Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akrobat 220 cm styro + laminat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze
  • Imię:Damian

Napisano 29 December 2015 - 20:19

Witam po dłuższej przerwie.

Skończyłem kadłub i stateczniki, pozostało zrobić skrzydła i parę drobnych rzeczy, miałem trochę czasu więc zacząłem malować kadłub.

Załączone miniatury

• IMG_00701.JPG
  • IMG_00771.JPG
  • IMG_00881.JPG
  • IMG_00891.JPG
  • IMG_00921.JPG
  • IMG_00931.JPG
  • IMG_00951.JPG

• 1

#22 Xan86

Xan86
  • Modelarz
  • 340 postów
  • SkądKęty
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 December 2015 - 20:28

Coś to to tam napisał??? Bo się doczytać nie mogę :P  Ogólnie efekt fajny ;)

• 0

#23 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze

Napisano 29 December 2015 - 20:30

SAVAGE  litery gotyckie

• 0

#24 skuter

skuter
  • Modelarz
  • 231 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza
  • Imię:Tomek

Napisano 30 December 2015 - 11:56

I jak ty teraz kołpak pomalujesz do takiego podziału barw na masce ;) .

Bardzo ładna robota. Czym malujesz i jakimi farbami?

• 0

#25 BigBen

BigBen
  • Modelarz
  • 61 postów
  • GG:
  • SkądImielin
  • Imię:Jacek

Napisano 30 December 2015 - 12:37

Damian, zmierzyłem skrzydło SU29. Cięciwa na końcówce to 280mm, przy kadłubie 550mm. Chyba masz zapchaną skrzynkę forumową, bo nie mogłem wysłać wiadomości.

• 0

#26 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze

Napisano 30 December 2015 - 19:49

Dzięki Jacek, zaraz sprawdzę skrzynkę.

Tomek, farby to spraye CARSA  samochodowe, wtryskuje je do zbiornika aerografu i na koniec spray bezbarwny też carsa, kołpak będzie węglowy  krilla z modelu ultimat, właśnie dzisiaj przyszedł.

Dzisiaj pomalowałem ster kierunku i skończyłem malować maskę.

Załączone miniatury

• 067.JPG
  • 058.JPG
  • 051.JPG
  • 058.JPG
  • 047.JPG
  • 049.JPG
  • 044.JPG

• 1

#27 kogutos

kogutos
  • Modelarz
  • 301 postów
  • SkądLBN
  • Imię:Tomek

Napisano 30 December 2015 - 20:52

Ale czad!!!! Szachownica jest mega!

• 0

#28 micro

micro
  • Modelarz
  • 425 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Roman

Napisano 30 December 2015 - 21:24

Efekt wizualny- super :) .

• 0

#29 Irek potocki

Irek potocki
  • Modelarz
  • 174 postów
  • SkądRumia
  • Imię:irek

Napisano 30 December 2015 - 21:52

Noooo Damian to szlifowanie masz jak w banku a i  dojdzie tobie jeszcze malowanie szukam sprawnych rąk i widzę że znalazłem

• 0

#30 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze

Napisano 31 December 2015 - 09:23

Irek makiety trzy metrowej jeszcze nie robiłem, no i ta odległość Katowice-Gdynia nawet nie będziesz mógł mi cokolwiek doradzić jak i co robić,  a w budowie gigantów jesteś geniuszem, więc budowa modelu pozostanie tobie, ja mogę go pomalować, wpadniesz do mnie z żoną na kilka dni, może latem przed jakimś piknikiem u nas i wtedy go pomalujemy a za razem wyskoczymy na piknik Żar, NT, lub jakiś inny.

• 0

#31 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze

Napisano 09 January 2016 - 19:44

Trochę czasu minęło, ale coś tam pogrzebałem przy modelu.

Rury skrzydeł a za razem dźwigary gotowe, dzisiaj zacząłem robić skrzydła.

