg

post-16781-0-50619500-1436463613_thumb.jpg

post-16781-0-72892400-1436463621_thumb.jpg

post-16781-0-00648100-1436463630_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.