Skocz do zawartości

Weatronic BAT 64


Pułkownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Michał, dziś ukazał się nowy soft 6,09. Pliki wraz z instrukcja do pobrania na stronie Weatronic. Musisz wysłać maila aby otrzymać login  i hasło .Po wgraniu softu do nadajnika trzeba też dokonać upgrade softu w odbiorniku. Teraz robi się z nadajnika. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Michał,

ze względu na brak   odpowiedniej pogody do latania wczoraj oprogramowałem na nowo Toxica. Teraz mam dodatkowo włączane osobnym przełącznikem  klapy do lotek  do ciasnego zakrętu. Zgłębiłem także temat butterfly. Ustawiłem inaczej funkcję kompensacji wysokości przy otwieraniu drążkiem Butterfly. Aktualnie wychylenia steru wysokości w dół są niezależne od ustawień wysokości w funkcji i mogę  w Butterly ustawiać wartość wychylenia wysokości w dół tyle ile wymaga model do poziomego lotu w całym zakresie Butterfly. To oczywiście nie jest liniowa zależność i musiałem zmodyfikować krzywą. Zgrałem plik na pendrive i w razie konieczności mogę Ci wysłać mailem abyś mógł go zmodyfikować do swoich potrzeb.

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu...

Der deutsche Elektronikproduzent PowerBox-Systems GmbH mit Sitz in Donauwörth hat per 01.04.2016 die insolvente weatronic GmbH übernommen. Diese Nachricht ging durch die Medien und viele Modellbauer setzen in diese Übernahme große Erwartungen. Ausschlaggebend für das Engagement bei weatronic war eine Erweiterung der bestehenden Produktpalette mit einem hochwertigen Fernsteuersystem.

 

Nach dem Kauf der weatronic GmbH zum Stichtag 1.4.2016 waren Elektroniker und die Geschäftsführung von PowerBox Systems in Berlin - Wildau und verschafften sich tiefere Einblicke in die technischen und wirtschaftlichen Hintergründe des Unternehmens. Nach umfassender Sichtung des Bestandes und intensiven Gesprächen mit Mitarbeitern von weatronic kam man zu dem Ergebnis, dass eine Weiterführung der weatronic Produkte ohne vorherige umfassende Überarbeitungen der gesamten Strukturen leider nicht nahtlos möglich ist.

 

PowerBox-Systems wird deshalb schnellstmöglich die gesamte Produktpalette überarbeiten. Verständlicherweise kann ein genauer Zeitpunkt für einen Neustart noch nicht genannt werden.

 

Aus organisatorischen und haftungstechnischen Gründen wird auch kein Service für weatronic Produkte mehr stattfinden. Ein externer Partner, der die noch lagernden original weatronic Empfänger und Zubehörteile vertreibt, wird noch gesucht.

 

PowerBox-Systems bedauert diese notwendige Entscheidung zutiefst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Weatronica były tak dobre, że niewiele osób było na nie stać więc Weatronic stał się niewypłacalny i zakupiła go firma PowerBox-Systems GmbH, która zabrała się za uzdrawianie procesów bzinesowych przejętej firmy Weatronic aby zrobić z niej dochodowy biznes. Produkty Weatronica nie będą serwisowane. W dużym skrócie z google translatora, a większa połowa wymyślona przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Weatronica były tak dobre, że niewiele osób było na nie stać więc Weatronic stał się niewypłacalny i zakupiła go firma PowerBox-Systems GmbH, która zabrała się za uzdrawianie procesów bzinesowych przejętej firmy Weatronic aby zrobić z niej dochodowy biznes. Produkty Weatronica nie będą serwisowane. W dużym skrócie z google translatora, a większa połowa wymyślona przeze mnie.

 

Rozumiem ze piszac "niewiele osob bylo na nie stac" masz na mysli PL.W swiat poszlo tego sprzetu sporo.

Serwis jest faktycznie zawieszony,ale chyba PowerBox cos z tym zrobi,szkoda ze to akurat teraz na poczatku sezonu.

Podobnie bylo z Graupnerem,chyba nie ma powodu do paniki.PowerBox jak sam podaje potrzebuje troche czasu zeby temat ogarnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby pana Koca było tylko hobby bez podstaw biznesowych. I szkoda ze sie skończyło.

Wiesku - jesli chodzi o wpis "niewiele osób" tu sie z Tobą zgodzę ;) o resztę to juz nie bardzo patrząc na to jsk aparatura jest zrobiona (drogo i solidnie) serwis dla PB może być pasmem poważnych kosztów. Koszt produkcji GR w porównaniu WT to drobiazg.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był modelarzem z pasją. I z tej pasji powstały bardzo zaawansowane radia BAT. Nie tanie w produkcji i w niewygórowanej cenie. Dla niego minimalny zarobek lub pewna strata były wkalkulowane w biznes/hobby, bo mógł sobie na to pozwolić. Nowy właściciel jsk widać juz nie. Jesli dział byłby dochodowy lub rokował by w niedalekiej przyszłości rozsądną zyskowność, to na pewno nie było by takiego zamieszania ze strony nowego właściciela.

Zaprzestanie serwisowania produkowanych urządzeń nie rokuje dobrze. W każdej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Bat 64 zostawiony wyłączony na dłużej rozładowuje sam swój akumulator?

Bat 60 odłożony podczas przerwy zimowej na 2 miesiące umarł kompletnie i nie reagował na włącznik zasilania. Podpięty do ładowarki również nie dał żadnych oznak życia. Dopiero po jakimś czasie dioda ładowania zaczęła nieśmiało się zapalać. Po naładowaniu działa już poprawnie, ale trochę lipa, że ma minimalny prąd samorozładowania, kiedy konstrukcja radia uniemożliwia wypięcie akumulatora na czas przechowywania. Ogniwa LiJon są wlutowane w płytkę z elektroniką :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

No niestety kto kupił nadajnik WEA ten nieźle pożałował :blink:

Teraz firma która przejęła upadły Weatronic, poprawiła to co było skopane, zmienił to co było nieekonomiczne i wypuściła dość ciekawe radio o sporych możliwościach.

Ceny i wymiary odbiorników zrobiły sie akceptowalne

 

https://www.powerbox-systems.com/produkte/fernsteuersystem/core.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.