Załączone miniatury

• 003.JPG
  • 036.JPG
  • 033.JPG
  • 001.JPG
  • 007.JPG
  • 010.JPG
  • 013.JPG

• 1

#32 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze

Napisano 15 January 2016 - 18:53

Witam, jedno skrzydło przygotowane do malowania.

Załączone miniatury

• 001.JPG
  • 002.JPG
  • 003.JPG
  • 004.JPG
  • 005.JPG

• 1

#33 Chuck Yeager

Chuck Yeager
  • Modelarz
  • 95 postów
  • SkądWyry
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 January 2016 - 23:35

Przepiękna robota! 

Z Orzesza do Wyr rzut kamieniem, więc chyba się zapiszę na kurs pracy aerografem.

Jak na razie to mam bardzo podstawowe umiejętności w tym zakresie.

W jaką wagę celujesz do lotu? Czy taka technologia wykonania nie powoduje nadmiernego wzrostu wagi?

Pozdrawiam

Łukasz

• 0

#34 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze

Napisano 16 January 2016 - 09:33

Łukasz z Orzesza do Wyr to faktycznie rzut beretem, ale ja mieszkam nawet bliżej bo w dzielnicy Zgoń.

Model faktycznie wyjdzie cięższy od modeli  klasy 2200 mm, ale w trakcie pracy okazało się  że rozpiętość modelu zrobię  2360 mm a długość z kołpakiem 2270 mm i co za tym idzie ? silnik do wymiany na większy z DA 50cc na DA 70cc bokser, co do wagi to po wstępnym ważeniu myślę że wyjdzie trochę powyżej 9 kg.ale to się jeszcze zobaczy na końcu budowy.

• 0

#35 Exu

Exu
  • Modelarz
  • 44 postów
  • SkądPiaseczno i okolice
  • Imię:Piotr

Napisano 18 January 2016 - 12:42

Witam

Panie Damianie malowanie naprawdę extra, ładne cieniowanie :) ogon wyszedł bardzo fajnie.

Ja natomiast nie malowałem nigdy styropianu i mam pytanie, jak zostało wyprowadzone skrzydło, z postu 32 gotowe do malowania, jak uzyskana została tak ładna gładka powierzchnia. Szpachla natryskowa ?? :huh: i gotowe, czy jeszcze coś przed tym ?? Rozumiem że farba samochodowa nałożona bezpośrednio na styropian czy depron topi materiał ?

Czy spray podany bezpośrednio do aerografu nie zapycha dyszy ? jaka dysza jest do tych farb używana 0,2, 0,5 ?

Co do samych farb CARSE dupli-color widzę że Motip macza tam palce a to dobrze świadczy, ^_^ jedynie paleta dość skromna ale mają ciekawe kolory kameleon --- http://www.pielegnow...dupli-color?p=2 Jak rozumiem po malowaniu lakier bezbarwny, nakładany bezpośrednio z puszki i pozamiatane. 

Co do modelu, natarcie zostało wzmocnione listewka, a jak wykonano proste otwory w rdzeniu na rurę od skrzydeł ?

Pozdrawiam

Piotr

• 0

#36 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze

Napisano 18 January 2016 - 20:26

Witam.

Skrzydło i cała reszta modelu zostało pokryte tkaniną szklaną i żywicą, następnie drobne szpachlowanie,  dysza do malowania 0,2 mm akurat lakiery Carsa nie zapychają aerografu, lakier bezbarwny prosto z puszki, ale dwie pierwsze warstwy należy delikatnie napylić aby nie rozpuścił cieniowań malowanych aerografem. 

Rdzenie skrzydeł a zarazem otwory na rurę załatwił ploter, co do natarcia to zostały tylko wklejone dwie warstwy tkaniny szklanej.

• 0

#37 Exu

Exu
  • Modelarz
  • 44 postów

Napisano 18 January 2016 - 23:20

... co do natarcia to zostały tylko wklejone dwie warstwy tkaniny szklanej.

