Skocz do zawartości

Pioneer 1400 - problem z programowaniem regulatora.


squa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam problem z zaprogramowaniem regulatora stockowego w modelu.

 

Po pierwszym podłączeniu regulatora do pakietu silnik nie reagował, serwa oczywiście wszystko ok.

 

W którymś temacie o Pionieerze znalazłem instrukcję programowania regulatora, mianowicie:

Ustawienie maksymalnego wychylenia drążka gazu

1. Włącz nadajnik, ustaw drążek gazu na maksimum.

2. Podłącz pakiet zasilający do regulatora i zaczekaj 2 sekundy.

3. Usłyszysz dźwięk „piiiiip” oznaczający że regulator zapamiętał maksymalne wychylenie drążka gazu”.

4. Przesuń drążek gazu do minimum i zaczekaj 1 sekundę.

5. Usłyszysz dźwięk „pip-pip” oznaczający że regulator ustawił minimalne położenie drążka gazu.

6. Można uruchomić silnik przesuwając drążek gazu.

 

 

Robię dokładnie tak, a model robi dokładnie odwrotnie czyli maximum wykrywa jako minimum i po programowaniu ustawia minimum drążka jako maximum dla silnika...

 

Nie, nie mam ustawionego reversu. Nie, przestawienie reversu nic nie daje.

 

Czy coś robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak, ta sama sytuacja  :blink:


Okej. Problem nie rozwiązany, ale naprawiony. Ustawiłem revers przepustnicy i zacząłem programowanie "od d*py" strony. Zaprogramował się. I wszystko działa. Z tym że muszę po prostu pamiętać że mam ustawiony revers na przepustnicy w razie podłączania do innego modelu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Panowie czy ktoś z Was ma wiedzę na temat stockowego regulatora do Pioneera 1400? Generalnie chciałbym włączyć hamulec silnika i nie wiem jaka jest kolejność opcji w trybie programowania. Ktoś pomoże?

 

Edit:

 

Dla potomnych, na piechotę sprawdzałem opcje programowania i doszedłem do poniższych wniosków:

 

- hamulec jest ukryty pod jednym sygnałem beep ---> wejście i zaprogramowanie na beep-beep

- beep-beep-beep-beep - prawdopodobnie próg zadziałania cut-off

- beeeeeeep - soft start silnika

- beeeeeeep beep beep - przywrocenie ustawien fabrycznych

- beeeeeeep beeeeeep - wyjscie z programowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.