Skocz do zawartości

Hydroufolot i Hydroufolot II


Pietuh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zawsze miałem modele które mogły startować z wody to przyszedł czas na wielowirnikowca.
Elektronika to wiadomo zawsze się coś założy, gorzej z ramą.
Po długich poszukiwaniach i rozpatrzenia opcji aby sklecać coś samemu wybór padł na http://dexmodels.co/dex-mini-quad/
a właściwie to na jego bliźniaka Ky-Qad w cenie trzykrotnie mniejszej od tego z linku, a konkretnie kupiony na wyprzedaży w ABCrc.
Ponieważ są identyczne będę się posiłkował opisami Dexa bo o Ky-Qad świat milczy, widocznie znowu tajna militarna produkcja ;)
Zamontowałem wyposażenie trochę na wyrost, ale takie miałem w szufladzie, konkretnie podróbki DJI E-300
Silniki 920kV
Regle 18A opto
Śmigła 8"
Kontroler typu najtaniej, najprościej czyli Thunder QQ Super u nas mało znany ale na świecie na nim latają
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2127758&page=6

Zasilanie 2200-3000mAh
Link RC 9xr + frsky

Docelowo FPV z Mobiusem w wodoszczelnej obudowie.
Ponieważ miejsca w pudle bardzo mało przymiarka i ustawienie odbyło się na "stole montażowym"

post-10282-0-82989800-1440155243_thumb.jpg

i przełożone do ramy

post-10282-0-84015000-1440155332_thumb.jpg

 

Waga bez baterii 520g
 
Dzisiaj miał odbyć się pierwszy lot ale z przyczyn technicznych muszę go odłożyć do przyszłego tygodnia.
Jeszcze dwa filmy reklamowe, ten crash test wydaje się nie naciągany bo rama rzeczywiści jak dzwon, drugi to już życie pokaże :rolleyes:

 

 


 
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wodny ufolotek oblatany, nie obyło się bez przygód bo jak zwykle pierwszy start w domu, a rewersy odwrotnie więc przy okazji

test czy rzeczywiście taki mocny. Mocny.

Ze względu na protesty mojej kobiety (chyba czas zmienić) dalsza część lotów na świeżym powietrzu.

Kontroler bez rewelacji ale lepiej jak np. Hubsan. Czasy lotu zapowiadają się dosyć ciekawie, ale to jeszcze kwestia przyszłości..

Po testach z nurkowaniem planuję założyć mu całe wyposażenie P 1.1.1 bo ma tylko czytać i pisać nie umieć ;)

Małe porównanie z dawcą organów

 

post-10282-0-19070800-1440350681_thumb.jpg

 

En face

 

post-10282-0-14151200-1440350880_thumb.jpg

 

Ponieważ Michał mnie trochę "podrzucił": z tym napędem a ja przyjąłem wezwanie, to żeby nie było że rzucam słowa na wiatr ;)

post-10282-0-56281200-1440351085_thumb.jpg

 

Oczywiście jako wymienna opcja.

 

CDN

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wodą się nie martwię, tylko chłodzeniem tego wszystkiego w zamkniętej szczelnej puszce, jeżeli chodzi o zabezpieczenie elektroniki

przed wilgocią to chcę zastosować to http://abc-rc.pl/Nano-Protech-Electric bo ze zdobytych informacji ten film reklamowy to nie ściema

Może ktoś stosuje i się podzieli wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poleciał, z SJ4000 w wodoszczelnej obudowie i baterii 2200aMh waga 1000g czas lotu 10-12min.  Do środka trudno już cokolwiek włożyć a jeszcze GPS i nadajnik video :rolleyes:

Obawy o brak wentylacji okazały się tylko obawami bo pomimo wysokich temperatur w środku nic się nie grzeje, zabezpieczyłem tylko to co na zewnątrz czyli silniki i moduł led.

Następne testy podczas ulewy, jeżeli kiedykolwiek się jeszcze zdarzy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba widzę, że nawet bez dodatkowego silnika da się tym przemieszczać na wodzie.

 

Chyba najtrudniej teraz będzie znaleźć jezioro z na tyle czystą wodą, żeby coś można było zobaczyć :)

 

To są jakieś specjalnie zabezpieczone silniki czy z założenia woda nie robi problemu dla tego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, od października-listopada woda robi się klarowna, silniki i moduł led popryskałem Nano-Protech  i led zanurzony pod wodę działa a silniki chodzą

pod wodą bez zabezpieczeń ale ten środek świetnie smaruje łożyska no i po kąpieli z dwie minutki w zawisie żeby osuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgląd obrazu w tych zabawkach jest konieczny więc mała próba

 

post-10282-0-34283400-1441552864_thumb.jpg

 

naczyniem proszę się nie sugerować, tam naprawdę jest woda ;)

Po dwóch godzinach moczenia uznałem, że będzie OK więc zakładam.

Jeszcze jeden film, tym razem typowa łódź podwodna

 

 

I to by było na tyle....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczarowana kraina i podwodny patrol rewelacja! uwielbiam takie klimaty... :P

filmy świetne  :) .gdzie są tak czyste wody?

Jez. Drawskie, ale jeszcze dwa tygodnie temu była zielona zupa, widoczność robiła się dobra na początku października i wtedy jest dosłownie nalot

nurków bo woda bardziej klarowna jak na ciepłych wodach.

edit:

PS Zauważyłem, że lubisz też żeglować, i ten pomysł z przesunięciem płetwy znakomity ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt. Obecnie dostępne środki zabezpieczają elektronikę, ale nie miejmy złudzeń, chyba lepiej jej nie moczyć.

W hydroufolocie silniki pracują pod wodą zabezpieczone tym preparatem, podobnie zabezpieczyłem kamerę do podglądu

czyli silikon i spryskanie wszystkiego Nanoprotechem, a jak długo to pożyje to zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Druga wersja Hydroufolota prawie na ukończeniu, ale wystąpił mały problem, otóż po chwili lotu zbacza na boki i lubi sobie fiknąć koziołka we wszystkich trybach lotu GPS, Atti, Acro.

Przypuszczam, że to jeden z regulatorów lub silników niedomaga, macie jakiś pomysł jak to sprawdzić?

Setup to Fajtom P1 przełożony do pływającej ramy czyli na Nazie V2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czasem jakiś zimny lut?

W Pixie/APM można sprawdzić w logach czy podczas problemu z silnikiem lub reglem daje on na określony kanał max sygnał próbując przywrócić poziom, i po tym można poznać awarię tych elementów.

Jest coś takiego w nazie?

 

Może podepnij APM jak amsz i sprawdz czy będziesz miał to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.