Skocz do zawartości

Wskazania napięcia Turnigy 9X


lukas90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców TG9X  ;)

Chciałem skalibrować wskazania napięcia po wgraniu softu ER9X. Powinno się to robić przy włączonej aparaturze, problem w tym, że po włączeniu apki napięcie spada ok 2 volty. Skąd aż tak duża różnica? Czy to normalne? Wychodzi na to, że latałem ostatnio przy napięciu poniżej 8V  :mellow:

 

Przy okazji- czy po podpięciu tego czujnika http://abc-rc.pl/Frsky-Sensor-FBVS-01 do odbiornika FrSky D8R-II PLUS automatycznie wyświetli mi na apce napięcie jako A1? Bo teraz w ogóle nie mam na wyświetlaczu A1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszysz na wtyczce pakietu?

Jakie masz zasilanie? Wskazywałoby to na tragiczny stan pakietu lub rozładowane cele.

 

Co do telemetrii. Aby na wyświetlaczu odczytać jakieś wartości musisz mieć soft z dodatkiem do obsługi telemetrii Frsky.

Do tego musisz podłączyć linie danych do nadajnika, tj. przerobić odrobinę elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to wina "pakietu" gdyz uzywam osmiu polaczonych baterii. Teraz dopiero planuje kupic jakis pakiet do 9x.

Napiecie mierzylem na plytce gdzie wlutowane jest zlacze-wtyczka

 

Mam wgranego softa ER9X i przerobilem tez apke wiec telemetrie mam wyswietlana. Sygnal rssi pokazuje mi, chodzi mi tylko o to, czy po podlaczeniu tego czujnika wyswietli mi sie wartosc A1 ktorej teraz nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to wina "pakietu" gdyz uzywam osmiu polaczonych baterii. Teraz dopiero planuje kupic jakis pakiet do 9x.

Napiecie mierzylem na plytce gdzie wlutowane jest zlacze-wtyczka

 

Mam wgranego softa ER9X i przerobilem tez apke wiec telemetrie mam wyswietlana. Sygnal rssi pokazuje mi, chodzi mi tylko o to, czy po podlaczeniu tego czujnika wyswietli mi sie wartosc A1 ktorej teraz nie ma

No to jedno się wyjaśniło.

 

A1 powinieneś widzieć już teraz. Jeśli masz włożoną zworę w A1 z boku odbiornika to powinieneś mieć na wyświetlaczu wartość napięcia zasilania odbiornika.

A2 też będziesz widział tylko bez zworki lub tego "czujnika" będą tam losowe napięcia.

 

Jeśli masz zera w polu A1 i A2 to zapewne masz nieustawiony mnożnik napięcia w er9x. W zakładce telemetrii ustawia się to oddzielnie dla A1 i A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.