Skocz do zawartości

Jakośc paliw do silników żarowych. MT dno?


Marcin K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwróciłem uwagę ostatnio na wiele kiepskich opinii o paliwie Model Technics, niezależnie od rodzaju. Narzekają piloci samolotów i kierowcy samochodów. Czy Model Technics to kiepskie paliwo? Cena nie jest jakaś tam najniższa, wiec najgorszy shit to nie jest. Osobiście używam/łem tylko MT Contest I jakoś nie potrafię powiedzieć czy są różnice w pracy silnika 5 lat temu oraz obecnie. Czy ta opinia wyszła od"młodych" którzy po prostu nie potrafili ustawić silnika, dobrać świecy by silnik dobrze gadał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem i latam też na Byron'ie oraz na Contest i nic niepokojącego nie zauważyłem.Bardzo dobrym paliwem MT jest Propower ale jest ostatnio w Polsce niedostępne.Jeżeli chodzi o samochodowe to niestety jest w tym trochę prawdy.Są problemy z utrzymaniem stałej temperatury podczas jazdy,tak jakby paliwo było niejednorodne.Dobrym paliwem było Jets ale już nie jest sprowadzany do Polski ,no i cena prawie dwukrotnie większa niż MT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia, jeśli chodzi o zastosowania różnych paliw. Używam dwóch, dostępnych w pobliskich sklepach: Meccamo Excel i MT Contest. Przeważnie o 10-procentowej zawartości nitrometanu, chociaż od czasu do czasu kupuję paliwo 5-procentowe. Wydaje mi się, że moje silniki 2-suwowe lepiej pracują na Meccamo, natomiast 4-suwowe na MT. Ale to odczucie subiektywne, takie "na słuch". Ani z jednym, ani z drugim paliwem nie mam żadnych doświadczeń negatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.