Skocz do zawartości

Fokker DR1 Parkflyer


miros18

Rekomendowane odpowiedzi

Hej że tak troszkę odświeżę temat ;)marcelizor, model super wygląda jest piękny :( RWD skończone więc szukam czegoś innego i właśnie fokker mnie urzekł i tak się zastanawiam czy może nie wykonać go z EPP 10 mm ? Co sądzicie ? Choć na dzień dobry nasuwa się problem jak na razie znalazłem płyty epp 600x450 choć jeszcze można trafić 800 x 600 a rozpiętość skrzydeł to jakieś 900 mm z groszem czyli płyty braknie i tu czy wykonując skrzydło z dwóch kawałków EPP nie będzie za bardzo osłabione ? Choć EPP dużo wybaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

przemo z EPP 6-8mm będzie optymalne, tylko powiększ trochę powierzchnię nośną skrzydeł, zwiększając cięciwę kilka centymetrów. Jeśli będziesz wklejał pręty lub płaskowniki węglowe w skrzydła, to płat sklejany z dwóch kawałków EPP nie będzie zbyt osłabiony, dużo fimr produkujących modele z EPP właśnie tak robi, popatrz np. na modele Valachia-Air Models czy MSComposit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo z EPP 6-8mm będzie optymalne, tylko powiększ trochę powierzchnię nośną skrzydeł, zwiększając cięciwę kilka centymetrów. Jeśli będziesz wklejał pręty lub płaskowniki węglowe w skrzydła, to płat sklejany z dwóch kawałków EPP nie będzie zbyt osłabiony, dużo fimr produkujących modele z EPP właśnie tak robi, popatrz np. na modele Valachia-Air Models czy MSComposit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo z EPP 6-8mm będzie optymalne

W sumie w planach jest depron 6 mm więc EPP 6 mm będzie w sam raz ... tak na chłopski rozum więc nawet nie potrzebnie pytałem :mrgreen:

tylko powiększ trochę powierzchnię nośną skrzydeł, zwiększając cięciwę kilka centymetrów

a możesz wytłumaczyć dlaczego ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo z EPP 6-8mm będzie optymalne

W sumie w planach jest depron 6 mm więc EPP 6 mm będzie w sam raz ... tak na chłopski rozum więc nawet nie potrzebnie pytałem :mrgreen:

tylko powiększ trochę powierzchnię nośną skrzydeł, zwiększając cięciwę kilka centymetrów

a możesz wytłumaczyć dlaczego ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo z EPP będzie delikatnie cięższy, czyli szybszy, więc dodatkowa powierzchnia go zwolni. Poza tym po RWD-5, o którym pisałeś, wnioskuję, iż jesteś początkującym, więc te "spowolnienie" modelu Ci się przyda :D To, co jest na planach, jest zrobione tak, aby przypominało prawdziwy samolot, z powierzchnią nośną również, a całkiem niepotrzebnie, kosztem tej "półmakiety" można co nieco powiększyć i poprawić właściwości lotne, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo z EPP będzie delikatnie cięższy, czyli szybszy, więc dodatkowa powierzchnia go zwolni. Poza tym po RWD-5, o którym pisałeś, wnioskuję, iż jesteś początkującym, więc te "spowolnienie" modelu Ci się przyda :P To, co jest na planach, jest zrobione tak, aby przypominało prawdziwy samolot, z powierzchnią nośną również, a całkiem niepotrzebnie, kosztem tej "półmakiety" można co nieco powiększyć i poprawić właściwości lotne, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hmmm.Wlasnie ostatnio szukajac samolotu do zrobienia z WWI,natrafilem w necie na ten temat,(angielski)i od razu zabralem sie do zrobienia tego fokkera.Widze,ze tutaj, temat troche zastygl,wiec mam nadzieje ze go troche przywroce.Moj fokker jest juz prawie pomalowany,zostala jak dla mnie rzecz newralgiczna.mianowicie,pakiet elektryczny.Zrobie pare fotek to zamieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.