Skocz do zawartości

Seaducer Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

Ok ok, podałem cenę nowego motora, bo z tego co wiem rynek używanych u nas raczej nie istnieje. Ja nikogo na elektryka nie namawiam, sądzę nawet , że  to za duży model jako pierwszy elektryk. Błędy tu kosztują bardzo dużo zwłaszcza jak ktoś ma małe pojęcie o eksploatacji akumulatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zadymy nie będzie.

Silnik w dobrym stanie w tej cenie nawet u mnie możesz nabyć, pod warunkiem jak będę się wyzbywał. :)

Wiem ,że niektórzy koledzy wyszukują takich okazji, że czasem nie można uwierzyć.

Chcesz tanio kupić to musisz szukać. I okazać cierpliwość.

Ja okazje wyszukuję na zawodach. I często można coś ciekawego zdobyć.

Ostanio za zgrzewkę Zamkowgo nabyłem pierwszy CMB 90 z siedemdziesiątych lat w dobrym stanie i na chodzie.

Chyba jedyny taki w Polsce...

 

Odbiegamy od tematu...

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam za zamieszanie podjąłem decyzję o zrobieniu do tej łodzi napędu z dmuchawy bezynowej do liści ma 25ccm (1ps) drugi model będzie większy do niego mam silnik 52ccm (3ps) jak to będzie pływać sam jestem ciekaw jest dużo filmów na YT całkiem dobrze pływają i dość szybko.to mi w zupełności wystarczy nic z elektrykiem nie będę kombinował.temat rozpocząłem i go zamykam. (Dziękuję wszystkim za poświęcony czas tematyce)

https://youtu.be/gJnkjrHrags

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mniejszy brat mojego modelu , który remontowałem dla kolegi skończył niestety źle... Model ostatnio był u mnie, dostał nową dławicę i wał. Zaczęło to pływać na 10 celach szybko. Kręciło śrubę 50mm i zasilane było 10S8000 z lipoli Zippy. Niestety dziś kolega pływał i model stanął.. w Ogniu. Czy coś z niego będzie? Nie wiadomo, regulator i silnik na pewno są na złom jak i odbiornik . Zapaliła się jedna cela a od niej wszystkie 10... Tak bywa jak sprzęt chodzi w takich reżimach.

 

post-4076-0-04841200-1502392089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze czy sam kadłub ucierpiał, podobno jest pofalowany od ciepła a to raczej w przypadku takiego modelu źle. Model jest cały zakopcony,  z mojego doświadczenia wiem, że regulator i silnik na pewno będą zabite od tej temperatury. Paliło się 5 minut bo model był szczelny i mało tlenu miał no i stał na wodzie.. Szkoda, bo doprowadziłem tą łódke do fajnego stanu, dostała lakier, nowy wał, dławicę, zworę i naprawdę ładnie pływała. Dziwi tylko fakt, że lipo padło w 2 minucie pływania, gdzie nie miało jeszcze temperatury. Pękanie cel zdarza się u nas często, zwłaszcza pod koniec biegu gdzie puchną. Ale są wtedy już mało groźne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.