A czemu rezygnacja z jakieś listewki sosnowej np.3x3 mm na całej długości natarcia, (ze zdjęcia wygląda jak by właśnie pod taki sposób było wycięte skrzydło) i dopiero wtedy dać tkaninę szklaną ? 

Nie obawia się Pan że przez to łatwiej uszkodzić samo natarcie i pozostaną ślady, czy to przy transporcie czy przy spotkaniu skrzydła z jakimś twardszym chaszczem ?

Nie neguje, pytam z ciekawości  :)

W swojej Katanie firmy The World Models podobnego rozmiaru bo 2m plus mam właśnie całe skrzydła styropianowe pokryte dodatkowo w całości balsą (strasznie to to ciężkie jest) <_<  i oklejone folią.

Wiem, że to już nie pierwszy taki model w Pana rękach więc i pytanie czemu by nie tak to wykonać:

Styro - balsa - szpachla - folia lub malowanie  

Styro - balsa - tkanina np. na lakier a nie żywica - szpachla - folia lub malowanie 

Czy wytrzymałościowo wychodzi to podobnie do przedstawionych powyżej dwóch przykładów, tak jak Pana konstrukcja samo styro + tkanina czy chodzi o wagę a może kwestia przyzwyczajenia warsztatowego  ^_^

I ostatnie pytanie jaka tkanina (g/m2) i ile warstw zostało nałożonych na skrzydła ?

Pozdrawiam

Piotr 

• 0

#38 Damian73

Damian73
  • Modelarz
  • 206 postów
  • SkądOrzesze

Napisano 21 January 2016 - 07:15

Piotr nie jestem panem, po prostu Damian.

Jeżeli chodzi o natarcie to moim zdaniem takie w zupełności wystarczy  (na zdjęciu to wcięcie po drucie z plotera jeszcze nie sklejone) a poza tym i tak jest mocniejsze od np. Pilota, GW, czy tam innego producenta modeli konstrukcyjnych.

Transport modeli na lotnisko, ja akurat wożę busem i raczej nie ma jakiegoś zagrożenia że zniszczę skrzydła lub kadłub modelu, no i latam na lotniskach modelarskich a nie na jakichś chaszczach.

Styro - balsa - szpachla - folia , tak można, ale ta druga wersja odpada (waga) i nie słyszałem żeby ktoś laminował lakierem, tkanina szklana którą laminowałem model to 110g. m2

• 0

#39 Deivid333

Deivid333
  • Modelarz
  • 13 postów
  • SkądTrzcianka
  • Imię:Dawid

Napisano 21 January 2016 - 12:19

Piękny, a to malowanie to obłęd :)

• 0

#40 Exu

Exu
  • Modelarz
  • 44 postów

Napisano 21 January 2016 - 19:33

Ok Damian  :)

Dziękuje za informacje, co do tej drugiego sposobu (Styro - balsa - tkanina np. na lakier a nie żywica - szpachla - folia lub malowanie) może troszkę źle się wyraziłem, toż to żadne laminowanie a w zasadzie przyklejenie tkaniny szklanej do balsy. Super metoda :wub:  Lakier poliuretanowy = Eze-Kote (powiedzmy)

Ja tak zrobiłem przy modelu F-18 EDF (totalny balsiak) który po jakimś czasie zaliczył konkretnego kreta (za daleko odleciałem)  <_< i wbił się dziobem w ziemie, a pakiet wyskoczył przez przód modelu, moim zdaniem gdyby nie to, że był w całości "zalaminowany" nie miał bym co zbierać a tak model naprawiony i wygląda jeszcze lepiej  ;) 

Tkaninę jaką zastosowałem to 25g/m2 

Jeśli chciał byś jakieś zdjęcia to nie ma problemu (nie wstawiam aby nie zaśmiecać). 

A wracając do Twojego modelu  ;) jak idą prace ??  :) 

Pozdrawiam

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych