Skocz do zawartości

Wyłączanie obslugi kółka ogonowego w MZ 24 hott


Domin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Czy może mi ktoś z szanownych Panów podpowiedzieć

Jak wyłączyć obsługę koła ogonowego po złożeniu podwozia? W aparaturze graupner mz24 hott

Podwozie pneumatyczne z z obsługa steru kierunku i kolka ogonowego na osobnych serwach

Chodzi o to ze po złożeniu podwozia nie ma miejsca na wychyły kółka. Najprawdopodobniej serwo by się "spaliło "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza  jest Ok,  mikser działający w fazie podwozie wypuszczone.

Ale co z klapami.Klapy w makiecie zawsze robię na fazach. Znacznie ułatwia to trymowanie.

Problem że masz zazwyczaj, klapy do startu, lodowania i schowane, podwozie musisz schować i wypościć z dowolnymi klapami. Wiec ja przy klapach podwozie  chował bym  jednak innym przełącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy na fazach to banalne dobranie mixa wysokość- klapa. Jak masz ustawiony trymer oddzielnie dla faz, nie globalny, to w pierwszym locie trymujesz model w każdej fazie i po wszystkim. Jak robisz mix klapa wysokość bez faz to dobieranie go (mixa) może potrwać kilka lotów. Są modle gdzie klapy nie powodują ani nurkowania ani zadzierania, ale to rzadkie, więc taki mix to dla mnie podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazy lotu mnie nie bardzo interesują (wstyd się przyznać ale lenistwo w stosunku do czytania instrukcji obslugi nadajnika bierze gore)????, nawet nie miksuje wogole niczego w p47 o ROZP 2060 mm latam bez żadnego miksu, bez faz lotu, ( w zakrętach używam kierunku za każdym razem)

 

Aby unaocznić

 

https://youtu.be/EED5HqwlXRg

 

 

 

także raczej użyje rozwiązania z pierwszej wypowiedzi czyli miks steru kierunku włączany po wypuszczeniu podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.