Skocz do zawartości

PZL 26 (napolskimniebie.pl)


Vesla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dzień zabawy z żywicą. Robię maskę silnika. Dwie warstwy tkaniny 35g/m2. Pojedyncza warstwa rozchodzi się w rękach ☺.

Żywica mieszana 1:1. Całkiem fajnie się nakładała i przez cały czas nie miałem problemów z gęstnieniem żywicy.

Model maski (kopyto) wypastwowałem pastą z woskiem i do boju.

Jeszcze nie wiem czy lubię bawić się żywic, zobaczymy jak zdejmę maskę z formy.

post-14841-0-00700600-1457119388_thumb.jpg

post-14841-0-71270800-1457119475_thumb.jpg

post-14841-0-95059600-1457119511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dwie warstwy tkaniny 35 g/m2 to mało...  Żeby laminat był jako tako sztywny, to w sumie powinno tam być 180 - 200 g/m2 szkła - czyli 5-6 warstw takniny 35 g/m2. Inaczej będziesz miał wiotką folię, a nie laminat. 

Możesz mieć też problem ze zdjęciem z formy. Mogłeś sobie z tym poradzić wklejając dodatkowy klocek w miejscu, gdzie będzie wychodził wał silnika i nie laminując tam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w myślach mi czytacie. o to chciałem zapytać. Właśnie zdjąłem maskę. Trochę to trwało ale zeszła. Delikatnie podważałem od środka tępym zaokrąglonym nożem i ogrzewałem suszarką.

Z boków jest miękka jak butelka pet, ale sprężysta i powraca do kształtu po ugięciu. Przód ma 4 warstwy i jest sztywny. Ale jutro założę kolejne dwie warstwy.

Na obecną chwilę masa maski wynosi 17g.

post-14841-0-83800200-1457129286_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj co najmniej 3 warstwy. Weź pod uwagę, że będziesz potem jeszcze to mocno szlifował.

(Jeśli  będziesz to robił w domu - odbierz od reszty domowników pisemne oświadczenie, że Cię nie zlinczują ;) Szlifowany laminat pyli jak jasna cholera...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to jest:

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/Kleje-wypelniacze-i-inna-chemia-modelarska/Zywice/ZAP-PT-41-4-fl-oz-118-ml-Z-POXY-Finishing-Resin.html

 

Pewnie jakiś wypełniacz razem z utwardzaczem jest, żeby mieszało się w proporcjach objętościowych 1:1.

 

@ Wiesiek, jakby CI się laminowanie spodobało, to na przyszłość polecam jakąś żywicę l285, ostatnio używałem takiej i jestem zadowolony z efektu: http://rcpro.pl/product-pol-2430-Klej-Zywica-Epoxydowa-do-laminowania-L285-100-40g.html

Będzie lżej i troche taniej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesza się 1:1. Co do innych żywic to będę musiał zamawiać. W sklepach kiepski wybór. Ale już mi się technika podoba. Tylko z warsztatem kiepsko, miejsca brak na takie wariactwa. Laminowałem na podłodze w kuchni. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska zdjęta z formy. Oczywiście wróciła na formę do czasu całkowitego utwardzenia. Waga maski 35g. Boczne ściany po 4 warstwy, dół maski 5 warstw, przód 7 warstw. Jutro pierwsze szlifowanie. BTW czym szpachlujecie takie laminaty? Szpachlówka samochodowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabrzmi dziwnie, ale ja małe nierówności w kompozytach łatam cyjanoakrylem i sodą oczyszczoną (taka ze sklepu spożywczego).

Działa to tak, że sypie się sodę w nierówność, i kropi cyjanoakrylem. Reakcja zachodzi momentalnie (trzeba uważać, żeby się nie poparzyć).

Taka skorupa jest bardzo przyczepna, dobrze się szlifuje i daje się polerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem szpachlówkę samochodową.

Co do maski, hmm. Gdzieś mi to uciekło. :-(

A tak naprawdę to martwię się o miejsce na silnik. Maska jest wąska i powinien wejść tam na styk. Gdybym zrobił jak w oryginale było by ciasno. Maskę robię po to aby nie było widać silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska zrobiona. Wyszło 30g. Otwory powycinane. Maska będzie wsuwana na część dziobową. Oczywiście wiele z części dziobowej nie zostanie. Pod maską będzie silnik i ESC. Powietrze będzie wylatywać z tyłu maski przez "skrzela". Widać to na ostatnim zdjęciu. W oryginale było podobnie.

 

post-14841-0-78649500-1457565948_thumb.jpg

post-14841-0-86369900-1457566086_thumb.jpg

post-14841-0-78926700-1457566209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym. Ale taką maskę dorabianą będzie widać. Chcę żeby była w jednym kawałku. Do jastrzębia musiałem dodać 40g pod silnikiem. Może tutaj wystarzy masa samej maski. Zresztą do końca jeszcze daleko i kto wie może zmienię plany. Maska nie jest elementem nośnym można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.