Skocz do zawartości

Zamiana mode 1 na mode 2


skippi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post, najpierw trochę o mnie. Nazywam się Michał i mieszkam w Łodzi. Modele buduję od małego, tzn. jakieś 40 lat. Tylko że... w czasach licealnych ( lata ' 80 ), namiętnie latałem uwięziakami,. prostymi szybowczykami wolnolatającymi oraz kilka razy prostym górnopłatem z ruską aparaturą Pilot 4M. Potem była dłuuuga przerwa, aż syn poszedł do przedszkola. Wtedy popełniłem kilka balsowych latadełek dla przedszkolaka. Potem kolejna przerwa, aż kilka lat temu zbudowałem Salamandrę 2,4 m ( rozbita ) oraz dwa " pulkowniki "; takie coś na kształt szybowca, własnego pomysłu i zrobione z głowy, bez nawet jednego rysunku 1,54 m oraz półmakietę Żurawia 2 ( Kranich 2 ) 2,5 m. Prawie dokończone modele znowu trafiły na półkę aż do teraz. Niedawno dokończyłem to coś na kształt szybowca i próbuję ulotnić, przy okazji ucząc się pilotażu. Kilka kretów już zabiłem, samolocik latać za bardzo nie chce, chyba zwiększę SW i spróbuję znowu. :)

Teraz ad rem: jako stary dziad, mam również stare radia na 35 Mhz., Futabę Skysport i Sanwę Vanguard 4 ch. Sanwa niestety jest w mode 1. Pytanie zatem mam takie: da się to ustrojstwo przerobić/zamienić drągi na mode 2? Ew. czy ktoś się tego podejmie? 

Do niedawna w Łodzi był dobry sklep modelarski , gdzie miły pan właściciel chętnie służył radą i pomocą. Niestety z dniem 1 czerwca sklep uległ likwidacji i tym samym pozostałem sam ze swoimi problemami.

Jeszcze jedno: może znajdzie się jakiś Kolega z Łodzi albo okolic, który pomoże mi ulotnić Żurawia? Model konstrukcyjny, trochę pracy mnie kosztował ( choć lekko niechlujnie zrobiony ) i szkoda żeby zakończył życie w ciągu kilku pierwszych sekund.

 

pozdrawiam serdecznie - Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś kiedyś tam też miałem Vanguarda 4 ch. To radyjko nigdy mnie nie zawiodło. Nie pamiętam już dokładnie, ale zmiana mode wiązała się tylko ze zmianą blaszki od zapadki w środku. Rozkręć obudowę i będziesz wiedział  :) 

Co do reszty to niestety nie pomogę  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to radia bez komputera - to wystarczy otworzyc radio i zmienic sprezynke-trytytke z prawej manetki na lewa i juz jest mode 2. To Ty decydujesz, ktore serwo jest podpiete do ktorego kanalu - wiec nie ma stresu ze kiedys gaz byl na kanale 1 a teraz jest na 3 (albo cos w tym stylu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.