Skocz do zawartości

SYLWETKOWA TS -11 ISKRA EDF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów !

 

             Ze styroduru  wykonałem   model  " Iskry  " do  testów   środka ciężkości . Okazało się że po wmontowaniu napędu i wyposażenia   r.c. model lata  tak realistycznie  , że postanowiłem o tym   napisać i zachęcić miłośników "Iskry"  do budowy .  Poniżej kilka zdjęć .post-6784-0-59319100-1437675850_thumb.jpgpost-6784-0-97893500-1437675870_thumb.jpgpost-6784-0-80363400-1437675889_thumb.jpgpost-6784-0-80953200-1437675916_thumb.jpgpost-6784-0-16000500-1437675941_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Właśnie jestem na etapie rzeźbienia iskierki z zestawu aircombat . Mam kilka uwag dotyczących twojego modelu jeśli posiadasz pierścień który montowany jest na czoło wiatraka to koniecznie załóż zwiększy się automatycznie ciąg turbina zacznie pracować o wiele ciszej i wydajniej... Z tego co widzę jest to turbina 70mm więc zalecam zrobić zwężkę na wylocie chociażby z kubka papierowego czy też plastikowego zmniejszającego przekrój turbiny na wylocie do 56mm nie mniej nie więcej poprawi się z automatu ciąg i oczywiście prędkość modelu... tak swoją drogą mógłby kolega napisać co nie co o wyposarzeniu jaki pakiecik itp... pozdrawiam.


rozumiem że duża iskierka w innym wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy !

 

         Już od dobrych kilku dni Iskra lata    ze zwężką i pierścieniem  , zdjęcia są z pierwszego dnia próbnych  lotów .

 

Impeler to GWS -64  +   regulator 30 A  +  pakiety  3 cele  o poj. 1300 mAh. Wmontowałem to co miałem  pod ręką.

 

W takiej konfiguracji lata około 10 minut.  Tak jak  wspominałem wcześniej model budowałem z myślą  o sprawdzeniu położenia SC w locie

,więc nie przykładałem się specjalnie .

 

 

                                                 Pozdrawiam Lucjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.