Skocz do zawartości

APM 2.6 Problem z ustawieniem kompasu


Mitar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś pierwszy raz polatać , latadło to 450 z APM 2.6 i zewnętrznym GPS na pokładzie.

 

Ponieważ kopter strasznie dziwnie zachowywał się podczas każdego trybu związanego z GPS (zamiast stabilizować uciekał po okręgu) postanowiłem zbadać sprawę w domu.

 

Po pierwsze to kompas pokazuje o jakieś 40 stopni źle mimo kilkukrotnej kalibracji.

GPS pokazuje dobrą lokalizację

Góra dół, przechyły prawidłowe

 

Teraz najdziwniejsze, wersja APM którą kupiłem podobno nie ma wbudowanego kompasu i ma wykorzystywać zewnętrzny kompas.

Ale po podpięciu MissionPlannera pokazuje zmianę kierunku po poruszaniu APM a nie GPS, tak jakby olewał kompas z GPSa.

Znalazłem jakiś filmik na necie który pokazywał co trzeba zrobić aby aktywować kompas na GPS (Przecięcie nożem połączenia), nic to nie dało.

Co ciekawe jak odłączę GPS to MP pokazuje Compass bad health, po podłączeniu jest ok, ale i tak zmianę widać po poruszaniu APM a nie GPS.

 

A jeszcze jedna rzecz, w MP w w statusie mx,my,mz zmienia się jak ruszam GPS, ale tak jak pisałem wcześniej w HUD zmiany widać już tylko po poruszaniu APM.

 

Ma ktoś pomysł jak aktywować kompas z GPS? podejrzewam ,że załatwiło by to też sprawę z błednymi wskazaniami.

 

APM+GPS taki: http://www.aliexpress.com/item/APM2-6-915Mhz-ArduPilot-Flight-Controller-APM-2-6-Ublox-6M-GPS-w-Compass-PM-3DR/2051170271.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Miałeś racje z tą aktywnością słońca, tyle że nie miała ona wpływ na sprzęt tylko na moją głowę :)

 

Okazało się,że on mi pokazywał kierunek w stosunku do APM ,czyli jak kręciłem APM to zamiast pokazywać cały czas ustaloną pozycję z kompasu GPS to on mi pokazywał kierunek z uwzględnieniem obrotu APM.

Wychodzi na to ,że to APM jednak ma jakiś kompas w sobie.

 

Różnicę tych 40 stopni załatwiłem poprzez obrót anteny GPS, niby to samo można zrobić parametrami ale wolałem już tam nie grzebać.

Temat raczej zamknięty, sorki za zaśmiecanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam,
Przy próbie konfiguracji kompasu zewnętrznego z APM 2.6 wyskakuje błąd: Compas 1 error: 99
Nie mam tych białych kropek, których ilość zazwyczaj powiększa się wraz z postępem kalibracji kompasu.
Poza tym przy obracaniu kompasu zgodnie z komunikatem...osie układu współrzędnych na ekranie nie poruszają się.
Nie można skalibrować kompasu i wyst. komunikat głosowy: bad compass help.
Co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.