Skocz do zawartości

Turnigy 9x dziwne wskazania


Mitar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam aparaturę Turnigy 9x oraz pakiet Turnigy 2650mAh 3S 1C Lipoly Tx Pack

 

Dziś postanowiłem sobie polatać, patrzę na aparaturę 11.1v no to myślę jeszcze polatam bez ładowania.

 

Podczas latania stery reagowały z dużym opóźnieniem lub wcale, jak się zbliżałem do siebie to było ok, w domu z nagrania zauważyłem że słychać czasami pik z samolotu.

Poprzednich kilka lotów zero problemów.

 

Pomyślałem ,że bateria słaba (jakieś 5h używania od pierwszego naładowania) ,

Pierwsze co zdziwiło mnie że, ładowarka na starcie pokazała 12.2v (aparatura 11.1v), ale mimo to ładuje...

 

Naładowało się tylko 600mAh i ładowarka pokazała 12.6v i więcej już się nie da doładować.

Wsadzam do aparatury , aparatura pokazuje 11.7v

 

Bateria uszkodzona? co mogę sprawdzić?, dodam jeszcze ,że pakiet był ładowany tylko raz po zakupie no i teraz drugi raz.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapewne w menu aparatury masz kalibrację, i tam należy ustawić wartość napięcia  w/g wskazań miernika .

 

No właśnie nie mam takiej kalibracji, pewnie chodzi o to co powiedział Paweł.

 

Jeżeli to radio ma oryginalny soft, to radzę się do tego przyzwyczaić. Ono tak po prostu ma. 

 

 

Da się jakoś wgrać inny soft? nie mam tu żadnej wtyczki usb itp.

 

 

Wolna reakcja na stery nie jest wynikiem słabego aku w nadajniku. To radio pracuje też na 2s, wiec zapas jest spory.

 

No właśnie dziwne to bo pakiet był rozładowany tylko 600mAh, 

mi to wskazywało na słabą baterię bo jak podlatywałem bliżej do siebie to wszystko wracało do normy jakby sygnał był za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.