Skocz do zawartości

Seaducer Elektro


Rekomendowane odpowiedzi

Sebastian, będzie jeszcze jedno podejście, góra dostanie też pomarańcz . Te lakiery w warunkach domowych muszą schnać 3-4 dni, potem można je już szlifować- sypią się i oklejać bez uszczerbku dla nich. Polerowanie pastami wymaga utwardzania przez minimum 7 dni, chyba że wygrzejemy lakier. Wtedy ładnie się wybłyszczają i nie ciągną się.  Oczywiście dodam, że przed polerowaniem trzeba takie malowanie całe zmatowić papierem wodnym 2000-2500 uprzednio moczonym w wodzie kilka godzin. Jakość papieru ma tu decydujące znaczenie, marketowe sztywne odpadają.  Polecam papier Indasa Rhynowet  i 3M Wetordry. To są produkty pewne, trzeba je wymoczyć w wodzie a sam model musi być czysty i mokry. Wody ma być dużo i trzeba szlifować w jednym kierunku do pełnego zmatowienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model poskładałem i jutro definitywnie opuszcza moją modelarnie. Wymieniłem linkę wału bo była agonalna, tu serdecznie dziękuję kolegom od FSR za zorganizowanie takiej linki. Jest to średnica 4,76  a ja takiej nie używam. Linka jest w sam wał klejona klejem Loctite 638.  Dorobiłem też zworę , której nie było a jest ona podstawowym elementem bezpieczeństwa w modelu pływającym z tak mocnym napędem elektrycznym. To by było na tyle, zanosi się, że prawdopodobnie będę budować ten sam model dla siebie ale to temat na osobną relację...

Pozdrawiam Michał

post-4076-0-89571700-1492370645_thumb.jpg

post-4076-0-80426000-1492370660_thumb.jpg

post-4076-0-81035000-1492370686_thumb.jpg

post-4076-0-90787200-1492370700_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Moj model ma się dobrze, pływa na pokazach gdzie robi dobrą robotę, dzieciaki ochlapane wodą są wniebowzięte . Na razie nic się nie urwało ani nie ukręciło mimo sporej mocy napędu. Na pokazy na kanale miałem założoną śrubę o małym skoku, model na niej jest bardzo zrywny, doskonale przyspiesza ale nie jest  najszybszy bo i takiej potrzeby nie ma.

Foto Piotr K.

 

 

post-4076-0-53826900-1497596410.jpg

post-4076-0-36728800-1497596626.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator w małym modelu jest 180A, jest zapasu a zapasu.  Do łódek tego typu mniejsze regulatory kończą zazwyczaj źle. Mam taki sam kadłub, i silnik do niego ale inny. Być może pokażę budowę tej łódki. Dodam tylko, że mam silnik 1100 obrotów i planuję zasilać go 8S2P poprzez regulator jedyny słuszny Yep 180A. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, do łódek taki zestaw nie nadaje się. Silniki dedykowane do autek maja zbyt mały moment obrotowy. Trzeba pamiętać, że płynący w ślizgu model ma odmienne warunki  poboru prądu niż jadące autko. Skoki  poboru sa znaczne od prawie jałowego jak model wyskoczy do przeciążeniowego jak spadnie do wody. W rezultacie nasze silnki i regulatory są przeciążane od nominalnych parametrów mocno w górę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, ten silnik z tymi obrotami nada się do ślizgu. Obroty są po 4 cele li-XX do śruby od 40 do 44mm w półzanurzeniu. Regulatory oba jak najbardziej. Taki zestaw nadaje się do klasy mono 2 i pociągnie szybko model wielkości do 80 cm o wadze do 2,5 kg. Można przewidywać, że na każdą minutę pływania takim zestawem na pełnych obrotach potrzeba będzie około 1 amperogodziny. Te regulatory są już doskonale sprawdzone przez zawodników i są warte ceny. Są duże niewygodne do montażu i ciężkie ale są bardzo ok. Ja do dużych modeli osobiście upodobałem sobie Yep 180

https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-yep-180a-hv-4-14s-marine-brushless-speed-controller-opto.html

 

Jest to duży i ciężki kaliber ale pracuje bardzo dobrze, radzi sobie zarówno z silnikami 2 polowymi jak Lehner jak i wielopolowymi jak wszystkie chinczyki. Regulator jest ciężki do zabicia a reakcja modelu na gaz jest ostra taka jak lubię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.